999 rezultate për

konstituive

Zeka tregon se çfarë u bisedua prapa perdeve për seancën konstituive Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka ka zbuluar detaje se çfarë u bisedua sot siç tha ai, prapa “perdeve”. Ai t
LIVE/ Vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës Kryesuesi i seancës së sotme, Adem Mikullovci, për të cilin u raportua se nuk ishte në gjendje të mirë shëndetësore pasi
Adem Mikullovci në gjendje jo të mirë shëndetsore (FOTO LAJM) Deputeti më i vjetër i Kuvendit të Kosovës, i cili edhe udhëhoqi seancën sotme konstituive, Adem Mikullovci, nuk është n
Mikullovci mbyll seancën konstituive Kryesuesi i Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci ka mbyllur seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës. Pas paqartësi
Mosprezenca e PAN në Kuvend, Muhaxhiri: Është një lloj frike e tyre Analisti politik, Artan Muhaxhiri, ka thënë se mosprezenca e koalicionit PAN në seancën konstituive tregon një lloj frik
Beogradi jep këshillat e fundit për Listën Serbe Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiç ka shkuar urgjentisht në një takim tek drejtori i të ashtuquajturës zyre serbe për
Takohen Veseli e Haradinaj (FOTO) Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit PDK- AAK- Nisma, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim para pak m
Pak ditë para seancës konstituive, deputeti shkon në pushime (FOTO) Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka vendosur të lë pas politikën duke i kushtuar kohën e plotë familjes. Ai në një
Gjykata lejon pjesëmarrjen e deputetit të dyshuar për terrorizëm në seancën konstituive të kuvendit Gjykata Themelore e Prishtinës ka miratuar kërkesën e deputetit të zgjedhur të VV'së, Frashër Krasniqi për të marrë pjes
Sot regjistrohen deputetët e rinj Sot fillon regjistrimi i deputetëve të rinj të legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës. Dje u mblodh Kryesia
Mblidhet këshilli i LDK-së, ja çfare pritet të diskutohet Pak minuta më parë është mbledhur Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Në këtë mbledhje po merr
Kuvendi i Kosovës nis përgatitjet për seancën konstituive Kryesia e Kuvendit të Republikës së Kosovës e legjislacionit të kaluar zhvillon sot në orën 14:00 një mbledhje me përfaq
Thaçi thërret seancën konstituive në 3 gusht Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vendosur më në fund që seanca konstituive e Kuvendit të mbahet më 3 gusht. Pr
Thaçi po mban peng seancën konstituive duke i dhënë kohë PAN-it të gjejë deputetë? Kuvendi i Kosovës ka shumë gjasa që të mos zhvilloje seancën konstituive as më datë 28 korrik dhe kjo për shkak të mos s
Të mërkurën seanca konstituive e kuvendit Zyrtarë të koalicionit PAN thonë se seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës do të mbahet javën e ardhshme, të mërkurën.
Vetëvendosje urgjentisht kërkon fillimin e seancës konstituive në kuvend Nga 7 korriku, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka të drejtë legjitime të thërras seancën konstituive të Kuvendit, po
Kadaj-Bujupi: Nuk do të përkrahim këdo për kryetar të Kuvendit Në mbledhjen konstituive të Legjislaturës së VI, kuvendi nga radhët e veta do të zgjedh Kryetarin dhe nënkryetarët, të c
Seanca konstituive e kuvendit të Kosovës mbahet javën e ardhshme Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit PAN, Ramush Haradinaj, gjatë ditë së sotme ka zhvilluar një takim ko
Haradinaj fton për takim krerët e LD-së, VV-së dhe Listës Srpska Pas mbledhjes së Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për media ka folur ka folur kryetari i saj dhe kandidati
Vazhdon seanca konstituive në Kuvendin e Maqedonisë Do të vazhdojë edhe sot seanca konstituive në Kuvendin e Maqedonisë. Kujtojmë se deputetët e LSDM-së kanë kërkuar që të