999 rezultate për

koronavirusit

Saranda shënon rastin e parë që nga shpërthimi i koronavirusit Saranda ka shënuar sot rastin e parë të koronavirusit, që nga shpërthimi i pandemisë. Mësohet se është një shtatase n
"Shpërthen" infeksioni te QSUT, si u zgjerua zinxhiri i koronavirusit brenda spitalit Dy ditët e fundit, mund të themi se Spitali i QSUT-së në Tiranë është kthyer në epiqëndrën e koronavirusit, pasi 33 pers
Dy lojtarë të Fulham dalin pozitiv në testet ndaj koronavirusit EFL ka njoftuar se në raundin e fundit të testimeve janë testuar për COVID-19 plotë 1030 persona, përfshirë futbollistë
Duke bër testin e koronavirusit, modelja e famshme publikon videon (VIDEO) Chrissy Teigen ka postuar në Twitter videon ku shihet e gjithë procedura e testit që iu ka bërë për Covid-19. Modeles
U infektuan nga infermierja, si u zgjerua zinxhiri i koronavirusit brenda QSUT Ministria e Shëndetësisë konfirmoi sot 21 raste të reja në Ttiranë, 13 prej të cilëve rezultojnë të vijnë nga ambjentet
Dy muaj pa parë familjen, mjekes që luftoi me COVID-19 i vjedhin 11 mijë dollar Një mjekeje në Teksas, e cila po ndihmonte në luftën kundër koronavirusit iu vodhën sendet personale me vlerë 11.000 dol
Studim i ri: Imuniteti ndaj koronavirusit mund të zgjasë vetëm gjashtë muaj Imuniteti ndaj riinfektimit nga koronaviruset njerëzore mund të zgjasë vetëm gjashtë muaj, sipas një studimi të Universi
Schalke 04 nuk po ringrihet dot pas koronavirusit, mposhtet edhe nga Augsburg (VIDEO) Humbja e thellë e pësuar nga Borussia Dortmund gjatë javës së kaluar duket se nuk ka kaluar pa pasojapër Schalke, të cil
Kina pranon hetim ndërkombëtar për të gjetur burimin e koronavirusit Kina është “e hapur” për bashkëpunimin ndërkombëtar për të identifikuar burimin e koronavirusit por çdo hetim duhet të j
Nuk respektuan rregullat ndaj koronavirusit, ndalohen 6 persona në Kosovë Në 24 orët e fundit, në Mitrovicë të Jugut janë ndaluar tre persona, ndërkaq nga një person është ndaluar në Prishtinë,
Sot nëntë raste të reja, ku janë zonat më të ''nxehta'' të koronavirusit në vend Gjatë 24 orëve të fundit, ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar 9 raste të reja me koronavirus dhe në total shkon 998 n
Vetëm 8 raste të reja, si u zgjerua sot harta Ka shkuar në 989 numri i personave të infektuar me koronavirus në vendin tonë, me 8 raste te reja. Te dhenet e reja
Shtohet përsëri numri i të prekurve nga koronavirusi në vend (VIDEO) Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit 12 persona, dhe shkon në total në 981 numri i të prek
E thotë edhe OBSH-ja: Zbulohet simptoma e re e koronavirusit Pandemia e COVID-19 vazhdon ende të mbajë peng njerëzimin. Së fundmi eskpertët kanë zbuluar një tjetër simptomë të r
Brazili shënon rekord, 19,951 raste të reja me koronavirusit në 24 orët e fundit Brazili ka shënuar një rekord të ri në shënimin e rasteve të koronavirusit të mërkurën, pasi u bë vendi me i tretë me nu
Po përgatitej për rikthim në fushë, në testet ndaj koronavirusit dalin 8 lojtarë pozitivë Mexico City - Me koronavirusin e ri (COVID-19) janë infektuar tetë lojtarë të ekipit meksikan të ligës së parë Santos La
Kulmi i koronavirusit: Numri i vdekjeve totale në Shqipëri, më i ulëti në 4 vitet e fundit INSTAT ka raportuar paraprakisht një tendencë rënëse të vdekjeve në tremujorin e parë të vitit, në raport me të njëjtën
Dalin rezultatet e testeve ndaj koronavirusit për Berishën dhe shokët e skuadrës Para se kjo të ndodhë, duhet që futbollistët dhe stafet të kryejnë testet për COVID-19, nga dy herë, si dhe analizat e g
13 raste aktive brenda 24 orësh, si u skuq sot Durrësi Dita e sotme nuk ishte aspak pozitive për luftën ndaj COVID-19. Durrësi është kthyer në një vatër të rrezikshme të pë
Shpërthejnë rastet e reja, sa pacientë janë aktivë ndaj koronavirusit Sipas deklaratës së ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 186 qytetarë si të dyshuar të prek