999 rezultate për

korfuz

KORFUZ/ 39-vjeçari shqiptar arrestohet për zjarrvënie Një 39-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia greke për zjarrvënie. Mediat greke shkruajnë se shqiptari dyshohet
Kapen 20 kg drogë në Korfuz, arrestohet 29-vjeçari shqiptar Korfuz, kapen mbi 20 kg marijuane, arrestohet 1 shqiptar, ne kerkim 2 te tjere. Droga u kap ne veri te ishullit, ne nje
Punonjësi i hotelit përdhunon minorenen, arrestohet shqiptari në Korfuz Në Prokurori është dërguar sot një 32-vjeçar shqiptar, i cili rrëfeu se kishte përdhunuar një vajzë 14-vjeçare në Korfuz
Anija e linjës Sarandë-Korfuz pëson defekt në mes të detit, frikësohen pasagjerët Anija “Saranda Expres” me flamur shqiptar, e cila ben linjen Sarande-Korfuz në orën 16:45 ka pesuar defekt ne sistemin e
"A ekziston Durrësi?", historiania shqiptare sulmon kolegët e saj HIstoriania e njohur shqiptare, Eleni Kocaqi, me anë të një postimi në Facebook, ka hedhur një sulm kundër kolegëve të s
Rrihet brutalisht në burg babai shqiptar që vrau vajzën e tij në Korfuz Aleko Petro, 52- vjeçari që masakroi për vdekje vajzën e tij dhe më pas e groposi në oborrin e shtëpisë, raportohet se ë
EMRI/ Ky është babai nga Berati që i mori jetën vajzës së tij në Korfuz Zbulohet identiteti i babait që i mori jetën vajzës së tij Anxhelina Petro. Së fundmi është mësuar se autori është Aleko
Pas Vlorës, pezullohen lundrimet edhe në Sarandë për shkak të motit Moti i keq ka dhënë efektet e para në qytetet bredetare. Përvec Vlorës, edhe në Sarandë moti ka bërë të vetën. Dal
Partia greke dënon vrasjen e Petrit Zifle në Korfuz SYRIZA, partia ne pushtet në Greqi së fundmi ka dënuar vrasjet e shqiptarëve që po ndodhin së fundmi në Greqi. Konkr
Shpërthen deputetja greke: Edhe sa emigrantë do vajtojmë si viktima të racizmit? Ka shkaktuar shumë reagime vrasja e 63-vjeçarit nga Berati, Petrit Ziflle, në Korfuz. Ai u vra nga nga një shtetas gr
Tronditëse, fashisti i Agimit të Artë ekzekuton shqiptarin me çifte në mes të rrugës Vrasja e 63-vjeçarit shqiptar Petrit Zifla në Korfuz disa ditë më parë u raportua nga autoritetet greke si një krim pas
Pasi vranë 39-vjeçarin, polica greke tjetër aksion ndaj shqiptarëve Policia greke pasditen e së enjtes, qëlloi mbi një shqiptar duke e lënë të vdekur në vend. Ngjarja e rëndë ndodhi në
Bashkia Korfuz nderon Vasil Ruçin Futbolli është një sport që i bashkon njerëzit dhe nën këtë moto, mlegjenda e futbollit vlonjat, Vasil Ruçi organizoi nj
Greqia nën tjetër ‘sulm’ zjarresh, evakuohen fshatrat në Korfuz Greqia po përballet me zjarret sivjet si asnjëherë tjetër. Edhe një zjarr tjetër sot në drekë ka rënë në Korfuz. Autorit
Po kthehej nga pushimet, arrestohet i shumëkërkuari shqiptar Policia e Igumenicës ka arrestuar sot të shumëkërkuarin shqiptar Edmond Bego, 48-vjeç. Bego po kthehej nga pushimet n
Takim sekret në Korfuz, Saimir Tahiri ka takuar Habilajn në Greqi Janë zbardhur detaje të reja për sa i përket hetimeve ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Prokuroria kër
Drejtonin bandën e heroinës në Korfuz, arrestohen 3 shqiptarët e rrezikshëm Policia ka vënë në pranga tre shtetas shqiptar dhe dy greke në Korfuz. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se t
Denoncimi i rëndë: Si po ia fal Rama Greqisë detin e pasur me naftë Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në Facebook ka reaguar në lidhje me bisedimet mes qeverisë Rama dhe
Operacioni historik në Korfuz, kush ishin dy skafistët shqiptarë Mes dhjetë të arrestuarëve nga super aksioni i mëngjesit të djeshëm të autoritetev grekeve ndaj skafit me drogë të nisur
Pas operacionit historik në Korfuz, policia greke gjen në garazh gomonen e fuqishme Operacioni i zhivilluar në Korfuz për 48 orë e cila i dha goditjen finale një organizate të fuqishme kriminale të trafi