999 rezultate për

kontinentit

Një nga 5 më të bukurat e kontinentit, kush është modelja shqiptare që po "çmend" rrjetin (FOTO LAJM) Iva Xhelili është shpallur një ndër 5 vajzat më të bukura të kontinentit. Modelja seksi shqiptare ka deklaruar se e k
Një nga 5 më të bukurat e kontinentit, modelja shqiptare bën namin në rrjet (FOTO LAJM) Iva Xhelili është shpallur një ndër 5 vajzat më të bukura të kontinentit. Modelja seksi shqiptare ka deklaruar se e k
"European Athletics" vlerëson Luiza Gegën si sportisten më të mirë të kontinentit për muajin janar Luiza Gega është një sportistet më të mira që ka pasur në histori Shqipëria. Gega nuk është vetëm rekordmenia shqipta
Janari mund të "divorcojë" Pedron nga Chelsea Futbollisti me përvojë spanjoll mund ta vazhdojë karrierën jashtë kontinentit evropian Pedro Rodriguez po e shikon mu
Vjen një lajmi i mirë për shqiptarët e bllokuar në Antarktidë Dy kosovarët që kishin mbetur të bllokuar në majën më të lartë të kontinentit të shtatë, Antraktidë, Arianit dhe Mrika N
Parashikimi i motit, e hënë 18 shtator 2017 Gjatë pjesës së parë të ditës, kushtet e motit dominohen nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të
Real Madrid është super kampioni i kontinentit (VIDEO) Ajo që pritej tashmë është vërtetuar. Real Madrid jo vetëm që ka mbrojtur rezultatin e ndeshjes së parë 1-3, por e ka th
Spanjë-Shqipëri mund të luhet në Afrikë Nëse kishit menduar se do të bënit një rrugë dhe dy punë për të vizituar Spanjën, por dhe për të parë ndeshjen e përfaqë
Sirianët tani mësyjnë Evropën - përmes Arktikut (VIDEO) Provuan brigjet e Libisë, ishujt e Greqisë, detin e Italisë, rrugët e Ballkanit, por tani duket se kanë zbuluar një tjet
Ancelotti "ngre në qiell": Chicharito, fantastik! I kënaqur për kalimin në gjysmëfinalet e Championsit, Carlo Ancelotti përgëzoi skuadrën dhe në veçanti thuri elozhe për
Rënditja e UEFA-s, Top 10 ligat e kontinentit (FOTO LAJM) Nëpërmjet faqes së saj zyrtare në internet UEFA ka shpallur rënditjen për ligat europiane të futbollit pas fazës para-el
Merkato e nxehtë për portierët në Europë (FOTO LAJM) Merkatoja e verës në futboll mund të sjellë shumë transferime interesante, kryesisht përsa i përket portierëve të ekipev
Viti 1000 p.e.s deri më sot, si ka ndryshuar harta e Europës (VIDEO) Harta e kontinentit Evropian ka ndryshuar me një dinamikë të jashtëzakonshme. Kufijtë e shteteve kanë lëvizur herë pas h
Fernando Torres, "Mbreti" i kontinentit (FOTO LAJM) Ka qënë shpesh herë në qëndër të kritikave për lojën e tij të dobët, aq sa drejtuesit e Chelsea kanë shprehur pendesën e
Durrrës, çelet ekspozita “Euro-Albanian Contacts” Në qytetin e Durrësit është çelur sot ekspozita "Euro-Albanian Contacts". Në këtë ekspozitë mori pjesë edhe lideri i Par