999 rezultate për

kopshtit

Tërbohet rinoceronti, merr përpara makinën e kujdestarit të Kopshtit Zoologjik (VIDEO) Ky është momenti i frikshëm kur një rinoceront i tërbuar sulmoi një rojtare të kafshëve në makinën e saj në një park saf
Pronat e kopshtit botanik, FSHN kundër qeverisë Dekani i Fakultetit të Shencave të Natyrës, pas një mbledhje të jashtëzakonshme ka dalë kundër VKM-së së qeverisë për ka
Shpëtohen me forcë kafshët e “Kopshtit zoologjik të Ferrit” në Fier (FOTO LAJM) Disa ditë më parë Policia e Shtetit është mobilizuar për të shpëtuar kafshët e një kopshti zoologjik privat në Fier, pas
Vitin tjetër nis ndërtimi i Kopshtit të Ri Zoologjik dhe atij Botanik (FOTO LAJM) Fëmijët e Tiranës do të kenë një nga Kopshtet Zoologjike më të bukura në rajon. Vitin e ardhshëm Bashkia e Tiranës do të
Çfarë ka ndodhur me 5-vjeçarin që ra nga kati i dytë i kopshtit e theu shtyllën kurrizore Krisitina Shira nëna e dy fëmije dhe në pritje të një fëmijë të tretë, kërkon ndihmë për djalin e saj. Me djalin e sa
Vizitorët e Kopshtit Zoologjik vrasin kangurin me gurë Diçka e pazakontë ka ndodhur në në një kopsht zoologjik në juglindje të Kinës ku papritmas një grup vizitorësh kanë fill
Ju duhet vetëm pak kreativitet dhe kopshti juaj shndërrohet në parajsë (FOTO LAJM) Kemi hyrë në stinën e luleve dhe të gjelbërimit, e ajo se çfarë na shkon ndër mend është zbukurimi i kopshtit tonë me lu
Urdhër: Të mos regjistrohen në shkolla dhe kopshte asnjë nga fëmijët e pavaksinuar! Fëmijët të cilët nuk janë vaksinuar, nuk do të regjistrohen në çerdhe, kopshte e shkolla! Ky ka qenë urdhëri i prerë
Jepet alarmi, parardhësi i njeriut po zhduket (FOTO LAJM) Kujdestarët e kopshtit zoologjik në Bali Indonezi kanë mahnitur me pamjet e publikuara së fundmi në internet. Kujdest
E dhunoi mizorisht drejtoresha e kopshtit, edukatorja tregon plagët (FOTOLAJM) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një kopësht fëmijësh në Korçë, ku edukatorja e kposhtit Zana Brahimllari është dhunuar
Shpërthen një makinë në Tiranë Një makinë ka shpërthyer ditën e sotme në afërsi të zonës së Kopshtit Botanik. Burime zyrtare nga policia bëjnë me d
Përurohet rikonstruksioni i kopshtit Nr. 60 në Tiranë Në Ditën Botërore të Fëmijëve, kopshti nr. 60 në kryeqytet hapi dyert për të mirëpritur disa nga më të vegjlit e Njësisë
Bashkia vijon investimet, dy rrugë të reja në zonën e Kopshtit Zoologjik Deri pak javë më parë, lagjja në krah të Kopshtit Zoologjik ishte pjesë e Tiranës si zonë, por zor se mund të quhej qyte
Gllabëroi një mace, e frikshme çfarë i ndodh pitonit (VIDEO) Një piton gjigant ka kaluar rrethimin e vendosur në një kopsht në Bangkok të Tailandës dhe ka ngrënë macen e kësaj qendr
Bëri xhiron e rrjeteve sociale! Kjo është gruaja që u sulmua nga tigri siberian (FOTO LAJM) Kjo është fotografia e parë e Nadezhda Srivastava, kujdestares së kopshtit zoologjik që u sulmua brutalisht nga një tigë
Momenti i tmerrshëm kur tigri sulmon kujdestarin e kopshtit zoologjik (FOTO LAJM) Ky është momenti i tmerrshëm kur një tigër siberian sulmoi një kujdestar të kopshtit zoologjik përpara të gjithë vizitor
Propozimi më i veçantë për martesë, dëshimtarë kafshët e kopshtit zoologjik (FOTO LAJM) Nick Kelble e dërgoi të dashurën e tij Hayley Roll në kopshtin zologjik të qytetit të Cincinnatit për të parë kafshët që
E pazakontë, pitoni vdekjeprurës preket nga një tumor i madh (FOTO LAJM) Mjeket e kopshtit zoologjik të Kamla Nehru në qytetin Indore në Indi, kanë kryer një operacion të pazakontë për të shpët
Ide fantastike për dekorimin e oborrit (FOTO LAJM) Imagjinata e atyre që kanë një shtëpi më oborr dhe hapsirë ka arritur kulmin me këto ide për të dekoruar kopshtin, përcj
Jepet vendimi, ja sa u dënua edukatorja që rrihte fëmijët e kopshtit “Diren”, Rreth nëntë muaj pas shpalljes fajtore të Anjeza Shabanit për “keqtrajtim të të miturve”, në kopshtin privat të administ