999 rezultate për

konsumimit

E rëndë në Vlorë, 62 vjeçarja gjen vdekjen nga fostoksina Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vlorë. Rreth orës 18:15, në Spitalin Rajonal Vlorë ka shkuar për ndihmë mjekësore s
Ndryshimet e thjeshta në stilin e jetesës që mund ta parandalojnë kancerin e gjirit Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vërejtur se 30% e personave, që shfaqin simptoma të kancerit të gjirit
Shtypja e lartë e gjakut mund të ulet përmes konsumimit të lëngut "magjik" Simptomat e shtypjes së lartë të gjakut mund të zvogëlohen duke bërë ndryshime në dietën tuaj. Për të ulur nivelin e
Të mirat e konsumimit të shalqirit Shalqini është njohur prej kohësh si burim i shumë ushqyesve të rëndësishëm. Ushqyes si likopeni, vitamina A, citrul
Futni arrat në ujë para konsumimit të tyre, përfitimet janë të paimagjinueshme Frutat e thata janë një dashuri më vete e më të cilat nuk gjen kurrë ngopje. Studimet e ndryshme kanë treguar se më
Mos pini ujë gjatë konsumimit të ëmbëlsirave, ja çfarë i ndodh trupit! Pirja e ujit gjatë ngrënies së një ëmbëlsire mund t’ju japë sasi më të madhe të sheqerit, konfirmon studimi i ri. H
Të mirat e konsumimit të ujit në mëngjes Ju tashmë e dini se konsumimi i 7-8 gotave ujë çdo ditë është shumë e rëndësishme për shëndetin tuaj. Por, është edhe
Fëmijët që hanë peshk lexojnë më shumë se sa moshatarët e tyre Studimet e fundit thonë se fëmijët që hanë më shpesh peshk dhe vaj peshku mund të jenë lexues më të mirë se sa moshatarë
20 simptomat që tregojnë se keni alergji nga kafeina Qindra njerëz kanë raportuar të kenë pasur reagime të shumta dhe të çuditshme pas konsumimit të pijeve me kafeinë. N
Ja si luten izrealitët para ndeshjes (VIDEO) Skuadra e Izraelit ndihet e frikësuar në Shqipëri, por masat e marra nga policia e shtetit kanë bërë që gjithçka të shko
SHBA/ Piloti i balonës që u përplas, probleme me drogën dhe alkolin Piloti i balonës me ajër të nxehtë që u përplas pak ditë më parë në Teksas duke lënë të vdekur 16 personat që ishin në b
Studim/ Kafja ul rrezikun e vdekjes nga shumë sëmundje Sipas një studimi të realizuar nga shkencëtarët amerikanë pohojnë se konsumimi i kafes zvogëlon rrezikun e vdekjes të sh
Rezultatet e konsumimit të ujit të ngrohtë me kripë Uji i ngrohtë me kripë në mëngjes është një mënyrë e mirë për të pasur një organizëm sa më të shëndetshëm. Studime të sh
Ja cila është mënyra më e mirë e konsumimit të misrit Misri është një nga ushqimet më karakteristike të kësaj stine, por mënyra më e mirë për konsumimin e tij është ai i zjer
Sekreti i konsumimit të qershisë Ushqimet kanë një rol të rëndësishëm në jetëgjatësinë e njeriut. Disa nga ushqimet bazë që ndikojnë në shëndetin tonë ja
Studim/ Qumështi ju mbron nga infarkti Qumështi është një produkt i rëndësishëm i cili ka një ndikim në reduktimin e infarktit apo goditjeve në zemër. Në nj
Sekreti i konsumimit të farave të rrushit Farat e rrushit në përbërje të tyre përmbajnë shumë ekstrakte, të cilat sipas shumë studimeve rezultojnë se janë shumë t
Rëndësia e konsumimit të luleshtrydhes Lulështrydhja është një frut i cili na ndihmon për një shëndet të mirë të enëve të gjakut de për eleminimin e kolesterol
Studim/ Çaji i zi parandalon diabetin e tipit 2 Shkencëtarët zviceranë kanë zbuluar se si ekziston lidhje në mes konsumimit të çajit të zi dhe reduktimit të rrezikut ng
Dietat ushqimore më të përdorshme për 2014-ën Dieta është ajo që shpesh na ndihmon për të arrirë format e duhura të trupit, por që është e rëndësishme që ajo të jetë