999 rezultate për

korrupsionit

Ambasada e SHBA nxjerr në terren agjentët për luftën kundër korrupsionit (FOTO LAJM) Ambasada e SHBA në Tiranë ka ndërmarrë një nismë për luftën kundër korrupsionit në Shqipëri. Këtë javë, ambasada nëpë
Ambasada amerikane paralajmëron zgjerimin e "listës së zezë" pas Llallës, Doshit dhe Dakos (VIDEO) Ambasada amerikane në Tiranë ka shpjeguar se si veprohet me rastet kur politikanë apo drejtues të lartë shpallen "non gr
Nesër mblidhen ministrat e Jashtëm të BE-së, temë kryesore Shqipëria Procesi i zgjerimit të BE-së me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do të jenë në krye të agjendës, teksa nesër do të mbl
Franca na e shtyn për 2020 hapjen e negociatave Franca shtyn hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për vitin 2020. Në një lidhje të drejpërdre
Zyrtare: Nisin hetimet për vëllanë e Xhafer Tahirit të LDK-së Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Mitrovicës – Shyqyri Syla, ka urdhëruar Njësinë Rajonale për Hetimin e Krimit E
Pacolli do ta firmoës paktin anti-korrupsion me Veselin Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, gjatë ditës së djeshme u ka bërë thirrje gjithë liderëve të partive politike ta nënshkr
Bie në grackën e korrupsionit avokati i Klement Balilit Fiks Fare denoncoi sonte rastin e përfshirjes në korrupsion të dy avokatëve të njohur, që bënin rolin e “sekserit” të pr
Liberalizimi i vizave për Kosovën, ky është kushti kryesor Në vitin 2016 Komisioni Evropian i kishte vendosur Kosovës dy kushte për liberalizimin e vizave. Njëri ishte ratifikimi
Qeveria miraton buxhetin për SPAK, sa para do marrin hetuesit e zyrëtarëve Këshilli i Ministrave ka vendosur buxhetin për Strukturën e Posaçme Anti Korrupsion, i cili do të jetë në fillim nga një
E RËNDË/ Në Maqedoni burri blen nusen për 1600 euro Prokuroria Themelore Publike për ndjekje të Krimit të organizuar dhe korrupsionit në Gjykatën Penale në Shkup të Maqedon
Zaev nuk mund të jetë ministër i Financave Komisioni për parandalimin e korrupsionit ka vlerësuar se propozimi që kryeministri, Zoran Zaev të ushtrojë edhe funksio
Heqja e vizave për Kosovën nuk është prioritet i BE-së këtë vit Bashkimi Evropian po tregohet i padrejtë në raport me Kosovën, pasi pavarësisht plotësimit të të gjitha kritereve të nev
Përfaqësuesi i BE: Korrupsioni, problemi kryesor për fillimin e negociatave me BE-në Korrupsioni është njëri nga problemet më të mëdha në vend, por edhe sfida më e madhe për fillimin e negociatave me Bashk
Balla kërkon pafajësi, do hetohen të gjitha dosjet e korrupsionit Taulant Balla dhe Shkëlzen Berisha prej disa muajsh po shihen në Gjykatën e Tiranës. Ditën e sotme, Balla kërkon p
Revoltohet Pack: Mogherini dhe Hanh mbyllën sytë ndaj korrupsionit dhe krimit të Shqipërisë Ish-eurodeputetja Doris Pack, ka reaguar lidhur me prezantimin e progres raportit për Shqipërinë. Përmes një postimi
Ndjekje penale për zyrtarët që nuk e deklarojnë pasurinë Rreth katër mijë e 700 zyrtarë të lartë që punojnë në institucionet e Kosovës, janë të obliguar që çdo vit të deklarojnë
Thaçi: Kosova ka ndërmarr hapa të mëdhenj në luftimin e korrupsionit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se fenomeni i korrupsionit është një sfidë globale. Thaçi në konferencën
Ivanovska sfidon kryetarët: Ejani në zyrat tona dhe njihuni me veten tuaj Pas informatave që i publikoi Komisioni i Antikorrupsionit, të cilat thonë se kryetarët e komunave në Maqedoni nuk kanë
Gazeta gjermane: Shqiptarët në protestë kundër korrupsionit dhe pushtetit autoritar Nga Keno Verseck-Der Spiegel Ekzistojnë dhjetëra mijëra pjesëmarrës çdo fundjavë. Punonjës të thjeshtë, sipë
Shqipëria në "listën e zezë" të korrupsionit Indeksi i perceptimit të korrupsionit i matur në 180 vende të botës është publikuar ditët e fundit nga “Transparency In