999 rezultate për

korces

Makina përplas këmbësorin në Korçë, dërgohet me urgjencë në spital Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Korçës, ku një mjet ka përplasur një person. Ai është tran
Vrasje, vjedhje e drogë: OFL piketon tre "të fortët" e Korçës Operacioni Forca e Ligjit i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë tre personave banues n
Doli nga burgu pak muaj më parë, arrestohet "i tmerrshmi" i Korçës Policia e Korçës ka vënë në pranga Andi Mullallin. Mullalli është një emër i njohur për drejtësinë i cili doli nga bu
Del lista, kush janë kandidatët e PD-së në qarkun e Korçës Partia Demokratike ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë dhe kryetar bashkie në qarkun e Korçës. Qarku i Ko
Makina përplas 17 vjeçarin në Korçë Një këmbësor është përplasur nga makina teksa ka qenë duke kaluar rrugën. I aksidentuar një i ri rreth 16-17 vjeç, a
Zhvatën studentët, merret vendimi për pedagogun në Korçë dhe sekserin e tij Gjykata ka lënë në burg pedagogun e Korçës Alket Dino dhe sekserin Xhevi Dervishi pasi merrnin para nga studetët në këmb
Arrestohet pedagogu i Universitetit të Korçës dhe sekseri Një pedagog i Universitetit të Korçës dhe një person tjetër i cili shërbente si sekser janë arrestuar, pasi dyshohet se
Lëvizje në Hipotekën e Korçës, shkarkohet dhe emërohet me shpejtësi drejtori i ri Lëvizje të reja kanë ndodhur në Hipotekën e Korçës. Mësohet se është shkarkuar nga detyra Drejtoresha e Hipotekës në
Parandalohet ngjarja e rëndë në Korçë: Hajdutët çanë padashje tubat e gazit të Kishës Në Kishën Katolike Ringjallja, të Korçës mbrëmjen e sotme është vene re se pa pasur rrjedhje gazi , e cila dyshohet të j
Ish i forti i Çoles kërkon lirimin me kusht në Gjykatë, "blindohet" Korça Ish-kreu i bandës së Vlorës Zani Çaushi ka kërkuar nga Gjykata e Korçës lirimin nga burgu me pretekstin se është rehabil
I dënuar me burgim të përjetshëm, tmerri i "Çoles" në trazirat e 97' kërkon lirinë Zani Çaushi ose i njohur ndryshe si i forti i Vlorës në trazirat e 97' ka kërkuar lirinë me kusht në Gjykatën e Korçës.
I preu kokën bashkëfshatarit në mes të Korçës, vetëvaret në burg autori Akoma nuk është harruar ngjarja makabre në Korçë, ku Zamir Topi i preu kokën bashkëfshatarit të tij në mes të tregut.
Kamioni me drogë në Kapshticë, policia del me deklaratë: 4 të arrestuar Policia e Korçës del me deklaratë lidhur me kamionin e bllokuar në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës, me 195 kilogra
Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ku ishte epiqendra? (FOTO LAJM) Mëngjesin e sotme qytetarët e Korçës janë zgjuar me lëkundjen e tërmetit. IGJEUM raporton se tërmeti ka qenë me magni
DETAJET/ Polici përplas të miturin, 12-vjeçari në gjendje kritike për jetën Një aksident i rëndë është regjistruar në fshatin Bulgarec të Korçës ku për pasojë një fëmijë është dërguar në spital.
Qëlloi për vdekje fqinjin në Korçë, merret vendimi për 65 vjeçarin Gjykata e Korçës ka dhënë sot masën e sigurisë ‘arrest me burg’ për autorin e vrasjes së 67-vjeçarit Petrika Treska.
Vrau me thikë në mes të Korçës, arrestohet fqinji i 67 vjeçarit Perikli (Petrika) Treska është vrarë me thikë rreth orës 20:30 të mbrëmjes se djeshme në lagjen numër 7, në qendër të qy
Zbardhet ngjarja makabre në Korçë, 67 vjeçari u qëllua për vdekje në derë të shtëpisë Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur këtë mbrëmje në Korçë ku ka humbur jetën një person. Një shtetas është
Shqipëria nuk gjen qetësi, 9 lëkundje tërmeti gjatë natës Gjatë natës, në vendin tonë janë ndjerë 9 lëkundje tërmeti. Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit r
Të dyshuar për koronavirus, dalin negativ tre rastet në Korçë Fatmirësisht kanë rezultuar negativ tre rastet e dyshuara për koronavirus në Korçë. Mostrat e tyre u dërguan ditën e