E FUNDIT/ Kreu i opozitës komunikim të jashtëzakonshëm me median
999 rezultate për

konsumit

Kur të mësoni ç’i bëjnë arrat trurit, nuk do i ndani nga tryeza Arrat janë aleatë të vlefshëm të shëndetit tonë mendor dhe i mbajnë simptomat e depresionit larg. Kjo u demonstrua nga n
Nëse lexoni këtë lajm do të hani vetëm arra Arrat janë aleatë të vlefshëm të shëndetit tonë mendor dhe i mbajnë simptomat e depresionit larg. Kjo u demonstrua nga n
"Ngrin" Fierza, shkakton faturën 40 milion euroshe Dëbora dhe ngricat vazhdojnë të mbajnë peng prodhimin e energjisë elektrike në kaskadën e Drinit. Mësohet se niveli i Fi
Rrezikoni jetën: Këto tre ushqime nuk duhet t'i lani para konsumit Personat “manjakë” pas pastërtisë dhe frikës ndaj mikrobeve shpesh mund të bëhen edhe të fiksuar në larjen e ushqimeve q
Me kollare plot me ngjyra, Rama bëhet mysliman i "devotshëm" e shtron iftar (VIDEO) Në prag të mbarimit të muajit të shenjtë të Ramazanit Rama ka zgjehdur që të shtrojë një iftar për të gjithë besimtarët
Çmimet rriten por jo rrogat, çfarë po ndodh në Shqipëri INSTAT ka publikuar Indeksin e harmonizuar të Çmimeve të Konsumit për muajin prill 2018, sipas metodologjisë së Eurostat
Mësoni nëse po rriten çmimet e produkteve të konsumit në Kosovë Indeksi i Harmonizuar i Çmimeve të Konsumit (IHÇK) tregon se çmimet në muajin prillin nuk kanë ndryshuar aspak për dalli
Pavarësisht skandaleve kosovarët vazhdojnë ritmin e konsumit të mishit Skandalet e shumta me mishin e prishur e me afat të skaduar, nuk kanë ndikuar në rënien e konsumit të këtij produkti. Ko
Rriten çmimet e mallrave të konsumit në Kosovë Nga të dhënat e prezantuara nga Agjencia e Statistikave të Kosovë në raportin ‘Indeksi i Harmonizuar i Çmimeve të Konsum
Jemi të varfër, por a e dini për çfarë kursejnë më shumë shqiptarët? Zhvillimet në tregtinë me pakicë të këtij viti ilustrojnë një prirje të kahershme të shqiptarëve për një kujdes të tepru
Për një muaj rriten çmimet e bukës, perimeve dhe cigareve Në muajin tetor të këtij viti janë rritur çmimet e ushqimeve në Kosovë, krahasuar nga muaji paraprak, tregojnë të dhënat
Rriten çmimet e artikujve të konsumit në Kosovë Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Indeksin e Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit” (IHÇK) për muajin
Ja ushqimet që preferohen më shumë në Kosovë Nga të dhënat e publikuara nga Agjencia e Statistikave të Kosovës në lidhje me ushqimin se cili është ushqimi që Kosova
“Çmenden” çmimet në Shqipëri, ushqime e shërbimet më të shtrenjta se Evropa INSTAT publikoi Indeksin e Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit (IHÇK) për muajin shkurt, i cili ndryshe nga Indeksi i Çmi
Faturat e reja, OSHEE: Kontrollet e konsumit do bëhen 4 herë në vit OSHEE sqaron mënyrën se si qytetarët do të kryejnë pagesën e energjisë elektrike, nëse ERE miraton propozimin e operator
Jeni gjithmonë të uritur? Ja përse ju ndodh kjo Pas konsumit të një vakti të plotë ndjesia e urisë normalisht duhet të zbehet për disa orë në vazhdim. Por, ka raste që
Konsumoi 10 kanaçe “Cola-Cola” në ditë për një muaj, ja çfarë ndodhi Shumë herë jemi paralajmëruar mbi rreziqet që coca cola ka mbi organizmin tonë. Përmbajtja e lartë e sheqerit apo edh
Shqipëria e para në rajon për importet e larta të energjisë elektrike Ndonëse territori i vendit ka dendësinë më të lartë të ujërave nga lumenjtë si asnjë vend tjetër evropian, Shqipëria ësh
Ushqimi që ju bën inteligjentë Ushqimi që ndihmon në stimulimin e inteligjencës është ccokollata, jo vetëm ajo e zezë por edhe ajo me qumësht, e cila d
Rritet numri i shoferëve që udhëtojnë në gjendje të dehur (FOTO LAJM) Policia e Shtetit prej disa javësh ka nisur një aksion mbarëkombëtar për disiplinimin e drejtuesve të automjeteve. Pu