999 rezultate për

konsumojne

Shqiptarët konsumojnë deri në 3 herë më pak se europianët Konsumi për frymë i shqiptarëve në raport me evropianët bëjnë që të vijojmë qëndresën në vendin e fundit. Kështu, kon
Konsumimi i mishit të përpunuar ka lidhje me kancerin e gjirit Konsumimi i rregullt i biftekëve apo salçiçeve mund të rrisin rrezikun e kancerit të gjirit, bëjnë të ditur studiuesit.
Pse meshkujt duhet të konsumojnë patjetër fruta të thata Konsumimi i një grusht arra, bajame dhe lajthi çdo ditë rrit prodhimin e spermës, sugjeron një studim i ri. Vetëm 60 gra
Eksperti nga SHBA: Në Shqipëri janë rritur të rinjtë që konsumojnë drogë Eksperti amerikan i Antidrogës, Eric Siervo, njëkohësisht zëvendëspresident i CADCA-së, ka deklaruar haptas se të rinjtë
Brenda ishullit të famshëm grek, aty ku qefi kalon çdo kufi (FOTO LAJM) Ishulli Mikonos në Greqi njihet për jetën e shfrenuar që bëjnë turistët e huaj dhe bëhet hit në mediat botërore gjatë st
Këta janë artistët shqiptarë të cilët konsumojnë hapur lëndë narkotike E konsumojnë fare hapur sepse nuk kanë komplekse, nuk i druhen drejtësisë ose disa nuk e konsiderojnë fare si lëndë nark
EMRAT/ Skandal para Botërorit, futbollistët shkojnë me prostituta dhe konsumojnë alkool Janë 8 lojtarë të kombëtares, 30 prostituta dhe një festë me seks dhe alkool. Ky është skandali që ka ndezur Meksikën
Një vezë në ditë zvogëlon rrezikun nga sulmi në zemër Personat që konsumojnë një vezë në ditë kanë 25 për qind më pak rrezik të preken nga sulmet në zemër në krahasim me pers
Shokuese: Gratë shtatzëna që konsumojnë paracetamol lindin fëmijë autike Edhe pse thashethemet janë të shumta, në fakt studimi i ri tregon se gratë që marrin paracetamol gjatë shtatzënisë janë
Konsumoni shumë kafe? Mund të keni prirje psikopatie Sipas një studimi të ri, të kryer në Universitetin Innsbruck në Austri, njerëzit që konsumojnë këtë lloj kafeje kanë më
Hiqni dorë nga kjo dietë, ndikon seriozisht në organizmin tuaj Nuk ka asnjë arsye për të besuar se konsumimi i ushqimeve pa gluten është i shëndetshëm, vetëm nëse vuani nga sëmundja e
Grupet e njerëzve që nuk duhet të konsumojnë xhinxher Shumë mjekë dhe dietologë e rekomandojmë xhenxhefil në çdo dietë pasi sjell shumë përfitime, por është për t’u theksuar
Arsyet pse të gjithë duhet të konsumojnë dy vezë në ditë Veza është një prej ushqimeve më të shëndetshme dhe gjithashtu e pasur me proteina. Por mbi të gjitha veza zë vend në pj
Produktet që pastrojnë mushkëritë e duhanpirësve Një ndër studimet më të fundit tregon se konsumimi i vetëm dy produkteve do t’iu ndihmojë të pastroni mushkrit si pasojë
Kjo është dieta që duhet të konsumojnë ish duhanpirësit për të riparuar mushkëritë Lënia e duhanit është një prej vendimeve më të mira që dikush mund të marrë për jetën e vet. Por pas këtij vendimi duhet
Ushqimet që duhet të konsumojnë të sëmurët me anemi Anemia është një ndër çrregullimet më të të gjakut, që rezulton nga pakësimi, rënia e numrit të rruazave të kuqe të gjak
Kujdes, shqiptarët konsumojnë më shumë ilaçe në Evropë 5.4 për qind të shpenzimeve për kujdesin shëndetësor, familjet shqiptare i shpenzojnë duke blerë ilaçe. Pjesa e mbetur
Anxhelina e thotë hapur: Konsumoj lëndë narkotike Teksa ka rrëfyer detaje të reja të pathëna më parë për jetëne saj në Amerikë, Anxhelina Hadergjonaj ka treguar edhe për
VIP-at shqiptarë që nuk konsumojnë mish Amarda Toska Ami është një nga ato personazhet shqiptare, e cila është shquar gjithnjë për linja mjaft të kuruara, pë
Shifra alarmante! Të rinjtë shqiptar konsumojnë drogë në nivele rekord Krahas kthimit të Shqipërisë në një vend prodhues dhe trafikues të narkotikëve, paralelisht po konstatohet se numri i pë