999 rezultate për

korruptive

"5000 euro s’i hyjnë në sy", gazetari zbulon skemën korruptive nëpër spitale Në emisionin e sotëm “Open” në Top Channel, u diskutua e mjekut Edvin Priftit, pasi u arrestua pas akuzave për korrupsio
"Furtuna" në Gjykatën e Krujës, SPAK zbulon prapaskenat e aferave korruptive Ditën e sotme ka pasur arrestime të bujshme në qytetin e Krujës. Për këtë cështje, Prokuroria e Posaçme Kundër Korrup
Basha sfidon Ramën: T’i nështrohemi ligjit anti-mafia! Kreu i PD-së Lulzim Basha u shpreh se çdo politikan, duke nisur nga ai dhe kryeministri Edi Rama duhet t’i nënshtrohen l
Zbardhen përgjimet dhe skema korruptive e pedagogut që zhvati studentët në Korçë Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lënë në burg pedagogun e Universitetit “Fan Noli” në K
Raporti i DASH, Basha: Ekonomia shqiptare buzë greminës Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas raportit të DASH për klimën e biznesit në Shqipëri. Basha shprehet në Face
Ulja e detyruar e helikopterit shqiptar në Toscana, gjenerali: Kontratë korruptive me jetët tona Ditë më parë, më 30 korrik, mediat italiane folën për një lajm se një he
Grida Duma denoncon me video Ramën: Qytetarët u braktisën (VIDEO) Ish-deputetja e PD-së, Grida Duma ka postuar një video në rrjetin scoial Facebook ku sulmon kryeministrin Rama. Sipas
Basha i bën thirrjen e fortë qeverisë: Të anulohen koncensionet korruptive Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një bashkëbisedim me gazetarët u shpreh se qeveria po vijon me aferat kor
Basha takon përfaqësuesit e biznesit të vogël: Rama po i çon taksat tek oligarkët dhe tenderat korruptivë Kryedemokrati Lulzim Basha, ka mbajtu sot një takim me përfaqësues të biznesit të vogël ku më pas ka deklaruar për media
Marrëveshja korruptive që po shtrenjton banesat në Tiranë: Miliona euro për koncensionarin në Sharrë duke mos bërë asgjë Çmimi i apartamenteve në Tiranë dhe qytete të tjera ka vijuar të rritet për një mori shkaqesh, të cilat nisin nga vetë k
"Rama dhuroi 8.5 milion euro me koncesionin e check up-it" Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata ka deklaruar për mediat se kryeministri Edi Rama dhe
PD për përplasjen në Astir: Hetimi i aferës korruptive çon në burg Ramën Nënkryetari i PD Edi Paloka ka reaguar nga selia blu në lidhje me protestat në Astir. Ai ka theksuar se Rama dhe Veli
Dade i kujton Ramës aferën e madhe korruptive: Vëri gishtin kokës, s’ka faj Macron Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade, deklaroi në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, në News24, se Shqipëria n
PDK thotë se nuk pranon parti të korruptuara në koalicion Zyrtari i lartë i PDK-së, Uran Ismaili, deklaron se PDK-ja nuk bashkëpunon me asnjë parti e cila synon të qeverisë me in
"Cënon tregun e lirë", Hajdari zbulon ligjin e rrëzikshëm Deputetja Rudina Hajdari e ka quajtur abuzim dhe aferë korruptive të qeverisë hartimin e projektligjit të “Korporatës së
Basha: Kur të vij unë në pushtet, paratë e vjedhura do t'u kalojnë shqiptarëve Kreu i PD Lulzim Basha vijon me turin e tij në qytete të ndryshme në prag të protestës së gjashtë kombëtare të opozitës
"Si ishte dhe si është, afera e rëndë korruptive që i dha Spiropalit 550 milion lekë" Partia Demokratike ditën e sotme ka hedhur akuza të rënda ndaj inistres së Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elis
Edhe Mickoskit i zbulohet një aferë korruptive kur ishte nën Gruevskin Lideri i VMRO-DPME-së, Hristijan Mickoski akuzohet se ka marrë rreth 33 mijë metra katror tokë me qira në pronësi të sh
Aferat korruptive, lihet në burg drejtori i Hipotekës Zamir Leka, drejtor i hipotekës në Shkodër u ndalua nga policia për çështje korruptive. Zamir Leka u emërua me 18 jan
Del përgjimi që ka bërë Milaim Zeka, flasin për aferë korruptive të Fatmir Limajt Një bisedë mes Milaim Zekës dhe partnerit të tij të biznesit me viza, implikon zëvendëskryeministrin e Kosovës, Fatmir L