999 rezultate për

korrupsion

"Fshinte" kallzimet penale kundrejt shumave të majme, dosja e avokatit shkon në SPAK Policia e Fierit ka arrestuar një avokat, të shpallur në kërkim për “Korrupsion pasiv" dhe "Ushtrim i ndikimit të paligj
Arrestimi i Henri Çilit, Agron Tufa: Ky qenka Peshku i madh i korrupsionit ore!? Nga Agron Tufa Organet e Reja të Drejtësisë së Reformuar Enveriste (me Veting), prokurorët azganë, ish-hetues
Hije korrupsioni? PD 3 pyetje ministres Balluku për koncesionin Thumanë- Kashar Departamenti Antikorrupsion në Partinë Demokratike bën tre pyetje për ministren e Infrastrukturës, Belinda Balluku, lidh
U akuzua për korrupsion, flet avokati i presidentit të PSG-s Ditën e sotme, presidenti i kampionëve të Francës dhe i BeIN Sports, Nasser Al Khelaifi, u paditë nga autoritetet zvicer
Telashe për PSG-në, Nasser Al-Khelaifi nën akuzë për korrupsion Telashe për presidentin e PSG, Nasser Al-Khelaifi. Kreut të klubit francez i janë ngarkuar vepra penale dhe akuzohet për
Meta takohet me delegacionin e Venecias: Kemi probleme me korrupsionin dhe krimin e organizuar Presidenti i Republikës Ilir Meta është takuar ditën e sotme me delegacionin e Komisionit të Venecia në lidhje me emërim
"Korrupsioni po lë pas investimet në Shqipëri", Basha reagon pas konstatimit të Dhomës së Tregtisë Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka komentuar konstatimet e Dhomës Amerikane të Tregtisë se korrupsioni është problemi
La Repubblica shkrim për Shqipërinë: Jemi gati për Europën, por korrupsioni frenon ëndrrën "Jemi gati për Europën, por korrupsioni frenon ëndrrën", është titulli i një shkrimi që gazeta italiane “La Repubblica”
Pas anti-KÇK-së, kjo është njësia tjetër Speciale që Rama do të krijojë Kryeministri Edi Rama në një postim në Facebook, ka lajmëruar se pas miratimit të paketës anti-KÇK do të pasohet me krij
Qeveria shqiptare është e korruptuar? Ngjela vë në siklet Petro Koçin Avokati i njohur Spartak Ngjela ka komentuar rrëmbimin e më pas vrasjen e Jan Prengës. Ai tha në “Open” se gjëja që e ka
Yuri Kim mesazh para politikanëve: Shqipërisë i duhet të ç’rrënjosë korrupsionin Ambasadorja e SHBA-ve, në Tiranë, Yuri Kim, e cila ka nisur vetëm pak ditë më parë detyrën, ka përsëritur edhe njëherë m
Junçaj: SPAK do t’ua vështirësojë zyrtarëve përfshirjen në korrupsion Gjon Junçaj, prokurori federal amerikan që ndihmoi në kryerjen e reformës në drejtësi në Shqipëri, thotë se strukturat r
Skandal korrupsioni në Belgjikë, policia bastis zyrat e klubit legjendar Zyrat e klubit belg Standard Liege janë bastisur gjatë ditës së sotme nga hetuesit belgë si pjesë e një hetimi për korru
Tapë në timon, pa leje drejtimi dhe me tentativë për korrupsion: Ndalohen 6 shoferë (VIDEO) Rrugorët e kryeqytetit arrestojnë një tjetër drejtues mjeti për mitëdhënie. Në pranga dhe një drejtues mjeti, për aks
Korrupsioni dhe krimi i organizuar, 2 fajtorët kryesorë që nuk çojnë Kosovën në BE Politizimi i administratës publike, korrupsioni, krimi i organizuar, si dhe sistemi gjyqësor jo efikas mbeten fajtorët k
Maqedonia e Veriut, një ndër vendet më të korruptuara në botë (VIDEO) Për një vit, vendi shënon rënie për 13 pozicione në listën e vendeve të renditura, sipas perceptimit të korrupsionit.
"Korrupsioni po kalb atdheun", Basha zbulon pse i duhet Ramës paketa anti-shpifje: Kreu i opozitës, Lulzim Basha në rrjetin social “Facebook” ka reaguar me kritika të ashpra ndaj qeverisjes Rama. Sipa
Shqipëria humbet 7 vende në renditjen e Transparency International, më e korruptuara në Europë Niveli i korrupsionit në vendin tonë vijon të jetë shumë i lartë, ndërkohë që për vitin 2019 situata është përkeqësuar e
Xhaferi: Lufta kundër korrupsionit parakusht për një shtet të suksesshëm, demokratik dhe të drejtë Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi në takimin e sotëm e inkurajoi kryetaren dhe an
Nisin hetimet, SPAK bën gati 12 fletë-thirrjet për koncesionin e sterilizimit Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit identifikon 12 personat që nga e hëna 20 janarit do të