999 rezultate për

kontrolle

Britania shton kontrollet kufitare në mes të valës së infeksioneve të reja Sekretari i Jashtëm i Britanisë, Dominic Raab thotë se kontrollet kufitare do të rriten mes rritjes së infeksioneve të k
Rritet ndjeshëm numri i gjobave, sa qytetarë dolën pa maskë Policia e Shtetit ka gjobitur 923 shtetas që nuk zbatuan masat anticovid, gjatë 48 orëve të fundit. “Si rezultat i ko
Mbi 1 mijë gjoba dhe disa arrestime, ndëshkohen të tjerë qytetarë që shkelën masat anti-Covid Gjatë 4 ditëve të fundit, në të gjithë vendin, janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë secili, 1332 qytetarë q
Nuk pyeti për rregulla, gjobitet pronari i lokalit në Kuçovë Policia e Beratit ka ndëshkuar më masë administrative 1.000.000 lekë, 1 subjekt në lagjen “Tafil Skëndo”, në Kuçovë.
Trafik armësh në Turqi: Europol operacionin ndërkombëtar, kontrolle edhe në Shqipëri Europol në bashkëpunim me policinë e 24 vendeve evropiane, mes tyre edhe Shqipërisë kanë arrestuar 11 persona për trafik
Ora policore, kontrolle të rrepta në udhëkryqet e Prishtinës (VIDEO) Kontrollet po vijojnë edhe te rrethi i Flamurit në Prishtinë. Në këtë pikë, pjesëtarë të Policisë së Kosovës, po ndalojn
Policia bën kërdinë: Gjobiten 612 qytetarë e 20 menaxherë, 7 shtetas përfundojnë në komisariat Shërbimet e Policisë, gjatë kontrolleve të në gjithë vendin, për respektimin e masave anticovid, kanë ndëshkuar me masë
Komisioni për Shëndetësi në Kosovë kërkon të rikthehen kontrollet mjekësore në pikat kufitare Shtetet fqinje kanë regjistruar numër në rritje të rasteve të reja ditore me COVID-19 në javën e fundit, por megjithatë,
Epidemiologu Ilir Alimehmeti: COVID-19 nuk prek njësoj! Epidemiologu Ilir Alimehmeti, ka analizuar situatën e koronavirusit në vend. Në një shkrim të publikuar në rrjetin so
Dyshime për avazion fiskal, Federata Gjermane e Futbollit në hetim Prokuroria e Frankfurtit ka urdhëruar mëngjesin e sotëm kontrolle në bazë të një hetimi për evazion fiskal, ku parapraki
Vlora sërish në "lupën" e kontrolleve, FSHN dhe Policia zbarkojnë në qytetin bregdetar Prej disa ditësh në qytetin e Vlorës, vijojnë kontrolle në rrugët kryesore. Policia e Vlorës në bashkëpunim me të Tir
Çfarë po ndodh në Sarandë? "Shqiponjat" blindojnë rrugët e qytetit Policia e Sarandës është në aksion së bashku me forcat Shqiponja duke ushtruar kontrolle në rrugët hyrëse dhe dalëse të
Blindohet Vlora, FNSH zbarkon në qytet Policia e Tiranës, ajo e Vlorës dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë zbarkuar në qytetin bregdetar. Mësohet se for
RENEA zbarkon në Korçë, kontrolle të rrepta në çdo cep të qytetit Policia e Shtetit po kryhen kontrolle të rrepta në Korçë, për të vënë në pranga kriminelë dhe persona të kërkuar nga lig
Kontrollet me radarë, drager dhe dronë çojnë në pranga 53 shoferë Policia Rrugore vijon punën për evidentimin dhe ndëshkimin e drejtuesve të mjeteve që nuk respektojnë rregullat e qarkul
AKSION/ Pezullohen 145 leje drejtimi, arrestohen 44 shoferë dhe vendosen 1941 gjoba Gjatë 72 orëve të fundit policia rrugore ka pezulluar 145 leje drejtimi, 44 drejtues mjetesh të arrestuar dhe 1941 masa
Policia zbarkon në shtëpitë e të infektuarve me COVID-19: 3 masat që duhen respektuar Policia vijon kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19. Gjatë
Policia rrugore zbarkon në terren, 390 policë, dronë e radarë për kontrolle Policia e Shtetit njoftoi se po vijon planin operacional "ROADPOL GUSHT 2020" në rrugët e vendit. Gjatë 48 orëve të f
Messi kryen kontrollet mjekësore, a do të jetë i gatshëm ndaj Bayernit? Tifozët e Barça mund të jenë të qetë. Leo Messi do të jetë në gjendje të luajë të premten e ardhshme (21:00), kundër Bay
Policia kontrolle në Fier-Vlorë: Të huajt bëjnë "namin me gazin" në Shqipëri (VIDEO) Policia Rrugore ka vijuar me kontrollet në autostradën Fier – Vlorë – Fier, duke e zhvendosur vëmendjen nga aksi Tiranë-