999 rezultate për

konsullata

LDK: Thaçi injoron votën e emigrantëve Lidhja Demokratike e Kosovës ka ngritur shqetësimin lidhur me numrin e vogël të votuesve në megrim, të regjistruar për t
Sulmohet konsullata e SHBA-së në Afganistan Konsullata amerikane në qytetin perëndimor të Heratit është sulmuar nga Talebanët. Nga sulmi i ndërmarrë janë plagosur p
30 mijë turistë nga Maqedonia pushojnë në Shqipëri Këtë vit rreth 30 mijë pushues nga Maqedonia kanë vizituar Shqipërinë. Rritja e numrit të turistëve nga vendi fqinj përv
Pakistan, mbyllet konsullata amerikane Departamenti amerikan i shtetit ka urdhëruar personelin jo emergjent qeveritar që të largohet nga konsullata amerikane n
Tuson, hapet konsullata maqedonase Në Tuson të Arizonës është hapur kosullata e nderit të Maqedonisë, ku pjesëmarrës ishte edhe presindenti i vendit Gjorge
Dy mijë e 500 serbë paisen me pasaportë të Kosovës Rreth 2 mijë e 500 serbë deri më tani kanë marrë pasaportat biometrike të Kosovës dhe shumë shpejtë pritet të kemi edhe
Largimi i punëtorëve bllokon konsullatat Largimi i punëtorëve të Ministrisë së Punëve të Brendshme nga ambasadat dhe konsullatat e Kosovës në disa vende të Evrop
Konsullata greke në Gjirokastër, nisin procedurat për nënshtetësinë Gjatë një vizitë të bërë në rajonin e Dropullit konsulli i Grek i Gjirokastrës Nikolas Kotrokois është shprehur se shumë
Gjirokastër, çilet konsullata italiane Është çelur në qytetin e Gjirokastrës gjatë dtës së sotme kosullata italiane, ku i pranishëm në ceremoninë e inagurimit
Gjirokastër, 4 persona paditen nga konsullata greke Konsullata greke në Gjirokastër ka paditur katër persona në prokurorinë e Sarandës për falsifikim dokumentesh. Ata kanë
Konsullata Amerikane e Selanikut shkon në Shkup Mediat greke duke iu referuar Departamentit Amerikan të Shtetit bëjnë të ditur se konsullata amerkane në Selanik do mb
Fajon: Fund, radhëve të gjata para konsullatave Raportuesja e Parlamentit Evropian, për liberalizimin e vizave për Shqipërinë dhe Bosnjen, Tanja Fajon ka përshëndetur v
Kriza ekonomike gjunjezon Greqine, tani mbyllen konsullatat Kriza ekonomike ka detyruar Greqinë të mbyllë disa konsullata dhe seli diplomatike nëpër Europ&