999 rezultate për

kontribut

Largohet trajneri italian nga Partizani Lëvizje në stafin e Partizanit. Trajneri italian i portierëve, Mario Capecen, ka ndërprerë bashkëpunimin me klubin e kuq
EKSKLUZIVE/ Qeriqi reagon: Nuk jam tradhëtar e as i VV-së, ja kontributi im për veteranët Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Një grup i veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), sot, kanë protestuar
Manuali për pagesën e sigurimeve shoqërore,si bëhet deklarimi elektronik Pagesa e kontributeve të sigurimeve shoqërore konsiderohet si tatimi më i rëndësishëm për efektin social që ka avancë pë
Zaev: Gruevski ka dhënë kontribut në Marrëveshjen me Bullgarinë Pas nënshkrimit të Marrëveshjes për fqinjësi të mirë me Bullgarinë, Kryeministri Zoran Zaev deklaroi se pas nënshkrimit
Lushtaku: Instituicionet duhet t’i respektojnë vlerat kombëtarë të familjeve shqiptare Kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, ka vizituar sot dy familje atdhetare nga Mitrovica. Ai ka takuar fam
Shpërthen Kastriot Islami: Sa i lumtur jam që s’do jem më në atë parlament Deputeti Kastriot Islami thotë se PD duhet të bëjë një analizë të hollësishme për shkaqet e humbjes së thellë në 25 qers
Zhvillohet ceremonia e ndarjes së çmimeve për studentët e diplomuar ndër vite në Bedër (FOTO LAJM) Zyra e të diplomuarve në Kolegjin Universitar Bedër organizoi për herë të parë “Bedër Alumni Reunion 2017”. Ky aktivi
Bashkëpunëtori i Gruevskit heq dorë nga VMRO-DPMNE dhe mandati i deputetit Ministri i shëndetësisë dhe zv. kryeministri në qeverinë e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Todorov përmes një postimi në llogari
Blushi për Albeu.com: Si i gjejmë lekët për LIBRA-n Ben Blushi, i cili është tashmë në krye të LIBRA-s sëbashku me Mimoza Hafizin shpjegoi përballë gazetarit Emirjon Senja
Andi Bejtja bashkon gruan dhe ish-gruan (FOTO LAJM) Në një kohë kur flitet për krizë politike, mungesë tolerance dhe konsensusi, një shembull europian vjen nga një gazetar
Emigranti shqiptar "mund" qeverinë italiane në gjykatë (VIDEO) Një çift shqiptar me banim në Bari të Italisë ka dalë fitues në gjykatë në një proces ndaj Ministrisë së Brendshme dhe a
600 armë dorëzohen gjatë shkurtit,Tahiri: Politika e Tiranës merret me çadra (VIDEO) Ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri me anë të një statusi në Facebook shkruan mbi arritjet e policisë për nismën “Shqipë
Dyshoni se punëdhënësi nuk ju paguan sigurimet? Ja adresa ku ta verifikoni Nëse kemi paqartësi dhe nuk jemi të sigurtë nëse punëdhënësi na ka paguar sigurimet, tashmë na vjen në ndihmë një faqe k
Qeveria Franceze i dorëzon TAP Medalionin e Mirënjohjes për kontributin në ekonomi Ambasada Franceze në Tiranë, në emër të Qeverisë Franceze, i dorëzoi Gazsjellësit Trans Adriatik (TAP) dhe kontraktorit
“Shqipëria i ka sjellë një kontribut të madh botës, Nënë Tereza është një prej tyre” Senatori i shtetit të Nju Jorkut, Martin Golden, ushqen respekt të madh për Nënë Terezën dhe ka dalë me një rezolutë me
Thaçi do të dekorojë Dua Lipa me Medaljen Presidenciale të Meritave në kontribut të kulturës Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes profilit të tij në Facebook ka paralajmëruar se artistja shqiptare me famë bo
Cana: I lumtur që më zëvendëson Ajeti Kapiteni i Kombëtares, Lorik Cana pas ndeshjes është shprehur i lumtur që Arlind Ajeti është shpallur më i miri i ndeshj
Jolevski: Integrimi i Ballkanit Perëndimor në NATO kontribut për stabilitetin e rajonit Në kuadër të vizitës në Paris, ministri i Mbrojtjes i Maqedonisë, Zoran Jolevski ka zhvilluar një takim pune me ministri
Nishani takon ambasadorin Raunig: Mirënjohje për kontributin e OSBE Presidenti Bujar Nishani priti sot në një takim lamtumire Ambasadorin e OSBE-së në Tiranë, Florian Raunig, në mbyllje të
Berlusconi përgatit revolucionin: Ja kush do të largohet nga Milani Milani po përgatit ndryshime të mëdha në verë, me ose pa pronarë kinezë. Presidenti Silvio Berluskoni ka folur sërish në