999 rezultate për

koreja

Vulin kërkon nga Koreja e Jugut të mos votojë për Kosovën në UNESCO Serbia ka filluar të lobojë për të mos e lejuar pranimin e Kosovës në UNESCO. Këtë herë ministri i Mbrojtjes në Serbi
Nuk është Koreja e Veriut, ja ku pritet të plase lufta me armë bërthamore Koreja e Veriut është tashmë në qendër të vëmendjes botërore dhe debatit të diplomacisë ndërkombëtare. Testet e raketave
Çfarë po ndodh? Koreja Veriore tërheq ambasadorët e vet në Kinë, Rusi dhe OKB Koreja e Veriut ka urdhëruar ambasadorët e saj në disa vende kryesore të botës të rikthehen në vend për të marrë pjesë n
Koreja e Veriut dhe rrënjët e urrejtjes ndaj SHBA-ve Propaganda e Koresë së Veriut i injekton popullit që prej gjashtë dekadash urrejtje ndaj SHBA. Kjo funksionon, sepse kuj
Trump: Ushtria amerikane, në gatishmëri nëse Koreja e Veriut vepron pa maturi Presidenti amerikan Donald Trump njoftoi se ushtria e SHBA-ve është e gatshme për t’u marrë me Korenë e Veriut, kështu d
Lufta bërthamore, Kim Jong-u zbulon vendin se ku do të godasë SHBA-të Plani i betejës së Koresë së Veriut për një sulm bërthamor shkatërrues është hedhur si një retorikë lufte dhe ka arritur
SHBA-të, në vigjilencë për një sulm të mundshëm bërthamor nga Koreja e Veriut Planifikuesit e emergjencës në Havai, shteti më i afërt në Korenë e Veriut, kanë marrë udhëzimet e Pentagonit dhe po vle
Tre armët me të cilat Koreja e Veriut planifikon të sulmojë SHBA-të Tensionet mes Koresë së Veriut dhe asaj të Jugut çdo ditë janë duke u rritur, kurse retorika e ashpër nuk po ndryshon as
Ja armët e frikshme që disponon Korea e Veriut Edhe pse lufta e Koresë përfundoi me një armëpushim në vitin 1953, Koreja e Veriut dhe ajo e Jugut teknikisht janë ende
Trump kërcënon seriozisht Korenë e Veriut Presidenti Trump tha të martën se "Koreja e Veriut do të bënte mirë të mos ndërmerrte më kërcënime ndaj Shteteve të Bash
SHBA dhe Koreja Jugore bashkohen kundër Koresë Veriore Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe presidenti i Koresë Jugore, Moon Jae-in, kanë rënë dakort përmes nj
SHBA-të dhe Koreja Jugore bashkohen kundër asaj Veriore Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe presidenti i Koresë Jugore, Moon Jae-in, janë pajtuar përmes një bi
Koreja Veriore kërcënon SHBA-të: Do ju jap një "leksion serioz" Koreja Veriore ka bërë të ditur sot se është e gatshme që SHBA-ve t’i japë “leksion serioz” përmes forcave të veta strat
Koreja e Veriut kërcënon botën me raketa, shikoni ç’ndodhi mbrëmë në Japoni Koreja e Veriut, lëshoi raketën e radhës balistike ndërkontinentale ditën e djeshme pavarësisht paralajmërimeve të marra
Koreja e Veriut sapo lëshoi një raketë që mund të jetë ulur në Japoni Koreja e Veriut sapo lëshoi një raketë e cila mendohet të jetë ulur në zonën ekskluzive ekonomike të Japonisë, njofton k
Gjenerali amerikan: Koreja e Veriut, gjithnjë e më e rrezikshme! Shefi i Shtabit të ushtrisë amerikane, gjeneral Mark Mile tha sot se fakti që Koreja e Veriut ka testuar një raketë bali
Koreja Veriore, me kapacitet të plotë atomik deri në vitin 2018? Koreja e Veriut ka kërcënuar Shtetet e Bashkuara me sulme bërthamor në “zemër” të saj nëse Uashingtoni përpiqet që të rr
Koreja Veriore zotohet për sulm bërthamor në zemër të Amerikës Koreja Veriore ka kërcënuar me sulm bërthamor në zemër të Shteteve të Bashkuara, nëse kjo e fundit tenton ta rrëzojë Lid
Koreja Veriore po përgatit testimin e një rakete tjetër ndërkontinentale Koreja e Veriut dyshohet se po përgatit testimin e një rakete tjetër më 27 korrik, në 64-vjetorin e fundit të Luftës së
Koreja e Veriut bën gati raketën "vdekjeprurëse", frikë në SHBA Koreja e Veriut pritet të testojë një tjetër raketë ndër kontinentale duke shkaktuar jo pak shqetësim tek Shtetet e Bash