E FUNDIT/ Gjykata merr vendimin e papritur për banorët e Astirit
999 rezultate për

kontributet

Ndryshojnë rregullat për pensionin e pleqërisë dhe atë suplementar Me tre vendime të Këshillit të Ministrave, të miratuara dje, qeveria ka bërë një numër ndryshimesh në rregullat aktuale
Dibra rrezikon të mbulohet nga plehrat Pas grevës së punonjësve të Ndërmarrjes publike komunale “Standard” në Dibër për shkak të kontributeve të papaguara në p
DAP përgatit sistemin për kontributet për honorarët Drejtoria për të ardhura publike e përgatiti sistemin për llogari dhe pagesë të kontributeve të të ardhurave me marrëve
Honorarët protestojnë kundër ligjit për kontributet Ndryshimet kushtetuese për kontribute të punës honorare, janë kundërshtuar nga honorarët, të cilët kanë dalë sot në prot
Rama letër pensionistëve: Etapë e re, nxisni fëmijët të paguajnë kontributet Nga 1 janari e në vazhdim, për të gjithë pensionistët nis një etapë e re. Ky ka qënë premtimi i dhënë nga kryeministri R
Rama: Para drejtësisë institucionet që nuk paguan kontributet Në takimin e organizuar në Kryeministri për reformën e pensioneve, kryeministri Rama tha se do të vihen para drejtësisë
Qytetarët do të paraqesin çdo muaj fitimet e tyre Të gjithë qytetarët që fitojnë para nga kontratat autoriale dhe kontratave në vepër, duhet të japin çdo muaj të dhëna pë
Ndryshon skema e pagimit të kontributeve shoqërore dhe shëndetësore Qeveria ka ndryshuar sërish ligjin për kontributet e detyrueshme të sigurimeve shoqërore dhe shëndetësore. Sipas ndryshi
Me 16 prill, Rama dhe Thaçi mbledhje të përbashkët në Kukës Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë Erion Veliaj zhvilloi sot një vizite në një prej bizneseve fason në qytetin e S
Google feston matematicienin (FOTO-LAJM) Google përmes vizatimeve të tij në faqen kryesore kujton personazhe dhe ngjarje pak të njohura ose gabimisht të quajtura