999 rezultate për

kopshtin

Skandal, gjuha shqipe anashkalohet në Kopshtin Zoologjik të Shkupit Anashkalimi i gjuhës shqipe në kopshtin zoologjik të Shkup ka irrituar vizitorët shqiptarë të cilët janë në numër të kon
Gjykata mbron kopshtin Yllka kundër vendimit të Haskukës Kopshti “Yllka” në Prizren nuk do të mbyllet. Gjykata Themelore e Prizrenit ka dalë me një aktvendim me të cilin është c
Nisi kopështin, shihni sa është rritur vajza e Alban Skënderajt (FOTO LAJM) Amel, vajza e Alban Skënderajt dhe Miriam Canit është bërë një zonjushë e vërtetë. Vogëlushja Ameli është rritur dhe
Fuqia e pabesueshme e milingonave! (FOTO LAJM) Një seri e pabesueshme e fotografive kanë kapur milingonat që shfaqin forcën e tyre duke mbajtur fruta dhjetë herë më të
Të kujdesesh për kopshtin më të rrezikshëm në botë (FOTO LAJM) Ky është momenti tronditës ku një banor kudeset për kopshtin e tij, i cili ndodhet afër detit dhe gërryhet nga ai cdo vi
Miriam Cani sapo postoi foton më të ëmbël të Amelisë (FOTO LAJM) Vajza e Miriam Canit, duket se po shijon borwn. Një kartolinë e vërtetë është fotoja ku Ameli shfaqet duke shijuar
14 shkurti, mbill pemën tënde në Kopshtin e të Dashuruarve Je i dashuruar dhe do të përjetësosh këtë ndjenjë? Tashmë e ke një mundësi nëpërmjet nismës më të re të ndërmarrë nga Ba
Frikë në Berlin, policia evakuon stacionin e trenit në Kopshtin Zoologjik Stacioni i Kopshtit Zoologjik të Berlinit është evakuuar dhe trenat janë ndalur. Pamjet e shpërndara nga media gjerma
Brenda shtëpisë së Blendi Fevziut, gazetari tregon kopshtin gjigant (FOTO LAJM) Ndonëse me Blendin si gazetar do të takohemi sot në mbrëmje si gjithmonë në emisionin ‘Opinion’, sot gazetari i njohur n
Pamje të tmerrshme që tregojnë se si trajtohet një tigër në kopshtin zoologjik (VIDEO) Një video e publikuar nga mediat e huaja, tregon momentin kur dy kujdestarë të një kopshti zoologjik keqtrajtojnë një ti
Ngatërroi kungullin me bombë, gjermani ngre në këmbë policinë Një i moshuar gjerman është alarmuar teksa në kopshtin e tij ka identifikuar një kungull në përmasa gjigande. Frika se k
Sherr për kopshtin, komshiu sharron me plumba çiftin në Gjirokastër Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Gjirokastër. Nga raportimet e para mësohet se një shte
Propozimi më i veçantë për martesë, dëshimtarë kafshët e kopshtit zoologjik (FOTO LAJM) Nick Kelble e dërgoi të dashurën e tij Hayley Roll në kopshtin zologjik të qytetit të Cincinnatit për të parë kafshët që
Zidane duke luajtur me fëmijët e tij 10 vite më parë (VIDEO) Përveçse një futbollist, një trajner dhe drejtues i shkëlqyer, Zinedine Zidane është edhe një baba shembullor. Ai gj
Pandat mahnisin turistët në kopshtin zoologjik (VIDEO) Pandat janë kafshët ndër më unike që ekzistojnë. Ngjyra dhe forma e tyre i bëjnë ato kafshë tërheqëse dhe të këndshme
Melania punon kopshtin me një këmishë me çmim marramendës Të premten Zonja e Parë i ka pritur fëmijët e një shkolle lokale, me të cilët ka kaluar kohë në bahçen e Shtëpisë së Ba
Veliaj: Premtim i mbajtur, përfunduam kopshtin e 30-të Një tjetër kopësht në Tiranë është rikonstruktuar plotësisht dhe është gati të presë fëmijët për vitin e ri shkollor. Ko
Në Kopshtin zoologjik të Shkupit do të vijnë pinguinë dhe elefantë Në Kopshtin zoologjik për momentin po ndërtohet vend i ri për pinguinë dhe elefantë. Vendbanim i ri për elefantë ndër
Jepet vendimi, ja sa u dënua edukatorja që rrihte fëmijët e kopshtit “Diren”, Rreth nëntë muaj pas shpalljes fajtore të Anjeza Shabanit për “keqtrajtim të të miturve”, në kopshtin privat të administ
Në kopshtin e kësaj familjeje ka rënë një meteor Në kopshtin e pasëm të një shtëpie në Holandë, shkencëtarët i ka entuziazmuar zbulimi i një meteori 500 gramësh. Ata