999 rezultate për

konsumi

Është i mirë për shëndetin uji me kripë? Shihni çfarë thonë ekspertët Një nga trendet e kohëve të fundit është konsumi i ujit me kripë natyrale. Ndërsa disa pretendojnë se uji me kripë mund
Konsumimi i mollës ul rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare Molla padyshim që është një nga frutat më të shëndetshme dhe prandaj thuhet se një mollë në ditë mban larg mjekun. M
Mos ia hiqni më lëkurën pulës, këto janë përfitimet Shumë njerëz besojnë se konsumimi i lëkurës së pulës rrit nivelin e kolisterolit, të presionit të gjakut dhe madje stimu
Çmimet rriten por jo rrogat, çfarë po ndodh në Shqipëri INSTAT ka publikuar Indeksin e harmonizuar të Çmimeve të Konsumit për muajin prill 2018, sipas metodologjisë së Eurostat
Mësoni nëse po rriten çmimet e produkteve të konsumit në Kosovë Indeksi i Harmonizuar i Çmimeve të Konsumit (IHÇK) tregon se çmimet në muajin prillin nuk kanë ndryshuar aspak për dalli
Bëni kujdes nga konsumi i patateve, kjo është arsyeja Të konsumoni patate apo patatina rrit rrezikun e tensionit të lartë, thotë një studim i ri. Katër apo më shumë racione n
Ky është fruti që duhet të konsumoni për të lehtësuar dhimbjet e lindjes Kur vjen puna tek lindja, të gjitha gratë dëshirojmë të kenë një lindje të shpejtë, pa dhimbje dhe të sigurt. Dhe për fa
Pavarësisht skandaleve kosovarët vazhdojnë ritmin e konsumit të mishit Skandalet e shumta me mishin e prishur e me afat të skaduar, nuk kanë ndikuar në rënien e konsumit të këtij produkti. Ko
Meghan Markle dhe Princ Harry së shpejti edhe prindër Familja mbretërore e Britanisë së Madhe, duket se do të gëzojnë edhe trashëgimtarë të tjerë madje në një të ardhme të af
Kjo është arsyeja pse duhet të pini sa më shumë ujë Dehidratimi është gjë serioze. Konsumimi i sasive të vogla të ujit mund të shpie në humbje të ndjenjave, në marramendje,
Kingu i qeverisë hap traun, rritet kontrabanda e kafesë në Shqipëri? Importet e kafesë shënuan ulje për herë të parë gjatë vitit 2017, pas një rritje të qëndrueshme vit pas viti që kur Shqi
Arrat ndihmojnë kundër kancerit të zorrëve Pacientët me kancer të zorrëve mund të shtojën gjasat për mbijetesë duke konsumuar arra, thotë një studim i ri. Konsu
Rriten çmimet e mallrave të konsumit në Kosovë Nga të dhënat e prezantuara nga Agjencia e Statistikave të Kosovë në raportin ‘Indeksi i Harmonizuar i Çmimeve të Konsum
Të mirat e konsumimit të ujit në mëngjes Ju tashmë e dini se konsumimi i 7-8 gotave ujë çdo ditë është shumë e rëndësishme për shëndetin tuaj. Por, është edhe
Konsumimi i duhanit brenda në shtëpi mund të sjellë këtë lloj kanceri Sipas një studimi të kohëve të fundit lëndët kanceroze të duhanit mbeten në ambjentet e shtëpive tuaja për më shumë se 6
Kujdes me konsumin e peshkut vdekjeprurës Qyteti japonez Gamagori ka dhënë paralajmërime emergjente për banorët e tij për parandalimin e konsumimit të peshkut fug
A e dëmton sheqeri shëndetin e njeriut? Sheqeri i kallam sheqerit dhe sheqeri i panxharit, janë të njëjtë. Ndryshimi ndërmjet të dyjave është se njëri është në
Hiqni dorë nga dietat e rrezikshme, çfarë shkakton moskonsumimi i bukës Në ditët e sotme dietat për të humbur peshë konsistojnë në eleminimin e bukës dhe brumërave. Por në fakt karbohidra
Ngelëm kafeve por s'pimë kafe! Ja ku rënditet Shqipëria për konsumin e saj Tregu i Evropës Lindore për kafe, i cili dominohet nga Rusia dhe Polonia, u rrit 5.3 për qind vitin e kaluar në 7.45 mil
Disa nga personat që nuk duhet të hanë hudhër Përgjatë viteve, njerëzit i kanë përdorur hudhrat si ilaç për të parandaluar apo trajtuar sëmundje të ndryshme. Mirëpo,