999 rezultate për

kontribuar

Koronavirusi i merr jetën kirurges Zyliha Kraja Koronavirusi i ka marrë jetën mjekes kirurge Zyliha Kraja në moshën 78-vjeçare. Përpara se të infektohej gjendja e sa
Julian Deda-mesazh kryeministrit: Edo, nuk i ha njeri këto lot krokodili Aktori i njohur i humorit, Julian Deda, komenton vazhdimisht ngjarjet më të rëndësishme politiuke në vend. Kjo për fa
"Gjarpri kafshon" sërish Haradinajn: Nuk ka individ që prish partneritetin me SHBA-të Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pas homazheve te shtatorja e heroit Zahir Pajaziti ka folur për takimin e sotëm me lid
Rriten çmimet dhe taksat për shqiptarët, rrogat kur do të rriten? Rritja e çmimeve dhe te energjisë me ritme te shpejta këtë vit, po çojnë inflacionin drejt objektivit të Bankës së Shqip
STATISTIKË / Leo Messi lojtari më së shumti gola dhe asiste në top-5 ligat evropiane Lionel Messi është lojtari që ka kontribuar më së shumti me gola dhe asiste në top 5 ligat Evropiane. Ashtu si në dis
Morena Taraku merr mirënjohje për humanitetin e kontribuar (FOTO LAJM) Bukuroshja Morenan Taraku, është një nga femrat që jeton në luks. Ajo shquhet për humanitetin e saj dhe për këtë gjë
INSTAT: 80% e rritjes së çmimeve në tetor erdhi nga shtrenjtimi i ushqimeve Inflacioni në muajin tetor pësoi një rritje të lehtë duke u ngjitur në nivelin e 1.9 për qind, ku 1,5 për qind ose 80 pë
Independent: Kosova e pesta në botë që ka kontribuar për ISIS-in (FOTO LAJM) Kosova është radhitur e pesta në listë për vendet në botë nga kanë shkuar më së shumti të luftojnë përkrahë grupit terro
Thaçi-pensionistëve: Ju kontribuat tani shteti do të kujdeset për ju Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë ditës së sotme është takuar me kryetarin e Lidhjes së Pensionistëve të Kosovës
Alves pajtohet me fjalët e Wengerit Futbollisti i Barcelonës, Dani Alves, ka deklaruar së është dakord me menaxherin e Arsenalit, Arsene Wenger, dhe lëvdata
Ndocaj shënjestron Majkon: Prej vitit '98 të kanë parë veriorët "Kaubojsi" ka marrë hak menjëherë pasi Majko e cilësoi si histori humori kandidimin e deputetit të Lezhës, Eduard Ndocaj
Ju kishte marrë malli për "Kaubojsin"? Deputeti Ndocaj çdo ditë e më shumë po bëhet më aktiv me rrjetet sociale. Në foton e radhës që ka postuar në rrjetin
Mehmeti: Geshkovska rriti mllefin tek shqiptarët Deputetja e BDI-së, Ermira Mehmeti është shprehur se prokurorja që ka gjykuar rastin "Monstra", Geshkovska ka kontribuar
Mëson për sëmundjen, martohet për të mos pasur asnjë peng (FOTO LAJM) Një 31 vjeçare e cila nuk ka fituar betejën me kancerin, ka realizuar ëndrrën, pasi është martuar me të dashurin e saj.
Në maj inflacioni llogaritet 1.6 % Instituti i Statistikave publikoi këtë të hënë të dhënat për inflacionin gjatë muajit maj. Sipas INSTAT, ndryshimi vjeto
Albright: Kosova nuk krahasohet me rastin e Krimesë Ish Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeline Albright në një shkrim në Washington Post dënon agresionin rus në Krime. "
KMSH grup pune për çështjen e xhamive ilegale Komuniteti Mysliman ka ngritur një grup pune për çështjen e xhamive ilegale në Shqipëri. Në një intervistë për MAPO-n
Ribery, Lojtari i Vitit në Bundesligë Franck Ribery shton një tjetër çmim në koleksionin e tij personal, teksa qëndron në pritje të një trofeu më të madh. Fra
Braçe: Zhani Ciko kontribuoi, por t’u hapë rrugë të rinjve Deputeti socialist Erjon Braçe, komentoi dje emërimet e fundit të qeverisë në disa poste kyçe të institucioneve të kultu
PS: Skemë e veçantë punësimi për kontribuesit në fitore Socialistët kanë vendosur të jenë të kujdesshëm në lidhje me qëndrimin që do të mbajnë ndaj administratës aktuale, duke