999 rezultate për

konsumuar

4 arsye për të konsumuar një mollë çdo ditë Shpesh kemi dëgjuar shprehjen: “Një mollë në ditë mban doktorin larg”. Mollët janë një nga frutat që kanë përfitime të s
Ushqimi që nuk duhet konsumuar asnjëherë para se të flin Trupit i nevojitet gjumi në mënyrë që të funksionojë siç duhet. Mungesa e gjumit është gjithmonë gjë e keqe për shëndeti
Mbushen mediat, politikani filmohet duke konsumuar kokainë Një video është bërë virale në rrjet, pasi politikan suedez është filmuar duke konsumuar lëndë narkotike të llojit kokia
Ushqimet "e rrezikshme" që nuk duhen konsumuar asnjëherë në mëngjes Të gjithë e dimë që mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës dhe që nuk duhet evituar për asnjë arsye. Por një mëng
Frut apo lëng, cila është mënyra më e mira për t'a konsumuar gjithë familja E keni pyetur veten ku ndryshon të hash fruta nga të pirit atë? Të pish lëng frutash është e lehtë, por ekspertët thonë
Vetëhelmohet babai i dy fëmijëve, hëngri darkë më familjen pastaj piu fostoksinë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Berat. Mësohet se një 51-vjeçar, baba i dy fëmijëve i ka dhënë
Lista më e çuditshme që mund të imagjinoni, 4 produktet më të konsumuara gjatë pandemisë Kafe e shpejtë, salcë domatesh, mbathje për joga dhe atlete të kompanisë Nike janë gjithandej në listën e blerjeve. Uji
Video duke konsumuar kokainë? SPAK pushon hetimet për kryebashkiakun e Bulqizës SPAK ka pushuar hetimet për kryebashkiakun e Bulqizës, Lefter Alla. Kohë më parë u publikua një video ku dyshohej se
Kujdes! Pse nuk duhet t'i lani dhëmbët menjëherë pas ushqimit Shumë persona priren që të lajnë dhëmbët pasi kanë konsumuar një vakt ushqimor. Ndonëse ata e bëjnë këtë veprim për t’i
Kjo është ora e duhur për të konsumuar akullore Akullorja, shija më tunduese e verës, siç dihet, ka një përmbajtje të lartë vitaminash dhe mineralesh. Nëse të gjithë
Nuk u reziston dot akulloreve? Kur është ora e duhur për t’i konsumuar Akullorja, shija më tunduese e verës, siç dihet, ka një përmbajtje të lartë vitaminash dhe mineralesh. Nëse të gjith
Ishte pjesë e OFL, efektivi i policisë përfundon pas hekurave Një punonjës policie, i cili më herët ka qenë pjesë e Operacionit Forca e Ligjit është arrestuar nga kolegët e tij të SH
Shqiptarët të "çmendur" pas çokollatës, sa ton është konsumuar vitet e fundit Konsumi i çokollatës ka shënuar sërish rritje dy vitet e fundit, pas rënies që shënoi në 2017-n. Të dhënat e Comtrade bë
E rëndë: Adoleshentja tenton të vrasë veten duke konsumuar 60 pilula paracetamol Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Maliq. Një e mitur vetëm 16 vjec ka tentuar ti jape fund jetës duke pirë 60 kokrra par
Moderatorja shqiptaje e thotë troç: Kam konsumuar kek me hashash, doja të ndahesha nga i dashuri Moderatorja e njohur e sportit në RTV Ora, Albana Bejko ka qenë e ftuar në emisionin “Mos i fol shoferit” në RTV Ora.
Sekreti i barkut të sheshtë, 12 ushqimet që duhen konsumuar Ulja e dhjamit është një detyrë herkuliane dhe uria nuk e ul atë. Shumë njerëz e kanë provuar të mos hanë, të eliminojnë
Pinë alkool për të luftuar koronavirusin, vdesin 300 persona 300 persona kanë humbur jetën për shkak të konsumimit të alkoolit, konkretisht Methanol, pas zërave se ky mund të kuront
Deputeti i Kosovës kapet "mat" duke konsumuar duhan brenda Kuvendit Në Kuvendin e Kosovës po vazhdon të mbahet seanca për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti. Përderisa deputeti i
Paniku nga Hantavirusi, ekspertët tregojnë çfarë nuk duhet konsumuar Një pasagjer që kishte vdekur brenda një autobusi në Kinë, kishte rezultuar pozitiv me një virus krejt tjetër nga COVID-
"E re dhe e bukur", Enca publikon video duke konsumuar lëndë narkotike (VIDEO) Enca Haxhia gjatë të premtes e ka publikuar një këngë të shkurtër, ndërsa në videon që e shoqëron shfaqet duke ndezur nj