999 rezultate për

korruptuar

Rikthim në "skenën e krimit", PD denoncon vendimin për kazinotë Partia Demokratike denoncon vendimin e qeverisë për rihapjen e kazinove. Me një reagim përmes shefit të kabinetit të
I dogjën Audin 200 mijë euro, pronari: Kjo polici e korruptuar, më kërkuan 1 mijë euro të kapnin autorin Rikthehet sërish në vëmendje nggjarja e ndodhur gjatë natës së 21 korrikut, ku në zonën e Lungomares në Vlorë, u dogj që
Bregu: Për herë të parë këtë vit partitë politike listohen si më të korruptuarat Një nga gjetjet kryesore të Barometrit për Ballkanin ishte perceptimi i qytetarëve në rajon mbi korrupsionin. Këtë vit 8
Abazi: Amerika i do patriotët, jo servilët dhe të korruptuarit Zëvendëskryeministri në detyrë i Kosovës, Haki Abazi, deklaroi se Amerika i do patriotët dhe jo servilët, e aq më pak të
DASH: Në Kosovë zyrtarët e korruptuar nuk ndëshkohen Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) publikoi të mërkurën raportin për të drejtat e njeriut në botë për vitin 2019.
Qeveria shqiptare është e korruptuar? Ngjela vë në siklet Petro Koçin Avokati i njohur Spartak Ngjela ka komentuar rrëmbimin e më pas vrasjen e Jan Prengës. Ai tha në “Open” se gjëja që e ka
Maqedonia e Veriut, një ndër vendet më të korruptuara në botë (VIDEO) Për një vit, vendi shënon rënie për 13 pozicione në listën e vendeve të renditura, sipas perceptimit të korrupsionit.
Shqipëria humbet 7 vende në renditjen e Transparency International, më e korruptuara në Europë Niveli i korrupsionit në vendin tonë vijon të jetë shumë i lartë, ndërkohë që për vitin 2019 situata është përkeqësuar e
"O vrasës, o drejtësi e korruptuar", arrestohet një person gjatë homazheve për 21 janarin (VIDEO) 21 Janari do të na sjellë gjithmonë në kujtesë proterstën e 21 Janarit të vitit 2011-të. Ditën e sotme, gjatë homazhe
SPAK kërkon ndihmë nga qytetarët: Tregoni të korruptuarit! Ju ka ardhur në majë të hundës me të korruptuårit? Epo ju vetë mund të bëheni bashkëpunëtorë të prokurorisë së posaçme S
Gazetari Koka flet nga protesta: Ligjin e hartuan të korruptuarit Po mbahet para Parlamentit protesta e gazetarëve kundër paketës Anti-shpifje të propozuar nga Kryeministri Rama. Gaze
"Do t’u ndalojmë hyrjen në SHBA zyrtarëve të korruptuar, nga Shqipëria janë 3 raste" Sot, në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo theksoi se Shtetet e Bashkuara
Vjen mesazhi i fortë nga SHBA-ja: Zyrtarët e korruptuar të bëhen gati për lajmin e keq Ambasada Amerikane në Tiranë, ditën e sotme në faqen e saj zyrtare në Facebook ka dhënë një mesazh të fortë për të gjith
Presidenti: Qëllojini zyrtarët e korruptua Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte ka bërë një deklaratë të fortë teksa ka ftuar qytetarët të qëllojnë me armë çdo
Presidenti bën deklaratën e papritur: Qëlloni zyrtarët e korruptuar, nuk do përfundoni në burg Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte ka bërë një deklaratë të fortë teksa ka ftuar qytetarët të qëllojnë me armë çdo
PDK thotë se nuk pranon parti të korruptuara në koalicion Zyrtari i lartë i PDK-së, Uran Ismaili, deklaron se PDK-ja nuk bashkëpunon me asnjë parti e cila synon të qeverisë me in
Dënohen me vdekje dy ministra të korruptuar në Vietnam Dy ish-ministra vietnamezë të Informacionit janë akuzuar për korrupsion, një krim i dënueshëm me vdekje në vendin aziati
Revoltohet Genc Prelvukaj: Jemi zero për sa bëhen figura popullore djem kriminelesh politikanesh të korruptuar Reperi kosovar përmes një shkrimi të postuar në llogari në Facebook ka folur për disa dukuri të cilat janë të pranishme
Basha publikon videon: Raportet ndërkombëtare nxjerrin Ramën më të korruptuarin e Ballkanit (VIDEO) Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ditën e sotme ka publikuar një video lu tregon raportet ndërkombëtare që nxjerr
Shefja e ONM: Deri tani 113 prokurorë e gjykatës të korruptuar 8 Gusht 2019 Në Shqipëri, proçesi i rivlerësimit të prokurorëve dhe gjyqtarëve, si pjesë e reformës në drejtësi ka marrë shumë vëmend