999 rezultate për

koreja

"Shkrijnë akujt" në Olimpiadën e Dimrit, kjo është selfie më e komentuar (FOTO LAJM) Para se të hynin në stadiumin olimpik dhe të marshonin nën një flamur të unifikuar në ceremoninë e hapjes së Olimpiadës
Koreja e Veriut ekspozon forcën ushtarake para nisjes së Olimpiadës (FOTO ALJM) Koreja e Veriut ka mbajtur një paradë ushtarake një ditë përpara Olimpiadës Dimërore në Korenë e Jugut. Megjithatë, f
Shpenzime marramendëse për çamçakëz e alkool, shokon Kim Jong Un (FOTO LAJM) Kim Jong Un përvec bombave bërthamore është i njohur edhe për shpenzimet marramendëse që ai bën për ushqimet e preferuar
Koreja e Veriut përçan administratën amerikane Shtëpisë së Bardhë duket se po i sos durimi me krerët e Pentagonit, të cilët nuk i kanë ofruar presidentit Trump opsione
Shefi i CIA-s e paralajmëron Trumpin: Koreja e Veriut është gati për të na shkatërruar Mike Pompeo, drejtori i CIA-s, gjithashtu paralajmëroi se Koreja e Veriut ka aftësinë për të goditur SHBA me armë bërtha
Pse Koreja e Veriut vendosi të luajë mirë? Olimpiadën e ardhshme të Lojërave Olimpike në Korenë e Jugut do të ketë disa mysafirë të veçantë dhe të papritur; një de
Historike, Koreja e Veriut i bën thirrje për "bashkim" Koresë së Jugut (FOTO LAJM) Koreja e Veriut ka bërë thirrje për bashkim me Korenë e Jugut duke u zotuar se do të "shkatërrojë" të gjitha sfidat.
Koretë me një flamur shkojnë në Lojërat Olimpike (FOTO LAJM) Koreja e Veriut dhe Koreja e Jugut kanë rënë dakord, gjatë bisedimeve të mërkurën, për të formuar një ekip të përbashkët
Koreja Veriut dhe ajo Jugore bëjnë paqe me njëra-tjetrën, garojnë me një flamur në Lojërat Olimpike Dimërore Koreja Veriore dhe Koreja Jugore kanë rënë në ujdi për të marshuar së bashku nën një flamur të vetëm të “Koresë së Bashk
Më në fund arrihet marrëveshja, Koreja e Jugut dhe e Veriut do të bashkohen (FOTO LAJM) Koreja e Veriut dhe Koreja e Jugut kanë rënë dakord të formojnë një ekip të unifikuar femrash në hokej për Lojërat Olimp
E FUNDIT / Lojtarët në panik pasi marrin vesh se Koreja e Veriut do t'i sulmojnë me raketa blastike Një alarm, që paralajmëronte një sulm të pashmangshëm me raketë balistike, ka shkaktuar panik të madh dhe frikë sot në H
E FUNDIT / Koreja e Veriut do marrë pjesë në Lojërat Olimpike Dimërore Koreja e Veriut do të dërgojë një delegacion në Lojërat Olimpike Dimërore 2018, që zhvillohen në Korenë e Jugut në shkur
Koreja e Veriut dhe e Jugut bien dakord për bisedime Koreja e Veriut dhe ajo e Jugut kanë rënë dakord për të zhvilluar bisedime të nivelit të lartë javën e ardhshme, njoftoi
Porositur personalisht nga diktatori Kim Jong-un, Koreja Veriore bëhet me Disneyland (FOTO) “Disneyland” i Koresë Veriore i porositur personalisht nga diktatori Kim Jong-un ka bërë publike disa fotografi të pabes
Koreja e Veriut sot rihap linjën telefonike me botën e jashtme Koreja Veriore ka shpallur se do ta rihapë të ashtuquajturën “linjë të nxehtë” komunikimit në kalimin kufitar me Korenë
Koreja e Veriut dhe Koreja e Jugut bashkohen në shkurt, diçka i detyron Koreja e Jugut ka ofruar bisedime të nivelit të lartë me Korenë e Veriut të martën e ardhshme për të diskutuar pjesëmarr
Koreja e Veriut premton më shumë teste bërthamore në 2018 Koreja e Veriut ka përmbledhur rezultatet për vitin 2017 për sa i përket testimeve raketore. Gjatë vitit 2018 Kim Jon
Vetvritet shkencëtari që iku nga Koreja Veriore Një shkencëtar nuklear i Koresë së Veriut, i cili kishte ikur nga vendi, ka bërë vetëvrasje në një burg, pasi ishte kapu
Korea e Veriut prodhon armën e tmerrshme biologjike, SHBA-të heshtin (FOTO LAJM) Frika se Koreja e Veriut mund të përgatitet të përdorë antraksin si një armë të re është rritur pasi një ushtar nga Kore
Sanksionet e OKB-së, Koreja e Veriut reagon ashpër Ministria e Jashtme e Koresë së Veriut po i quan sanksionet e fundit të Kombeve të Bashkuara, “akt lufte” dhe “të barasv