999 rezultate për

korona

Java e rënduar e Greqisë, me thuajse 800 të vdekur nga koronavirusi Greqia ka përjetuar një prej javëve më dramatike sa i takon bilancit tragjik të vdekjeve nga covid-19. Me 98 viktimat e
11 viktima dhe 835 raste të reja me COVID-19 11 viktima dhe 835 raste të reja me koronavirus Me gjithë përpjekjet e mjekëve humbën jetën: 5 qytetarë nga Tirana, 1
16 viktima dhe mbi 600 raste të reja me koronavirus në Kosovë Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 1.505 mostra prej të cilëve rezultojnë 626 raste pozitive. Brenda 24 o
Koronavirusi i merr jetën një tjetër mjeku në vend Një tjetër mjek ka humbur betejën me koronavirusin në vendin tonë. Bëhet fjalë për mjekun Hidajet Deda, n
41 viktima, të dhënat e fundit e të infektuarve në Maqedoni Ministria e Shëndetësisë, bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga 3127 testime të realizuara, 1022 persona kanë re
E rrallë, Brozovic infektohet nga koronavirusi dy herë brenda muajit Inter nuk mund të llogarisë në shërbimet e Marcelo Brozovic për ndeshjen e sotme ndaj Sassuolos. Mesfushori kroat ka
Futbollisti i kombëtares së Kosovës infektohet me Covid-19 Gazeta zvicerane "Blick" ka lajmëruar se dy raste me koronavirus janë shfaqur në ekipin e St.Gallen. Njëri nga ta ësh
Shifrat e dhimbshme, mbi 400 mijë viktima nga koronavirusi në Europë Europa ka regjistruar më shumë së 400.000 viktima nga koronavirusi që nga fillimi i pandemisë sipas autoriteteve të shën
OBSH: Ja sa përqind e popullatës duhet të infektohet që të bllokohet koronavirusi Rreth 60 apo 70 për qind e popullatës duhet të jetë e imunizuar ndaj koronavirusit të ri, në mënyrë që të ulen infektime
SHBA arrin rekord ditor infeksionesh me koronavirus Shtetet e Bashkuara regjistruan numrin më të lartë të viktimave si pasojë e koronavirusit që nga muaji maj. Rritje rekor
Kjo është lista e barnave që do të jepen falas për të infektuarit me koronavirus Pas miratimit të buxhetit për vitin 2021, Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor ka publikuar listën e
Hajdari i del kundër Bashës: Mos bëni politikë me vdekjet nga koronavirusi Deputetja Rudina Hajdari kërkoi sot nga Kuvendi që të mos bëhet politikë me viktimat nga Covidi, duke komentuar kështu d
Vala e dytë e koronavirusit, Tomini zbulon vatrat më të nxehta Prej më shumë se dy javë, vendi ynë ka shënuar një rritje të ndjeshme të rasteve pozitive me koronavirus, si dhe shtim t
COVID-19/ Pse disa njerëz nuk shërohen nga koronavirusi? Për shumicën e njerëzve, Covid-19 është një sëmundje e shkurtër, e lehtë, por për disa të tjerë është luftë me simptoma
Infektohet me koronavirus edhe Giovanni Simeone Ylli i Cagliarit, Giovanni Simeone ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Këtë e ka konfirmuar klubi përmes një komunikate
100 vjeçarja italiane mposht koronavirusin Një 100 vjeçare nga San Pietro, zonë me 4 mijë banorë në Katanzaro të Italisë ka arritur te mposhte koronavirusin. La
9 viktima dhe mbi 700 raste të reja me koronavirus në Kosovë Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK në Kosovë janë testuar gjithsej 1.651 mo
Koronavirusi i merr jetën një tjetër mjeku shqiptar Mjeku i njohur në Kosovë, Zenel Kabashi u nda sot nga jeta pasi ishte infektuar me koronavirus. Vdekjen e doktor Kaba
Koronavirusi i merr jetën pedagoges së njohur në Universitetin e Tiranës Pedagogia e Fakultetit të Shkencave Sociale Kozeta Noti, ka humbur jetën si pasojë e infektimit me Covid 19. Lajmi i
Koronavirusi i merr jetën një tjetër mjeku në vend Një tjetër mjek ka humbur jetën pas infektimit me koronavirus. Bëhet fjalë për doktorin Bledi Nini, i cili ndërroi jetë