999 rezultate për

kontaktit

Mbreti spanjoll Felipe VI futet në karantinë pas kontaktit me një të infektuar Pallati Mbretëror i Spanjës ka njoftuar se Mbreti Felipe VI do të qëndrojë në karantinë për dhjetë ditë në kuadër të mas
Mbyllet Gjermania për një muaj, Merkel: Shkollat, dyqanet dhe kishat qëndrojnë hapur Qeveria federale gjermane dhe qeveritë e landeve duan të vënë nën kontroll shifrat me rritje drastike të infektimeve me
E rëndë në Dibër, elektriçisti gjen vdekjen pas kontaktit me rrymën Një ngjarje e rëndë është shënuar mesditën e sotme në fshatin Hotesh të Dibrës, ku është konstatuar pa shenja jete një e
Albin Kurti mbyllet në karantinë, i merren analizat pas kontaktit me një të infektuar Kryeministri në Detyre i Kosovës Albin Kurti është futur sot në vetëizolim, pasi një anëtar i kabinetit të tij ka pasur
14 bashki të tjera marrin dritën jeshile, Kalo bën apelin e rëndësishëm Me zgjerimin e zonave të gjelbra, dhe hapjen e bizneseve të tjera si berberhane apo klinika dentarë, mjeku i njohur infe
"Kulmi në Shqipëri ka arritur", Pëllumb Pipero jep lajmin e mirë Mjeku Pëllumb Pipero ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku pranon se tashmë Shqipëria ka arritur kulmin e pan
Ataku kardiak, evitoni kontaktin direkt me ujin e ftohtë Gjithmonë gjatë periudhës së plazhit të shumtë janë personat që humbasin jetën kur futen në det. Kjo për shkak të kontak
E FUNDIT/Aksident i rëndë, ndërron jetë bashkë me të shoqen oficeri shqiptar në Rumani Ka humbur jetën në Rumani oficeri i kontaktit të Shqipërisë, Ervin Delvina bashkë me bashkëshorten e tij rumune. Poli
Vdes pas kontaktit me rrymën imami nga Peja Imami nga Peja Ramë Blakaj, dje pasdite pas një incidenti me rrymë në xhaminë e fshatit Novosellë të Pejës, raporton Ex
Gjyqësori përgjegjës gjithashtu për dhunën në familje Për dhunën në familje në një formë përgjegjës janë edhe institucionet gjyqësore për shkak të neglizhencës së rasteve që
Mjekët japin njëzëri alarmin: Lentet e kontaktit mund t’ju verbojnë Lentet e kontaktit mund t’ju shkaktojnë verbëri për shkak të një infeksioni të rrallë. Spitali i syve në Londër ka vënë
Bëni kujdes nga lentet e syve, mund të humbni shikimin Chad Groeschen nga Cincinnati në Ohio, ra të flinte pa hequr lenten e kontaktit nga sytë dhe prej kësaj shkujdesje humbi
Lentet e kontaktit e lanë të verbër përgjithmonë (FOTO LAJM) Claire Wilkinson, 38 vjeç, nga Brisbane, u verbua pasi një parazit ishte fshehur në lentet e saj të kontaktit, përcjell
Disa elementë misteriozë që duhet t'i dini për kështjellën që vendosi fatin e Kosovës Artikulli është publikuar më 2001, në Itali në revistën LIMES, në një nga revistat më të rëndësishme në Evropë, si dhe n
Ahtisaari intervistë në Huffington Post për Kosovën Ish-presidenti i Finlandës Martti, njeriu mbi propozimet e së cilit Kosova shkoi drejt pavarësisë, ka thënë një intervis
Skype në iOS 10 realizon thirrje edhe kur jeni jashtë linje Tani me skype ne mund të realizojmë thirrje ashtu siç realizojmë një thirrje normale. Mund të thoni “Call [emrin e ko
“As nën torturë nuk do ta jepja penallti për Ronaldon dhe Interin” 26 prilli i vitit 1998 është një ditë që mbahet mend nga të gjithë tifozët e Interit. Zikaltrit kanë pretenduar se u ësh
Vdes punonjësi i OSHEE në Durrës pas kontaktit me korentin Një punonjës i OSHEE ka ndëruar jetë ditën e djeshme pasi nga pakujdesia ka rënë në kontakt me tensionin e energjisë ele
Momenti kur Garcia i theu brinjët Pepe-s (VIDEO) Reali Madrid humbet për rreth 3 javë mbrojtësin portugez Pepe, i cili u dëmtua në sfidën e kthimit në Kupën e Mbretit ku
Rusia do të nisë bisedime me Ukrainën Politikanët rusë kan ë thënë se janë të gatshëm për bisedime me zyrtarët e lartë ukrainas, me qëllim që të ndërpritet lu