999 rezultate për

kontributin

Fifi merr një çmim shumë të rëndësishëm, fansat të pakënaqur Këngëtarja Filloreta Raçi, e mirënjohur për publikun si Fifi është vlerësuar me Mirënjohje për kontributin e madh të muz
Dje e shkarkoi, sot e pret në zyrë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim pune Zëvendës-drejtorin të Agjencisë Kosovare të Inteleg
Kurti si Veseli, shtron iftar për BIK-un Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje ka shtruar iftar për myftiun e Kosovës, Naim Tërnava, me shumë bashkëpunëtorë. Kurti
Thaçi takon zyrtaren e parë që e ndihmoi në dialogun me Serbinë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po qëndron në Britani të Madhe, ku është takuar me personalitete të shumta. Në një
Thonë që Mustafa është mirë por pas pak e nisin për Gjermani Ish kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa pritet të niset për shërim jashtë vendit në orët e paradites. “Gjendja shënde
Zbardhet fondi, shpërblehen efektivët e FA, RENEA dhe FNSH Ditën e sotme Këshilli i Ministrave ka vendosur për shpërblimin e efektivëve të Forcave të Armatosura, RENEA dhe të FNSH
Haradinaj: Përjetësisht me SHBA Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, në mëngjesin e sotëm është takuar me kongresistin amerikan, Eliot Engel. Har
Largohet trajneri italian nga Partizani Lëvizje në stafin e Partizanit. Trajneri italian i portierëve, Mario Capecen, ka ndërprerë bashkëpunimin me klubin e kuq
Lushtaku: Instituicionet duhet t’i respektojnë vlerat kombëtarë të familjeve shqiptare Kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, ka vizituar sot dy familje atdhetare nga Mitrovica. Ai ka takuar fam
Qeveria Franceze i dorëzon TAP Medalionin e Mirënjohjes për kontributin në ekonomi Ambasada Franceze në Tiranë, në emër të Qeverisë Franceze, i dorëzoi Gazsjellësit Trans Adriatik (TAP) dhe kontraktorit
Cana: I lumtur që më zëvendëson Ajeti Kapiteni i Kombëtares, Lorik Cana pas ndeshjes është shprehur i lumtur që Arlind Ajeti është shpallur më i miri i ndeshj
Nishani takon ambasadorin Raunig: Mirënjohje për kontributin e OSBE Presidenti Bujar Nishani priti sot në një takim lamtumire Ambasadorin e OSBE-së në Tiranë, Florian Raunig, në mbyllje të
E bujshme, Juve akord me yllin e Barcelonës Një lajm i bujshëm raportohet nga Spanja. Sipas të përditshmes "Sport" Javier Mascherano është shumë pranë transferimit
Duka kërkon falje për vendimet e De Biasit Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka ka bërë publike një deklaratë në orët e mbrëmjes së të hënës n
Ministri Kuqi takon Ish-kryeministrin Berisha Ministri i Ekonomisë, Driton Kuqi, gjatë qëndrimit në Tiranë u takua edhe me ish-kryeministrin Sali Berisha. Kuqi e fale
Leonora Jakupi nderohet nga Atifete Jahjaga Leonora Jakupi është vlerësuar nga presidentja Atifete Jahjaga, për kontributin humanitar të dhënë në drejtim të grave t
Meta-Avramopoulos: Shqipëria do japë kontributin e saj Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, zhvilloi sot një drekë pune me Komisionerin e Bashkimit Evropian për Migrimin, Çështjet
Meta: Shqipëria do japë kontributin për emigrantët Kreu i Kuvendit ka zgjedhur qytetin e Gjirokastrës, për të festuar Ditën e Verës. Ilir Meta ka zhvilluar edhe një takim
PDK uron Thaçin për postin dhe e falënderon për kontributin Partia Demokratike e Kosovës ka uruar Hashim Thaçin për postin e ri si president i Republikës së Kosovës. PDK Thaçit
Ahmeti i shkruan ambasadorit Baily: Unë dhe BDI, partnerë të SHBA-ve (FOTO) Një ditë pas arritjes së kompromisit dhe votimit në Kuvendin e Maqedonisë, në përputhje me vlerësimin e komunitetit ndër