999 rezultate për

korrupsioni

Vizioni i Trump në këto zgjedhje: Luftë ndaj "lumit" të politikës dhe korrupsionit Demokrati, Xho Bajden, zotëron pushtet politik prej 47 vitesh, me një eksperiencë të gjatë si senator por edhe 8 vite si
PDK kërkon shkarkimin e dy ministrave të Hotit Partia Demokratike e Kosovës ka kërkuar shkarkimin e ministrit të Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, pasi ky i fundit
Gjermania i reagon ashpër Hotit për shuarjen e Departamentit Special Anti-Korrupsion Ambasadori gjerman në vend, Jorn Rode, i ka reaguar ashpër qeverisë së Kosovës për shuarjen e departamentit special anti
Meta i përgjigjet Ramës për Vjosën: Korrupsioni nuk e tjetërson dot! Pas deklaratës së Ramës për ccëshjtjen e Vjosës, Presidenti Ilir Meta është kundërpergjigjur me anë të një postimi në “F
300 euro për provim, kush është pedagogu që zhvaste studentët në Korçë Alket Dino është pedagogu i arrestuar nga policia pasi kërkonte shumë të konsiderueshme parash nga studentët në këmbim t
Meta forcon tonet: Arroganca dhe korrupsioni i qeverisë po largon shqiptarët Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar ashpër në lidhje me renditjen e Shqipërisë në lidhje me numrin e azilantëv
Xhaferraj: Rama ka sjellë drejtues fushate Ardian Çelën, ka dosje korrupsioni që nga 2010-ta Kreu i Degës së Partisë Demokratike në Durrës, Ferdinand Xhaferraj ditën e sotme ka deklaruar se kryeministri Edi Rama k
I vinte "gjoba" subjekteve private, arrestohet inspektori i Drejtorisë së Tatimeve Një inspektor i Drejtorisë së Hetimit Tatimor në Drejtorinë e Përgjithshme e Tatimeve është vënë në pranga nga Policia.
"Duhen 2 mijë euro për secilin", telefonata që zbuloi korrupsionin e gjyqtares Ditën e e djeshme, SPAK vuri në pranga një gjyqtar, një avokat dhe një shef departamenti në një Universitet të akuzuar p
Xhaferaj: Shteti ka rënë, korrupsioni në Ambulanca që shtypin njerëz të pafajshëm Ferdinand Xhaferaj ka akuzuar Qeverinë Rama ku sipas tij shteti ka rënë. Reagimi i tij vjen pasi Ambulanca ditën e dj
Ziadin Sela: Me Albin Kurtin më lidh nevoja për ndryshim dhe koncepti i luftës kundër korrupsionit (VIDEO) Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka folur për gjërat që ai mendon se i ka të përbashkëta me liderin e LVV
Kërkoi katër mijë euro që mos t'i arrestonte djalin, polici përfundon pas hekurave SPAK dhe SHÇBA, kanë arrestuar në flagrancë 1 punonjës policie me detyrë specialist i Hetimit të Krimeve në Komisariatin
Një histori banale korrupsioni me ligjin e sigurimeve, si u zhbë skema "bonus malus" Nga Emirjon Senja 4-5 vite punë e specialistëve më të mirë vendas për të bërë një gjë të hajrit për qytetarët në
SHBA nuk u ndahet politikanëve shqiptarë: Të përgjigjen përballë korrupsionit! Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka publikuar qëndrimin e saj në sinkron me atë të Komisionit t
Veliu zotohet për luftë të pakompromis ndaj krimit dhe korrupsionit Agim Veliu ka rimarr sot detyrën e Ministrit të Punëve të Brendshme. “Rikthim në punë për të
Kush janë prokurorët që marrin postet e rëndësishme në SPAK Ditën e sotme, u zhvillua një mbledhje e prokurorëve të Prokurorisë së Posaçme, ku u diskutuan probleme që lidhen me nev
ANTIKORRUPSIONI/ Shtyhet afati për zyrtarët që duhet të deklarojnë pasurinë Jo të gjithë zyrtarët e lartë publik e kanë deklaruar pasurinë në Agjencinë e Kundër Korrupsionit deri më 31 mars kur ka
Kërcënohet një gjyqtar i Gjykatës kundër Krimit e Korrupsionit Një gjyqtar pranë Gjykatës së Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka bërë kërkesë për mbrojtje pasi ka
Plas keq te Barcelona: Më padisni, kam prova për gjithçka Barcelona po kalon nëpër një kaos të vërtetë. Pesë zyrtarë të klubit janë larguar ditëve të fundit, dhe Emiili Rousau
Dy Botërorë të blerë, Prokuroria amerikane publikon dosjen e korrupsionit në FIFA Prokurioria Amerikanë duket se nuk është kënaqur me faktin se SHBA do të jetë bashkëorganizatore e Botërorit 2026 me Kan