E FUNDIT/ Sërish lëkundje tërmeti në Durrës
999 rezultate për

kontratave

PD: Baxhanaku i Ramës fiton 21.7 milionë euro tendera (FOTO LAJM) Sipas një denoncimi të bërë nga PD, baxhanaku i kryeministrit, Armand Frangu, rezulton të jetë përfitues i 21.7 milion e
Bundesliga, tifozët fitojnë betejën kundër kontratave milonere Tifozët në Gjermani njihen për atmosferën spektakolare që prodhojnë në stadium. Gjithsesi një vendim i viteve të fundit
Rriten sigurimet, shqiptarët mësojnë të shesin rrezikun (FOTO LAJM) Tregu i sigurimeve të Jo-Jetës ka reaguar pozitivisht gjatë 9 mujorit 2018 me një rritje të numrit të kontratave të sigu
Tregu i sigurimeve pasqyron tendenca rritjeje nga viti në vit Tregu i sigurimeve pasqyron tendenca të qëndrueshme rritjeje nga viti në vit, jo vetëm me rritjen e volumit të primeve t
Kosova humb 170 milionë euro për shkak të kontratave të gabueshme 170 milionë euro mund t’i humbasë Kosova për shkak të mungesës së profesionalizmit gjatë lidhjes së kontratave publike,
Kërkojnë të mbrojnë rrogat e majme, PTK reagon ndaj qeverisë Sindikata profesionale e Punëtorëve të Telekomit të Kosovës ka reaguar pas deklaratës së Ministrit të Zhvillimit Ekonomi
UKT apel qytetarëve, të nxitojnë me lidhjen e kontratave Kur ende nuk kanë mbetur shumë ditë nga afati për të formalizuar lidhjet e jashtëligjshme me ujësjellësin, UKT i bën thi
Kontrata e lobimit të PD, çfarë do hetohet nga Prokuroria Lajmi se Prokuroria ka nisur hetime për një kontratë të lidhur nga kryedemokrati Lulzim Basha me një kompani Amerikane l
675 mijë dollar nga kontrata e lobimit të PD, Prokuroria nis verifikimet Në prag të fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, Partia Demokratike e udhëhequr nga Lulzim Bas
Buxheti, 94 milionë USD pagesa për koncesionet. Çfarë do ndërtohet Qeveria publikon për herë të parë faturën e të gjitha kontratave të koncesioneve të dhëna në vend si nga qeveria aktuale
Manchester United mendon për rinovimin e kontratave në klub Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka dhënë dritën e gjelbër për rinovimin e kontratave me lojtarët. Disa nga
Juventus fillon e mendon për rinovimet e kontratave Opsione rinovimi te Juventusi, pasi bisedimet kanë filluar me Alex Sandron, ndërsa do të fillojnë edhe me Giorgio Chiell
Mbi 31 milionë euro u shpenzuan në mirëmbajtjen e rrugëve Zyra Kombëtare e Auditimit publikoi raportin e auditimit të performancës "Menaxhimi i procesit të prokurimit për mirëmba
Barcelonës i buzëqesh merkato Barcelona ka një arsye për të buzëqeshur. Synimet e katalanasve në këtë merkato, kanë rrefuzuar rinovimet e kontratave.
Realit i kushtojnë shtrenjtë vazhdimet e kontratave me "Yjet" Drejtuesit e Real Madridit kanë filluar t’i blindojnë lojtarët kryesor të ekipit. Toni Kroos dhe Luka Modric kanë nënsh
SHBA humb 6 miliardë USD gjatë drejtimit nga Klinton SHBA-të kanë humbur rreth 6 miliardë Dollarë gjatë 6 viteve të fundit për shkak të paraqitjes jo të drejtë të kontratave
Qeveria ndryshon formulën e kontratës për koncesionet e naftës Vendimi më i fundit i Qeverisë për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve me kompanitë që kanë marrë më koncesion fushat e naftës
Qytetarët do të paraqesin çdo muaj fitimet e tyre Të gjithë qytetarët që fitojnë para nga kontratat autoriale dhe kontratave në vepër, duhet të japin çdo muaj të dhëna pë
Inter, 4 emra për sulmin e Mancinit (FOTO LAJM) Pasi mori në Verona fitoren e parë në kampionat si trajner i Interit, që të dielën përballet me Lazion në një sfisë dire
KLSH zbardh shkeljet e kryera nga Fullani për blerjen e ish-hotel Dajtit "Telashet" për ish-guvernatorin Ardian Fullani, duket se nuk kanë të sosur. Në kohën kur prokuroria po e heton për "shpë