999 rezultate për

korrupsionit

Nisin hetimet, SPAK bën gati 12 fletë-thirrjet për koncesionin e sterilizimit Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit identifikon 12 personat që nga e hëna 20 janarit do të
"Edhe në rrjetin e prostitucionit del Rama", PD reagon për përgjimet ndaj Hermes Nikajt Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Gazment Bardhi ka komentuar zbardhjen e përgjimeve të bisedave te
Uniforma të reja për anëtarët e SPAK (FOTO LAJM) Tetë anëtarët e SPAK janë betuar sot para Presidentit Ilir Meta, duke shënuar kështu fillimin e punës së Prokurorisë së
Gati hetimi për zyrtarët e lartë, Ambasada Amerikane tregon si do funksionojë SPAK (VIDEO) Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar sot, një video me të cilën tregon se si do të funksionojë SPAK. Krahas vide
"Shtetin prej kartoni e shembi tërmeti i korrupsionit", Basha flet nga Mamurrasi Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shkuar ditën e sotme pranë familjeve të dëmtuara nga tërmeti në Fushë Mam
Gazeta Franceze: Në Shqipëri, tërmeti nxorri në pah plagët e korrupsionit Pas 51 viktimash dhe më shumë se 2 mijë të plagosurve nga tërmeti, ekspertët dhe banorët shpjegojnë se si ndërtimet pa l
Akuzat e korrupsionit, FIFA përjashton përjetësisht brazilianin FIFA përjashtoi këtë të premte përjetësisht zyrtarin e lartë brazilian, Ricardo Teixeira, me akuzën e përfitimit të mili
Shqipëria renditet ndër vendet e para për nivelin e korrupsionit (TABELA) Shqipëria bashkë me shtetet afrikane Sierra Leonen dhe Laon kryesuan listën globale të vendeve më të korruptuara sipas k
Ambasada e SHBA nxjerr në terren agjentët për luftën kundër korrupsionit (FOTO LAJM) Ambasada e SHBA në Tiranë ka ndërmarrë një nismë për luftën kundër korrupsionit në Shqipëri. Këtë javë, ambasada nëpë
Ambasada amerikane paralajmëron zgjerimin e "listës së zezë" pas Llallës, Doshit dhe Dakos (VIDEO) Ambasada amerikane në Tiranë ka shpjeguar se si veprohet me rastet kur politikanë apo drejtues të lartë shpallen "non gr
Nesër mblidhen ministrat e Jashtëm të BE-së, temë kryesore Shqipëria Procesi i zgjerimit të BE-së me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të jenë në krye të agjendës, teksa nesër do të mbl
Franca na e shtyn për 2020 hapjen e negociatave Franca shtyn hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për vitin 2020. Në një lidhje të drejpërdre
Zyrtare: Nisin hetimet për vëllanë e Xhafer Tahirit të LDK-së Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Mitrovicës – Shyqyri Syla, ka urdhëruar Njësinë Rajonale për Hetimin e Krimit E
Pacolli do ta firmoës paktin anti-korrupsion me Veselin Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, gjatë ditës së djeshme u ka bërë thirrje gjithë liderëve të partive politike ta nënshkr
Bie në grackën e korrupsionit avokati i Klement Balilit Fiks Fare denoncoi sonte rastin e përfshirjes në korrupsion të dy avokatëve të njohur, që bënin rolin e “sekserit” të pr
Liberalizimi i vizave për Kosovën, ky është kushti kryesor Në vitin 2016 Komisioni Evropian i kishte vendosur Kosovës dy kushte për liberalizimin e vizave. Njëri ishte ratifikimi
Qeveria miraton buxhetin për SPAK, sa para do marrin hetuesit e zyrëtarëve Këshilli i Ministrave ka vendosur buxhetin për Strukturën e Posaçme Anti Korrupsion, i cili do të jetë në fillim nga një
E RËNDË/ Në Maqedoni burri blen nusen për 1600 euro Prokuroria Themelore Publike për ndjekje të Krimit të organizuar dhe korrupsionit në Gjykatën Penale në Shkup të Maqedon
Zaev nuk mund të jetë ministër i Financave Komisioni për parandalimin e korrupsionit ka vlerësuar se propozimi që kryeministri, Zoran Zaev të ushtrojë edhe funksio
Heqja e vizave për Kosovën nuk është prioritet i BE-së këtë vit Bashkimi Evropian po tregohet i padrejtë në raport me Kosovën, pasi pavarësisht plotësimit të të gjitha kritereve të nev