999 rezultate për

korruptuar

"Drejtësia e re", zbulohen rrogat e prokurorëve të SPAK-ut Ngritja e institucioneve të reja të drejtësisë, në mënyrë të veçantë të Strukturës së Posaçme Antikorrupsion (SPAK), që
DASH "shuplakë" Shqipërisë në raportin e fundit: Drejtësia e korruptuar, PPP të rrezikshme Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin e tij për klimën e investimeve në Shqipëri. Sipas raportit, Shq
Reuters: Shqipëria, një ndër vendet më të korruptuara në Europë Deklarata e Presidentit francez, Emmanuel Macron, për pezullimin e procesit të zgjerimit të Bashkimit Europian ka tërheq
Mbyllet protesta e opozites, Basha mban fjalimin permbylles nga selia e PD Protesta e mbrëmjes së sotme ishte madhështore dhe dhjetëra mijëra shqiptarë dolën në shesh kundër Edi Ramës dhe qeveris
Partia zviceriane: Kosova vend i korruptuar që udhëhiqet nga klanet Sot Këshilli Kombëtar i Zvicrës ka votuar pro marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Zvicrës për pensionet, e cila ishte ndër
Basha nga Berlini: Politikanët e korruptuar kërcënojnë integrimin dhe stabilitetin e rajonit Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në Berlin është duke zhvilluar një vizitë në kuadër të perspektivës europiane t
Me pranga dhe letra tualeti fytyrës: Si “përcillen” politikanët e korruptuar (VIDEO) Politikani më i fuqishëm i Rumanisë, Liviu Dragnea, iu dorëzuar autoriteteve policore kokëulur, pasi u shpall fajtor për
O'Connell: Politikanët e korruptuar dhe kriminelë nuk do të hyjnë në Britani (FOTO LAJM) Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka shkruar se zyrtarëve të korruptuar kosovarë do t’iu ndalo
SHBA vendos drejtësi, zyrtarët e korruptuar dhe me akuza nuk do të marrin viza Nëpërmjet një njoftimi për media ambasada e Shteteve të bashkuara të Amerikës ka bërë me dije se personat që janë të për
Zv.ambasadori amerikan: Njerëz të korruptuar dalin nëpër porte dhe dogana Zëvendës ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Daniel Koski në një takim me Dhomën Amerikane të Tregtisë u shp
Rama letër për gazetarin: Jam më i mirë se Sali Berisha Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur me një letër të hapur, të psotuar në rrjetin social, gazetarit të mirënjohur El
Elez Biberaj godet Ramën: Autoritar dhe i korruptuar Elez Biberaj, drejtor për Euroazinë në ‘Zërin e Amerikës’, në fjalimin e mbajtur në ceremoninë e 110 vjetorit të gazetës
U ekzekutua mbrëmë, gazetari nxjerr detaje shokuese për Jurgen Kurtin Pas vrasje se djeshme që tronditi kryeqytetin ka patur edhe reagime të shumta në rrjet në lidhje me këtë krim të rëndë e
Gjykata nxjerr nga qelia policët e korruptuar Ditën e djeshme policia arriti të vërë në pranga 6 punonjës të policisë në portin e Durrësit, nën akuzën se të gjithë kë
"Vettingu një proces i korruptuar", prokurorja e shkarkuar letër ndërkombëtarëve Ish prokurorja Atoneta Sevdari e shkarkuar pak ditë më parë nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka thyer heshtjen duke dërg
"Tmerr i të korruptuarve", Prokurorja kroate takon kreun e KLP Prokurorja speciale e USKOK, Tamar Laptosh ka zhvilluar një takim me kreun e KLP-së Gent Ibrahimi. Tamar Laptosh ësht
Ish-ministri mbyll syrin me të qeshur ndaj lajmit se Kosova është e korruptuar (FOTO LAJM) Krimi i organizuar dhe korrupsioni janë dy problemet të cilat Kosova assesi nuk po arrin t’i çrrënjosë. Një raport i pub
Themelohet SPAK/ Erdhi koha që politikanët e korruptuar të futen në qeli Kanë nisur dje zyrtarisht lëvizjet për ngritjen e Prokurorisë së Posaçme, një prej organeve më të rëndësishme të drejtës
Prokuroria zbardh skemën, si ra në kurth avokati i korruptuar Një avokat dhe klienti i tij, janë prangosur nga Polica. Një tjetër person, ndiqet ën gjendje të lirë. Mësohet se avo
I korruptuar apo shërbëtor i bindur i Ramës, pse del gjithnjë emri i Damian Gjiknurit? Në vetëm pak ditë, në Shqipëri janë zbuluar dy skandale tepër të mëdha me kompaninë fantazëm të regjistruar në vendet e