999 rezultate për

konsumi

​I shijshëm, i dobishëm: 5 arsye për konsumin e ftoit Kur përmendet ftoi, mendimi ynë i parë është zakonisht reçeli, por shpesh harrojmë se sa i dobishëm është kjo frutë për
Në vend të parë Tirana, cilat qytete janë më duarshpuarit në Shqipëri? Dibra dhe Elbasani kryesojnë në listën e qarqeve më të varfra në vend. Sipas një artikulli të publikuar në Monitor.al, k
A e dini çfarë ndodh me konsumimin e kafes në mëngjes? Kafja e mëngjesit është një pije e cila përdoret si një shpesh si një mundësi për të rifituar energjitë. Shumë prej n
E rëndë në Vlorë, 62 vjeçarja gjen vdekjen nga fostoksina Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vlorë. Rreth orës 18:15, në Spitalin Rajonal Vlorë ka shkuar për ndihmë mjekësore s
Studimi tregon përse disa persona e kanë më të vështirë t’i thonë jo alkoolit Një hulumtim i ri ka zbuluar se arsyeja përse disa njerëz e kanë vështirë ta injorojnë alkoolin mund të jetë truri, i ci
Shqiptarët të "çmendur" pas çokollatës, sa ton është konsumuar vitet e fundit Konsumi i çokollatës ka shënuar sërish rritje dy vitet e fundit, pas rënies që shënoi në 2017-n. Të dhënat e Comtrade bë
Nëse keni këto shenja, ndërprisni menjëherë konsumimin e kafesë Ndoshta nuk bëni dot pa kafe dhe e keni bërë pjesë të pandashme të përditshmërisë suaj, por duhet të dini që jo gjithmon
Nuk shtyhen pagesat! OSHEE zbulon si do të faturohen shqiptarët gjatë pandemisë Drejtori i OSHEE, Ardian Çela gjatë një interviste për Ora News ka sqaruar situatën energjitike dhe se si do procedohet
Nga moti i ftohtë tek konsumi i hudhrave, mitet e rrëzuara mbi koronavirusin Frika nga sëmundja ka shtyrë shumë njerëz në të gjithë botën të besojnë disa teori jo shkencore mbi koronavirusin dhe më
Raki për luftimin e koronavirusit? Eksperti: Është e rrezikshme Këto kohë kemi dëgjuar se rakia mund të përdoret si një luftues ndaj koronavirusit. Lidhur me këtë, epidemiolog i gjenom
Nga moti i ftohtë tek konsumi i hudhrave, mitet e rrëzuara mbi koronavirusin Frika nga sëmundja ka shtyrë shumë njerëz në të gjithë botën të besojnë disa teori jo shkencore mbi koronavirusin dhe më
Alarmuese! Shqiptarët të tretët në botë për konsumin e kokainës Zyra e Kombeve të Bashkuara, për drogën dhe krimin, e rendisin Shqipërinë në vendin e tretë me 2.5% të përdoruesve të ko
Bëni këto ndryshime në stilin e jetesës në rast se doni të mbroheni nga kanceri i gjirit Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vënë re që 30-40% të personave shfaqin kancerin e gjirit si pasojë e m
Ndryshimet e thjeshta në stilin e jetesës që mund ta parandalojnë kancerin e gjirit Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, është vërejtur se 30% e personave, që shfaqin simptoma të kancerit të gjirit
Mos i ndani, arsyet pse duhet të konsumoni përditë bajame Bajamet janë një frut që është vlerësuar shumë në periudhën e fundit për karakteristikat pozitive që ka. Dhe që janë shu
Përdorimi i aromatizuesve në shtëpi është i barabartë me konsumimin e 20 cigareve në ditë ë gjithë e adhurojnë aromën freskuesve në shtëpi, megjihtatë ajo aromë mund të shkaktojë me qindra probleme shëndetësore
4 arsye bindëse për të pirë çdo ditë qumësht bananesh Një nga alternativat e qumështit të lopës i cili mund të përatitet thjesht në shtëpi është qumështi i bananes. Nëse keni
Reduktoni sasinë e konsumit të mishit të kuq nëse doni të arrini të 70-at “Ulja e konsumimit të mishit ka përfitime të shumta për shëndetin”! Çfarë përmban mishi që mund të rrisë rrezikun e vdek
Studim: Ata që pinë çaj rregullisht, kanë tru më të shëndetshëm Konsumuesit e rregullt të çajit kanë një tendencë të kenë tru më të shëndetshëm sesa ata që nuk e bëjnë një gjë të tillë
Çfarë i bën trurit konsumimi i kanabisit? Kanabisi si edhe disa patologji të njohura, sikurse skizofrenia dhe ankthi, por edhe përdorimi abuziv i alkoolit, përshp