999 rezultate për

koshtunica

Vuçiç nxit debat të ashpër në Beograd, çdo kush del me nga një plan për Kosovën Deklarata e Aleksandër Vucicit rreth planit të tij për Kosovën dhe sulmi ndaj opozitarëve në Serbi që nuk kanë kurrfarë
Vojislav Koshtunica dorëhiqet nga politika Themeluesi dhe kryesuesi i Partisë Demokratike të Serbisë, (DSS), Vojislav Koshtunica ka njoftuar sot dorëheqjen nga par
Koshtunica kundërshton mrrëveshjen e Brukselit Lideri i Partisë Demokratike të Serbisë (DSS), Vojislav Koshtunica në një deklaratë për TV Pink ai është shprehur kundër
Negociatat me Kosovën, Koshtunica kërkon ndryshimin e kursit Lideri i Partisë Demokratike të Serbisë Vojisllav Koshtunica ka deklaruar se skenari më i mirë i negociatave të Beogradi
Koshtunica: Daçiq të dorëhiqet, ngriti kufirin ndërshtetëror me Kosovën Kryetari i Partisë Demokratike të Serbisë, Vojisllav Koshtunica, ka vlerësuar se me marrëveshjen për të paguar doganat n
Koshtunica: Detyra e Serbisë, të pengojë vendosjen e kufirit me Kosovën Kryetari i Partisë Demokratike të Serbisë dhe ish kryeministër serb, Vojisllav Koshtunica në një intervistë për gazetën
Koshtunica i trembet vendosjes së kufijve me Kosovën Kryetari i Partisë Demokratike të Serbisë, Vojisllav Koshtunica ka reaguar n[ lidhje me vendosjen e kufirit me Kosovën.
Koshtunica, nismë për anullimin e marrëveshjes me Kosovën Partia Demokratike Serbe (DSS) do të paraqesë në Gjykatën kushtetuese republikane iniciativën për anulimin e të gjitha u
Koshtunica: Kushtetuta e Serbisë është “digë e patejkalueshme“ Kryetari i Partisë demokratike të Serbisë, Vojislav Koshtunica ka vlerësuar sot se deklarata e ish të dërguarit të KB në
Koshtunica: BE presion për heqjen dorë nga Kosova Kryetari i Partisë Demokratike të Serbisë dhe ish-kryeministri i këtij vendi, Voisllav Koshtunica, ka deklaruar se Bashk
Koshtunica: Nuk ka Serbi pa Kosovën Kryetari i Partisë Demokratike të Serbisë, Vojisllav Koshtunica gjatë një tubimi të mbajtur në veri të Mitrovicës është
Koshtunica dhe Samarxhiq në veri të Mitrovicës Vojisllav Koshtunica dhe Sllobodan Samarxhiq pritet të mbajnë të martën një tubim elektoral në veri të Mitrovicës. Sipa
Serbia s’ka përfitim nga kandidatura Lideri i Partisë Demokratike të Serbisë, Vojislav Kostunica, ka deklaruar se nga statusi i kandidatit për pranim në Bash
Koshtunica: Serbia’s priority should be neutrality The first task of the new government should be proclamation of political neutrality, Democratic Party of Serbia (DSS) le
BE po e “shantazhon” Serbinë Kryetari i Partisë Demokratike të Serbisë, Vojisllav Koshtunica, ka deklaruar se Bashkimi Evropian po “përpiqet ta rrëmb
Koshtunica: EU, Kosovo not two separate issues Democratic Party of Serbia (DSS) leader Vojislav Kostunica has requested a public debate on the EU and Serbia’s membersh
Koshtunica: Serbia should have economic cooperation with EU Opposition DSS leader Vojislav Kostunica says that Serbia should cooperate with the EU, particularly in the economy, bec
Koshtunica wants new Kosovo negotiations The opposition DSS party has announced it would submit a draft resolution to parliament, seeking new negotiations on Kos
Koshtunica: Marrëveshjet, goditje e rëndë për Serbinë Lideri i Partisë Demokratike të Serbisë, Vojisllav Koshtunica, tha sot se me marrëveshjet e arritura ndërmjet Beogradit
Koshtunica: Qeveria ka poshtëruar Serbinë Kryetari i Partisë Demokratike të Serbisë, Vojisllav Koshtunica, tha se "qeveria serbe ka poshtëruar vendin në mënyrën m