999 rezultate për

konsumoni

Si meshkujt dhe femrat, mos i ndani farat e kungullit Farat e kungullit janë farat më të shëndetshme që mund t’i konsumoni. Ato janë të pasura me magnez, mangan, proteina dhe
I shpëtoi jetën Angelinës, mjekja jep 6 këshilla Kjo lloj sëmundje prek pothuajse një në tetë femra, ndërsa aktorja e famshme Angelina Jolie, përmes mjekes së saj person
Hani shumë djathë? Gjithçka që duhet të dini Djathi padyshim është një ushqim i shijshëm dhe i pranishëm thuajse në çdo tavolinë. Pavarësisht kësaj, prej kohësh ësht
Si të ulim peshën pas periudhës festive me shume kalori? Dr. Sh. M Albana Daka - Të ushqehemi shëndetshëm gjatë festave ngjan pothuajse një mision i pamundur. Eshte vërtet
Pak e dinë, kërpudhat mbajnë larg kancerin Kjo lloj sëmundje prek pothuajse një në tetë femra, ndërsa aktorja e famshme Angelina Jolie, përmes mjekes së saj person
Nëse doni të humbisni peshë, konsumoni këtë kafe Pjesa më e madhe e njerëzve e nisin ditën me një kafe për të qenë produktiv dhe energjik gjatë ditës. Por a e dinit se j
Kujdes me kafet, mund të kaloni padashje në mbidozë Cilat janë disa prej efekteve anësore të konsumimit më shumë seç duhet të produkteve me kafeinë: Në thelb, kafeina,
6 këshilla nga mjekët për t’i shpëtuar kancerit Kjo lloj sëmundje prek pothuajse një në tetë femra, ndërsa aktorja e famshme Angelina Jolie, përmes mjekes së saj person
4 ushqimet që ju ndihmojnë të lehtësoni stresin Kur jeni të stresuar, mund t’ju lind dëshira të konsumoni akullore, patatina, patate të skuqura. Në vend që të tundoheni
Shpëtoi Angelina Jolien nga kanceri, mjekja jep 6 këshilla shumë të rëndësishme Kjo lloj sëmundje prek pothuajse një në tetë femra, ndërsa aktorja e famshme Angelina Jolie, përmes mjekes së saj person
Nëse doni të jeni të lumtur, nuk duhet t’i konsumoni këto ushqime Ankthi, depresioni dhe ndryshimet e shpeshta të humorit janë të lidhura ngushtë me ushqimet që konsumojmë. Studimet kanë
Alarm! Mos konsumoni paracetamol gjatë shtatzënisë, rrezikoni fëmijën tuaj Gratë shtatzëna që marrin paracetamol janë më shumë se 30% të rrezikuara që të lindin fëmijë me çrregullime ADHD, sugjer
Vietnami: Mos konsumoni më mish qeni Në disa vende aziatike, kryesisht në Vietnam, qeni nuk është thjesht një kafshë që ruan shtëpinë, por mishi i tij shërbe
Kujdes me kafet, mund të kaloni në mbidozë Cilat janë disa prej efekteve anësore të konsumimit më shumë seç duhet të produkteve me kafeinë: Në thelb, kafeina,
Nëse doni të humbisni peshë, konsumoni këtë kafe Pjesa më e madhe e njerëzve e nisin ditën me një kafe për të qenë produktiv dhe energjik gjatë ditës. Por a e dinit se j
Mos konsumoni alkol nëse po ushqeni fëmijën me gji! Ekspozimi i fëmijës ndaj alkoolit nëpërmjet qumështit të gjirit mund të ndikojë tek shëndeti mendor i fëmijës, duke ulur
Është sezoni i tyre, pse duhet të konsumoni shumë boronica Ndryshe nga luleshtrydhet që vijnë nga Franca, fruti i boronicës është me origjinë nga Amerika e Veriut. Boronicat ja
Ushqimet që duhet me patjetër t’i konsumoni për të mbrojtur zemrën tuaj Konsumi i djathit, gjalpit dhe kosit ndihmon në mbrojtjen e trupit kundër sëmundjeve të zemrës, sipas hulumtimit të ekip
Kujdes! Mos konsumoni këto ushqime gjatë verës! Gjatë sezonit veror është shumë e rëndësishme shmangia e disa ushqimeve që jo vetëm ndikojnë keq në stomak, por edhe mun
Trup të tonifikuar në verë? Konsumoni këto ushqime Të hash apo të mos hash! Shumë njerëz përjetojnë situata ankthi apo depresioni që shoqërohen me dëshirë të madhe për të