999 rezultate për

kornizĂ

Maqedonia gjithnjë e më afër fillimit të negociatave! Korniza negociuese e gatshme (VIDEO) Vetëm rezultatet e suksesshme nga zbatimi i marrëveshjeve, pa kërkesat bullgare, janë pjesë e përmbajtjes së versionit t
Dashuria nuk ka korniza, të famshmet shqiptare që e zgjodhën partnerin më të ri se vetja (FOTO LAJM) Asnje nga ne nuk e di se si dhe sa do te zgjase nje histori dashurie. Per secilin prej nesh deshira eshte e madhe per nj
Çfarë përmban korniza e negociatave e BE-së me Maqedoninë e Veriut (FOTO LAJM) Agjencia shtetërore MIA, përmes korrespodentit të saj në Bruksel, ka ardhur deri te dokumenti i plotë i Komisionit Evrop
Dashuria nuk ka korniza, të famshmet shqiptare që e zgjodhën partnerin më të ri se vetja (FOTO LAJM) Asnje nga ne nuk e di se si dhe sa do te zgjase nje histori dashurie. Per secilin prej nesh deshira eshte e madhe per nj
Shtëpitë piktoreske të qyteteve gjermane (FOTO LAJM) Gjermania krenohet me rreth dy milionë shtëpi historike. Ato janë të ndërtuara me strukturë me një kornizë të drurit që
Bayerni del nga kornizat, hap "thesin" për sulmuesin e Liverpoolit Bayern Munchen po mendon seriozisht për yllin i Liverpoolit, Roberto Firminio. Bavarezët synojnë të përforcojnë sulmi
Jashtë kornizave, ky djalosh jeton në vendin më të çuditshëm të mundshëm Kjo vezë gjigante lundruese në lumin Beaulieu mund të duket si një foto nga filmat fantastiko-shkencor por kjo strukturë
Mediat greke: Marrëveshja për emrin ende larg Zbulohen disa detaje nga kornizën kohore që dje e diskutuan ministrat e jashtëm të Maqedonisë e Greqisë në Ohër. Sipas t
Canakopulos: Bisedimet për emrin vazhdojnë në kornizat që i kemi parashikuar Zëdhënësi i Qeverisë greke, Dimitris Canakopulos, ka deklaruar se vullneti politik për çështjen e emrit është deklaruar
Shfaqet modeli i ri i telefonit pa korniza (FOTO LAJM) Huaëei Honor V10 do të lansohet më 28 nëntor, por ne tashmë e shohim nëpërmjet disa pamjeve të publikuara. Pamjet tre
VMRO-DPMNE deklarohet për “Përzhinën” Në çdo shtet për çështje të rëndësishme bëhet dialog mes partive, por në korniza të institucioneve shtetërore dhe për mo
Dalin pamje të reja të Pixel 2, Androidi që kushton sa iPhone Evan Blass jep përsëri, këtë herë me një pamje të qartë të pasuesit XL dhe madje edhe Pixel 2 më të vogël. Ju mund të
Banorët e Obiliqit në protestë para komunës të AAK-së Banorët e katër lagjeve të Obiliqit si lagja Mjekiqi, Mirena, Berbatofci dhe janë duke protestuar sot që nga ora 7:00 e
Sela: Zaevi nuk do të mbajë asnjë premtim ndaj shqiptarëve Kreu i LR-PDSH ka theksuar se Zaevi nuk ka ndërmend të mbajë asnjë premtim ndaj shqiptarëve dhe çdo gjë po e bën për të
Shqerbak: Kriza në Maqedoni të zgjidhet brenda institucioneve e jo në rrugë Ambasadori rus, Oleg Shqerbak është shprehur se zgjidhja për krizën në Maqedoni duhet gjetur nga qytetarët e saj në korn
Risia më e re në Facebook Facebook që vitin e kaluar ka shtuar opsionin për të vendosur foto të përkohshme profili në mbështetje të një kauze dhe
Telefon pa korniza nga Sony (FOTO LAJM) Sony projekton se po punon për një telefon të mençur pa korniza me ekran që funksionon skaj më skaj. Telefoni i ri d
Sot në BE shqyrtohet korniza negociatore Kosovë-Serbi Negociatat Kosovë - Serbi, do të shqyrtohen sot gjatë takimit të shefave të diplomacive të vendeve të BE-së, raportojnë
Oscilimi i ndjenjave të fshehta në kornizat e ngjarjes së realtë Puthja Publike, “Ora-R”, Tetovë 2010 Shkrimtari Safet Hyseini për herë të parë katapul­ton në këtë gjini letrare mjaf
Kornizat e bisedimeve i vendos Kuvendi Kuvendi i Kosovës duhet t’i përcaktojë kornizat e bisedimeve të ardhshme me Serbinë, thonë partitë opozitare. Roli aktiv