999 rezultate për

konstruktiv

Komisionerja e KE-së apel institucioneve shqiptare për Teatrin: Dialog para vendimit Komisionerja e KE, Mariya Gabriel ka reaguar ashpër në lidhje me vendimin për shembjen e Teatrit. Ajo u ka bërë apel
Përfundon takimi Kurti -Mustafa, vendoset vetë për një gjë Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti pas takimit që pati me liderin e LDK-së,Isa Mustafën dhe zyrtarë të tjerë të kësaj p
Ambasadori i BE i tërheq “veshin” Ramës dhe Bashës Ambasadori i delegacionit të BE-së në Tiranë Luigi Soreca,i ka bërë apel politikës shqiptare që të dëgjojnë thirrjen e n
Zyra BE: Opozita dhe qeveria të diskutojnë Zyra e BE në Tiranë përgjigjet në lidhje me lënien e mandateve të deputetëve të opozitës, shkruan Albeu.com “Presim
Lavrov: Pranojmë marrëveshjen Kosovë-Serbi vetëm nëse është sipas kushteve të Beogradit Moska do të jetë e gatshme të shqyrtojë në mënyrë konstruktive zgjidhjen për marrëdhëniet me Kosovën, nëse (zgjidhja) do
Talat Xhaferi: Kjo “sëmundje fëmijësh” do të tejkalohet Eurodeputetët, Vajgël, Kukan dhe Flankenshtain, në Shkup, kanë ardhur edhe me misionin e ringjalljes së iniciativës “Zha
MPJ: Bisedimet për çështjen e emrit do të vazhdojnë nën mbikqyrjen e OKB Ministria për Punë të Jashtme (MPJ) ka dalë me deklaratë zyrtare rreth takimit të sotëm ndërmjet ministrave për Punë të
Xhaferi: Ndihma e Turqisë është me rëndësi të madhe për Maqedoninë Ish-kryeministri i Republikës së Turqisë, Ahmet Davutogllu, ka zhvilluar një takim më kryetarin e Kuvendit Talat Xhaferi
Hoti sfidon PAN-in: Jemi konstruktiv nëse bëjnë numrat Gjatë javës së kaluar nisi seanca konstituive për ta zgjedhur kryeparlamentarin nuk, por që nuk arriti të përfundonte si
Hoti: Sapo të dështojë PAN, LDK do të jetë konstruktive për krijimin e qeverisë Kandidati për kryeministër nga koalicioni LAA, Avdullah Hoti ka ripërsëritur edhe njëherë se në momentin që PAN do të d
Kasami takohet me Zhbogar, "BESA do të jetë opozitë konstruktive" Sot kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, së bashku me deputetët, Zeqirija Ibrahimi dhe Fadil Zendeli, është takuar m
Thaçi: PDSH do jetë opozitë konstruktive dhe përkrahëse e shqiptarëve Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi sot në selinë e partisë priti në takim ambasadorin e Francës në v
Ilir Meta kërkon klimë konstruktive për të zgjidhur bllokimin e vetingut Kryetari i Kuvendit Ilir Meta priti sot Bashkëraporterët e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës, z. Andrej Hun
Veseli në Samit: Kosova është faktor konstruktiv i paqes në rajon Po mbahet në Prishtinë Samiti i komisioneve për Punë të Jashtme, ndërsa kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë
Përfundon takimi BDI- “Aleanca për Shqiptarët”, kërkohet realizim i plotë i platformës Pas më se dy orëve diskutime, ka përfunduar takimi midis nënkryetarëve të BDI-së dhe përfaqësuesve te “Aleancës për Shq
Mogherini vlerëson vullnetin për shembjen e mureve dhe ndërtimin e urave Udhëheqësja e diplomacisë në Bashkimin Evropian, Federica Mogherini, e ka mirëpritur zbatimin e shpejtë të marrëveshjes
Takim i akullt në Bruksel/ Mogherini: Kosova dhe Serbia biseduan në mënyrë konstruktive (VIDEO) Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka dhënë në deklaratë për media, pas ndërmjetësimit të t
Ali Ahmeti: S’kemi arritur marrëveshje, po diskutojmë pikat për një vendim konstruktiv Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka deklaruar se ende nuk është arritur ndonjë marrëveshje për koalicion me VMRO DPMNE-në. “
Ahmeti: BDI po zhvillon debat konstruktiv për formimin e qeverisë së re Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka zhvilluar sot në Shkup një takim me Ambasadoren e Gjermanisë
OBRM-PDUKM: LSDM-ja të përgatitet për një opozitë konstruktive KSHZ-ja refuzoi sot edhe ankesën e fundit të LSDM-së, ndërsa pas këtij vendimi, OBRM-PDUKM ka thënë se kjo e fundit duh