999 rezultate për

korfuzit

Zbulohet plani i shqiptarëve që tentonin arratisjen: Do merrnin peng drejtoreshën e burgut Në fillim të shtatorit 9 shqiptarë kishin planifikuar arratisjen nga burgu i Korfuzit. Mediat greke raportojnë se me
"Këtu do të derdhet gjak", tetë shqiptarë kërcënojnë drejtorin e burgut të Korfuzit Kërcënimet nga një i burgosur shqiptar drejtuar Drejtorit të burgut të Korfuzit dhe informacioni që kishin shërbimet inf
Plan arratisje apo vrasje? Gjenden armë në burgun e Korfuzit, i përkasin shqiptarit më të rrezikshëm Autoritetet Greke kanë gjetur të fshehura në një korridor të burgut të sigurisë së lartë të Korfuzit, dy pistoleta dhe 4
Kolonel Myslim Pashaj: Grekët nuk mund të zgjerohen 12 milje në Jon pa marrëveshje me ne Koloneli i njohur Myslim Pashaj, që denoncoi marrëveshjen e ndarjes së kufirit detar Shqipëri-Greqi në vitin 2009, e cil
Myslim Pasha jep alarmin: Greqia nuk mund të zgjerohet 12 milje në det pa marrëveshje me Shqipërinë Koloneli i njohur Myslim Pashaj, që denoncoi marrëveshjen e ndarjes së kufirit detar Shqipëri-Greqi në vitin 2009, e cil
Rrëmbeu dhe abuzoi 2 ditë me shqiptaren, arrestohet i tmerrshmi "dragoi i Kavos" "Monstra e Korfuzit" është vënë në pranga ditën e sotme, i akuzuar për përdhunime të shumta. 47-vjeçari u arrestua g
Anija e linjës Sarandë-Korfuz pëson defekt në mes të detit, frikësohen pasagjerët Anija “Saranda Expres” me flamur shqiptar, e cila ben linjen Sarande-Korfuz në orën 16:45 ka pesuar defekt ne sistemin e
Denoncimi i rëndë: Si po ia fal Rama Greqisë detin e pasur me naftë Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në Facebook ka reaguar në lidhje me bisedimet mes qeverisë Rama dhe
Mediat greke konfirmojnë vdekjen e turistes zvicerane që u mbyt në Borsh Mediat greke kanë shkruan për vdekjen e turistes zviceriane,, trup i së cilës u gjet sot në brigjet veriore të Korfuzit.
Policia “peshkon” 56 kg marijuanë në ujërat e Korfuzit Policia ka gjetur dhe sekuestruar sasi të mëdha droge në ujërat detare të Korfuzit. Mësohet se ngarkesa e parë është
Kapen 1.5 ton drogë afër Korfuzit, arrestohen 3 skafistë Një tjetër gomone me lëndë narkotike është kapur nga Policia e Shtetit. Roja Bregdetare dhe QNOD kanë njoftuar për një m
Kapen 15 pako me marijuanë në det, Policia greke në aksion Janë kapur pako të tjera me droge ne brigjet e Korfuzit. Ne zonën detare te quajtur “Ermones”, ne jug te Korfuzit, është
DETAJET/ Skafi me 2 ton drogë pranë Korfuzit vinte nga Shqipëria, zbulohet skafisti Ditën e djeshme u kap një skaf me rreth 2 tonë kanabis në brigjet greke nga operacioni “Frontex”, ndërsa sot sipas media
Fuoristradat sinjalizojnë me drita skafet e drogës nga Saranda në Korfuz Trafiku i madh i drogës nga Shqipëria ka vënë sërish në alarm policinë greke për shkak të sasive të mëdha të lëndëve nar
Gjendet shqiptari i zhdukur prej 2 javësh në Korfuz Edmond Neranxi është shqiptari që u gjet i gjallë dhe në gjendje të mirë shëndetësore, pasi kishte humbur gjurmët që pre
Misteri i dibranëve, familjari: Kërkim në burgun e Korfuzit Në përvjetorin e 20- të të zhdukjes së 32 klandestinëve nga Maqellara e Dibrës, një nga familjarët e të zhdukurve Remzi
Qeni pengon arratisjen e 25 të burgosurve nga burgu i Korfuzit (VIDEO) Dështon tentativa spektakolare e arratisjes së 25 të dënuarve me burgim të përjetshëm, mes të cilëve edhe shqiptarë, nga
Greqi, termet ne ishullin e Korfuzit Një tërmet i intensitetit 4.1 balle i shkallës Rihter u regjistrua paraditen e se enjtes ne ishullin e Korfuzit. Sipas
Sekuestrohen 67 kg kanabis në kanalin e Korfuzit Një sasi prej 67 kg kanabis është sekuestruar policia greke në kanalin e Korfuzit. Sasia e drogës ishte e ndarë në 25 pa
Flota shqiptare e peshkimit nën kërcënimin e trysnisë greke Aleanca Kuq e Zi ka shprehur shqetësimin për situatën që po përjeton flota shqiptare e peshkimit në kanalin e Korfuzit.