999 rezultate për

kontrabanduar

20 foto nga Koreja e Veriut të censuruara për publikun (FOTO LAJM) Kemi menduar se Koreja e Veriut ishte një vend i çuditshëm, por kurrë nuk do imagjinonim se ishte kaq shumë i çuditshëm.
Kapen 460 kg cigare të kontrabanduara Ekipet e Doganës së Kosovës, gjatë një operacioni të kontrollit në kuadër të parandalimit të kontrabandës, kanë gjetur d
Burg për kryetarin që u kap duke kontrabanduar cigare Gjykatësi në procedurën paraprake në Gjykatën Themelore në Strumicë i ka shqiptuar masën e paraburgimit tetëditor kryeta
Po kalonin kufirin ilegalisht, e pabesueshme ku u fshehën emigrantët (FOTO LAJM) Policia spanjolle ndaloi një trafikant njerëzish duke u përpjekur për të kontrabanduar dy burra nga kufiri maroken nën p
Konfiskohen cigare të kontrabanduara në Gjakovë Dogana e Kosovës ka zhvilluar një aksion në qytetin e Gjakovës ku ka kapur sasi të cigareve pa stema, të kontrabanduara.
Policia kap 400 pula të kontrabanduara Policia e Kosovës raporton për një rast të kontrabandës me mallra që ka ndodhur dje në fshatin Dren të Leposaviqit. “
Ymeri: Thaçi vizat po i përdorë për ta kontrabanduar Demarkacionin Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri fajëson presidentin e Kosovës Hashim Thaçin për mos liberalizim të vizave.
Arrestohen një grup personash të dyshuar se kanë kontrabanduar emigrantë Policia e Maqedonisë ka arritur të vërë në pranga një grup prej 6 personash që dyshohet se kanë kontrabanduar emigrantë
5 të arrestuar në Kosovë për kontrabandë emigrantësh Pas një hetimi disa mujor policia Policia e Kosovës ka arritur të çojë në pranga 5 shtetas nën akuzën e kontrabandës me
Policia konfiskon medikamente të kontrabanduara Policia e Kosovës arrestoi mbrëmë dy persona me akuzën e “Kontrabandimit të mallrave dhe Tregtisë së ndaluar” pasi në rr