999 rezultate për

kontrabande

Aksion blic i policisë, bastisen 30 lokacione Një operacion me bastisje në Kosovë ka nisur sot në orët e hershme të mëngjesit. Gjithsej 30 lokacione janë bastisur në
Taksa nxit kontrabandën, kapet furgoni me mallra serb në kufi Oficerët doganorë kanë arritur të kapin një furgon të ngarkuar plotë me pije joalkoolike që dyshohet se janë kontrabandu
Arrestohen në flagrancë pesë doganierë, për çfarë akuzohen SHÇBA në bashkëpunim me Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë dhe Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec
Ilaçe kontrabandë në farmaci, xhiro shkon deri në 5 milion euro Gjithkujt i ka ndodhur që të ketë blerë barna pa pasur pullë në paketim. Këto janë barna që futen me çanta në tregun e h
Bllokohen mallra kontrabandë, dy të arrestuar, një femër hetohet në gjendje të lirë Seksioni për Krimin Ekonomik dhe Financiar në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, finalizua operacio
Kasapi korçar e pëson keq: Arrestohet pas kontrollit në dyqanin e tij Policia ka vënë në pranga Nazar Dvorani, 57 vjeç, nga Korça. Ai ka përfunduar në prangat e Policisë pasi në dyqanin e
Skandal me kombëtaren e Argjentinës, kontrabandë në aeroport Kombëtarja e Argjentinës duket se nuk i mjaftojnë rezultatet e dobëta në ndeshjet e zhvilluar por së fundmi është përfsh
Kaloi me 121 dele nga Greqia në Shqipëri, arrestohet sarandioti Policia ka arrestuar një bari pasi bashkë me 121 dele u fut ilegalisht në tokën shqiptare. Në pranga ka rënë një bar
Denoncimi: Anija që u arratis bënte kontrabandë cigaresh Ish-kryeministri Sali Berisha ditën e sotme shkruan se anija që u arratis nga Porti i Durresit bënte kontrabandë cigares
Amerikanët shkatërrojnë grupin serb që fuste alkool kontrabandë në Kosovë Ushtarët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), që janë duke vepruar në Kosovës së fundi janë duke ndihmuar shtetin
Mallra kontrabandë, arrestohet biznesmeni dhe dy doganierë Policia ka vënë në pranga dy doganierë dhe një biznesmen pasi akuzohen se kanë lejuar kalimin e mallrave kontrabandë.
E FUNDIT/ Arrestohet administratori i një farmacie dhe punonjësja e tij në Tiranë Policia ka vënë në pranga administratorin e një farmacie dhe punonjësen e tij në Tiranë. Burime nga policia bëjnë me
Fusnin në Shqipëri makina luksoze kontrabandë, në pranga disa doganierë Një grup i mirëorganizuar i cili trafikonte makina luksoze është shkatërruar nga Prokuroria e Tiranës. Midis të arre
Shqiptarët fusin kontrabandë një afrikanojugor në Serbi Dy shqiptarë janë arrestuar nën dyshimin se kanë tentuar të fusin kontrabandë në Serbi një shtetas nga Afrika e Jugut.
Shkatërrohet banda e kontrabandës në Tiranë, 17 shtetas në pranga (VIDEO) Policia e Shtetit ka shkatërruar një bandë të madhe në Tiranë e cila operonte në fushën e kontrabandës. Burime zyrtare n
Kontrabandonin mallra pa akcizë, në pranga 4 persona në Shkodër Policia ka ndaluar 4 shtetas për kontrabandë me mallra për të cilat paguhet akcizë. Burime zyrtare nga policia bëjn
Mallra kontrabandë, arrestohet doganieri dhe një polic Policia ka vënë në pranga një punonjës policie dhe një doganier. Specialistët për Hetimin e Krimit në Departamentin p
Aksion blic në Kapshticë, kapen policë e doganierë për kontrabandë mallrash (VIDEO) Policia e Korçës arrestoi mbrëmjen e djeshme shtatë persona, ku tre prej tyre janë doganierë dhe dy të tjerë punonjës po
Brenda "tregut të lirë" të kontrabandës së njerëzve (FOTO LAJM) Rreth katër vite më parë në brigjet e ishullit italian Lampedusa u zbulua një anije e mbipopulluar me rreth 500 njerëz k
Shkatërrohet organizata mafioze, nga cigaret kontrabandë në trafikim njerëzish Një bandë mafioze është shkatërruar në 24 orët e fundit bëjnë të ditur mediat greke. Organizata merrej me trafikimin