999 rezultate për

koronavirusi

Bëri testin e koronavirusit, 8 vjeçarja vdes nga ''simptoma pneumonie'' Një vajzë tetë vjeçare vdiq ndërsa vuante nga symptoma të ngjashme me pneumoninë disa orë pasi bëri një test për koronav
Ku i kanë maskat e dorezat? Rama thyen rregullat "live" kur i afrohet gazetarja (FOTO LAJM) Mbrëmjen e sotme Kryeministri Edi Rama ishte në një lidhje live me emisionin Opinion, ku foli rreth situatës së koronavi
Dritë jeshile! Vaksina kundër koronavirusit kalon me sukses testin e parë Vaksina kundër koronavirusit ka kaluar me sukses testimin e parë tek kafshët në SHBA. Testimi u krye nga ekspertë të Uni
"Kur shikon njerëz që dalin akoma jashtë", Strakosha reagon ashpër ndaj atyre që nuk i respektojnë masat kundër koronavirusit Portieri i Shqipërisë Tomas Strakosha ka shprehur zhgënjimin me injorimin e masave të izolimit prej koronavirusit nga di
Koronavirusi nuk njeh kufij, shkencëtarët gjejnë gjurmë aty ku nuk ua merrte mendja Shkencëtarët në Universitetin e Nebraska gjetën gjurmë të virusit në dhomat e pacientëve me COVID-19 dhe në korridoret n
Infermjerja italiane fiton ''betejën'' ndaj koronavirusit, gati t' i rikthehet punës Një infermiere 43-vjeçare, fotografia e së cilës e tregon atë duke fjetur mbi tastierë u bë simbol i përpjekjeve të palo
KORONAVIRUSI/ Behgjet Pacolli: Është situatë problematike Ish-Presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli ka four në emisionin “Opinoni” për pasojat që koronavirusi do të siell në ekono
Plas gallata me maskën e Bujar Osmanit Bujar Osmani është mjek me profesion, ai ka dëshpëruar shumë njerëz me mënyrën se si e ka vendosur maskën mbrojtëse nga
A përhapet koronavirusi nëpërmjet ushqimeve? Ja ç’thonë ekspertët Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave dëshiron të kujtojë publikun se nuk ka asnjë provë që pandemia koronavirus
U bë simbol botëror, shërohet nga koronavirusi infermierja italiane Fotografia e Elena Pagliarini, e cila punonte në spitalin e Cremona-s, me kokën mbështetur pranë tastierës së kompjuter
Mbërrin në Kosovë testi amerikan që zbulon koronavirusin brenda pak minutave Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë miratuar disa teste për COVID-19, në mesin tyre kemi edhe testin e shpejtë (rapid t
Kinematografia në zi: Koronavirusi i merr jetën komedianit të njohur Koronavirusi nuk i ka kursyer jetën as komedianit të njohur Eddie Large. ka vdekur në moshën 78 vjeçare nga koronavirusi
Ia kalon Kinës, kaq viktima ka shënuar koronavirusi në SHBA deri sot Amerika është vendi më me shumë të infektuar në botë. Sot ka shkuar në 5369 numri total i të vdekurve nga koronaviru
Qeveria britanike vendos shumën e majme për përballimin e pandemisë Qeveria Britanike do të vendosë 13.4 miliardë funte ndaj Shërbimit Shëndetësor Kombëtar në përgjigjen ndaj krizës së kor
Tragjike! Koronavirusi i merr jetën nënës së dy fëmijëve binjakë (FOTO LAJM) Koronavirusi i ka marrë jetën nënës së dy fëmijëve binjakë në Britani, dhe pse nuk vuante nga asnjë sëmundje tjeter.
Mijëra jetë të humbura, të dhënat e fundit nga vendet më të prekura nga koronavirusi Një përmbledhje e zhvillimeve më të mëdha të shpërthimit global të koronavirusit: Numri i vdekjeve të koronavirusit n
Punonjëset për të rritur të penalizuara nga koronavirusi: Dikur fitonin qindra dollarë në ditë, po sot? Në këto kohë pandemie, seksi me pagesë nuk është një nga ato shërbimet që duhen me patjetër. Gazeta njujorkeze “NY Po
Greqia në alarm nga COVID-19: 53 viktima, 1 514 të prekur e 91 shtetas në gjendje kritike Ka shkuar në 53 viktima nga koronavirusi, COVID-19 në Greqi, ku sot janë shënuar dy viktima të tjera. Rasti i parë i
Ky vend po lufton koronavirusin duke ndarë burrat nga gratë Ndryshe nga gjithë vendet e tjera të botës, Panamaja po ndjek një tjetër strategji për të parandaluar përhapjen e korona
21 emigrantë të infektuar nga koronavirusi, izolohet kampi në Greqi Në një kamp në Ritsona, në afërsi të Athinës, 21 emigrantë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 dhe autoritetet greke kan