999 rezultate për

kontribuar

"Gjarpri kafshon" sërish Haradinajn: Nuk ka individ që prish partneritetin me SHBA-të Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pas homazheve te shtatorja e heroit Zahir Pajaziti ka folur për takimin e sotëm me lid
Rriten çmimet dhe taksat për shqiptarët, rrogat kur do të rriten? Rritja e çmimeve dhe te energjisë me ritme te shpejta këtë vit, po çojnë inflacionin drejt objektivit të Bankës së Shqip
STATISTIKË / Leo Messi lojtari më së shumti gola dhe asiste në top-5 ligat evropiane Lionel Messi është lojtari që ka kontribuar më së shumti me gola dhe asiste në top 5 ligat Evropiane. Ashtu si në dis
Morena Taraku merr mirënjohje për humanitetin e kontribuar (FOTO LAJM) Bukuroshja Morenan Taraku, është një nga femrat që jeton në luks. Ajo shquhet për humanitetin e saj dhe për këtë gjë
INSTAT: 80% e rritjes së çmimeve në tetor erdhi nga shtrenjtimi i ushqimeve Inflacioni në muajin tetor pësoi një rritje të lehtë duke u ngjitur në nivelin e 1.9 për qind, ku 1,5 për qind ose 80 pë
Independent: Kosova e pesta në botë që ka kontribuar për ISIS-in (FOTO LAJM) Kosova është radhitur e pesta në listë për vendet në botë nga kanë shkuar më së shumti të luftojnë përkrahë grupit terro
Thaçi-pensionistëve: Ju kontribuat tani shteti do të kujdeset për ju Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë ditës së sotme është takuar me kryetarin e Lidhjes së Pensionistëve të Kosovës
Alves pajtohet me fjalët e Wengerit Futbollisti i Barcelonës, Dani Alves, ka deklaruar së është dakord me menaxherin e Arsenalit, Arsene Wenger, dhe lëvdata
Ndocaj shënjestron Majkon: Prej vitit '98 të kanë parë veriorët "Kaubojsi" ka marrë hak menjëherë pasi Majko e cilësoi si histori humori kandidimin e deputetit të Lezhës, Eduard Ndocaj
Ju kishte marrë malli për "Kaubojsin"? Deputeti Ndocaj çdo ditë e më shumë po bëhet më aktiv me rrjetet sociale. Në foton e radhës që ka postuar në rrjetin
Mehmeti: Geshkovska rriti mllefin tek shqiptarët Deputetja e BDI-së, Ermira Mehmeti është shprehur se prokurorja që ka gjykuar rastin "Monstra", Geshkovska ka kontribuar
Mëson për sëmundjen, martohet për të mos pasur asnjë peng (FOTO LAJM) Një 31 vjeçare e cila nuk ka fituar betejën me kancerin, ka realizuar ëndrrën, pasi është martuar me të dashurin e saj.
Në maj inflacioni llogaritet 1.6 % Instituti i Statistikave publikoi këtë të hënë të dhënat për inflacionin gjatë muajit maj. Sipas INSTAT, ndryshimi vjeto
Albright: Kosova nuk krahasohet me rastin e Krimesë Ish Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright në një shkrim në Washington Post dënon agresionin rus në Krime. "
KMSH grup pune për çështjen e xhamive ilegale Komuniteti Mysliman ka ngritur një grup pune për çështjen e xhamive ilegale në Shqipëri. Në një intervistë për MAPO-n
Ribery, Lojtari i Vitit në Bundesligë Franck Ribery shton një tjetër çmim në koleksionin e tij personal, teksa qëndron në pritje të një trofeu më të madh. Fra
Braçe: Zhani Ciko kontribuoi, por t’u hapë rrugë të rinjve Deputeti socialist Erjon Braçe, komentoi dje emërimet e fundit të qeverisë në disa poste kyçe të institucioneve të kultu
PS: Skemë e veçantë punësimi për kontribuesit në fitore Socialistët kanë vendosur të jenë të kujdesshëm në lidhje me qëndrimin që do të mbajnë ndaj administratës aktuale, duke
Shqiptarët e shquar të Britanisë Botuar nga gazeta më e madhe e shqiptarëve “The Albanian”, libri për 100 shqiptarët, që kanë dhënë një kontribut të veca
Arvizu dhe Totozani mbështetje për zonat veriore Ambasadori amerikan në vendin tonë Aleksandër Arvizu pas takimit me Avokatin e Popullit Igli Totozani shprehu shqetësimi