999 rezultate për

korsi

Punimet në Bypass-in e Fierit, pritet të hapet një tjetër korsi Në bypassin e Fierit po punohet që njëra korsi të hapet për trafikun e mjeteve në fund të qershorit, aktualisht shtresat
E përplas makina, vdes 24-vjeçari në Zvicër Një 24-vjeçar nga Maqedonia e Veriut, emri i të cilit nuk bëhet me dije ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të ndo
Bllokohet autostrada Tiranë-Durrës, si do devijohet trafiku Përmes një njoftimi Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se sot do të ketë sërish punime në autostradën Tiranë-Durrës.
Nis rikonstruksioni i aksit rrugor nga mbikalimi i Shkollës Teknologjike në Kombinat Hyrja nga Kombinati për në Tiranë po merr një pamje të re. Pas rehabilitimit të hyrjeve nga Rruga e “Elbasanit”, Rruga e
Nis rehabilitimi i Unazës së Mesme për automjetet dhe shtimi i korsive për biçikletat Bashkia e Tiranës ka nisur projektin për rehabilitimin e Unazës së Mesme, me qëllim përmirësimin e sistemit të qarkullim
Tirana zgjeron rrjetin e korsive të dedikuara për biçikletat Godina e re e Teatrit Kombëtar do të jetë një vepër spektakolare, me hapësira disa herë më të mëdha se ndërtesa ekzistue
U përplas nga kamioni, kush është shqiptari që vdiq në Itali Një 44-vjeçar shqiptar është goditur tragjikisht sot nga një makinë në Itali. Viktima mësohet se është Daut Beluli.
Transformohet Rruga e Dibrës, edhe me një korsi të dedikuar për biçikletat Hyrja verilindore e Tiranës ka marrë një tjetër pamje pas rikonstruksionit të plotë të Rrugës së Dibrës, e cila vjen edh
Kjo është gjendja e rrugëve në Maqedoni Komunikacioni në rrugët shtetërore në vend zhvillohet në korsi të lagura. Në drejtimin rrugor Makazi-Markova, për shkak
Kujdes në qarkullim, mund të ketë rrëshqitje të dheut në disa rrugë Qarkullimi në rrugët shtetërore në vend zhvillohet në korsi të lagura. Në aksin rrugor Makzazi-Markova, për shkak të rrë
Korsitë e reja të biçikletave te liqeni, drejt fundit Ndërprerja e reshjeve të shiut u ka dhënë mundësi ndërmarrjeve të Bashkisë Tiranë që të rinisin me një ritëm më të lartë
Kujdes, probleme në autostradën Prishtinë-Pejë Një rrëshqitje e dheut ka ndodhur në Rrugën Prishtinë-Pejë. Në fotot e ardhura në kallxo.com nga një qytetar, shihet
Shembje dheu në rrugën Kërçovë – Manastir ë aksin rrugor Kërçovë – Manastir afër fshatit Belicë, për shkak shembjes së dheut komunikacioni zhvillohet në një korsi
Përfundon ndërtimi i korsisë së re për biçikletat në Bulevardin "Zogu I" Këto ditë, teksa ecni nëpër rrugët e Tiranës, me siguri i keni vënë re disa korsi të reja, ngjyrë tulle, apo punonjës që
Nis ndërtimi i korsisë së dedikuar për biçikleta në bulevardin “Zogu I” Tirana po bëhet çdo ditë e më shumë miqësore ndaj atyre që kanë zgjedhur si mjet lëvizje biçikletat. Pas korsive të
E FRIKSHME/ Makina ndahet më dysh, shoferi përfundon në kanal Një aksident i rëndë ka ndodhur pak më parë në aksin Peqin-Rrogozhinë, ku një makinë Fiat është ndarë më dysh pas përpla
Nis rindërtimi i Rrugës së Dibrës, me korsi të dedikuar dhe të mbrojtur për biçikletat Bashkia e Tiranës ka nisur nga puna për t’i dhënë një pamje dinjitoze hyrjes veri-lindore të kryeqytetit. Përpos punës p
Ballkani rrezikon të dalë nga korsia e BE-së Carl Bildt, ish kryeministri i Suedisë dhe bashkëkryetar i Këshillit Evropian për Marrëdhëniet me Jashtë (ECFR), Françoi
Polici i dehur zë korsinë e shpejtësisë në autostradën Tiranë-Durrës Reshjet e shiut kanë penguar lëvizjen normale të mjetëve, por shoferët thonë se këtë situatë e ka përkeqësuar edhe një m
Super aksident në autostradën Tiranë-Durrës, përplasen 5 makina Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Ky aksident zinxhir ka shkaktuar përplasjen e 5 a