999 rezultate për

konstatuar

Në Maqedoni janë mbyllur 22 objekte, ka pasur rritje të çmimit Janë mbyllur 22 objekte hotelerie në Shkup, Kumanovë, Gostivar dhe Tetovë, kurse është vërejtur se 60 tregtarë i kanë rr
Gjendet i pajetë një burrë në Tiranë, detajet e para Një person është gjetur i pajetë mesditën e sotme në kryeqytet. Bëhet fjalë për një burrë të moshës 79 vjeçare. Viktima
Rrugorja me "dorë të hekurt": Pezullohen të tjera leje drejtimi, procedohen shoferët (VIDEO) Rrugorët e kryeqytetit, duke konsideruar ankesat dhe shqetësimet e qytetarëve, kanë vijuar kontrollet policore dhe verif
Do të habiteni! Shikoni ku e kishte fshehur drogën 40- vjeçari nga Fieri (FOTO LAJM) Polica Kufitare ka vënë nën pranga, ditën e djeshme, 40 vjeçarin nga Saranda, shtetasin A.H. Pas kontrollit të automj
Gjendet në gjendje të rënduar tek “Liqeni Artificial”, ndërron jetë 53-vjeçari Rreth orës 18:00 në vendin e quajtur “Liqeni Artificial”, disa kalimtarë kanë konstatuar një shtetas rreth 53 vjeç në gj
Fatura të majme, gruaja e Gjiknurit i kërkon Federatës 60 mln lek (FOTO LAJM) QSKZ (Qendra Sportive Kuqezi) ka bërë këto ditë një padi në gjykatë për të shfuqizuar ekzekutimin e një fature të majme,
U gjet e vdekur, detaje rrëqethëse rreth vetëvrasjes së 20 vjeçares në Pejë Një vajzë është gjetur pa shenja jete në tarracën e katit të shtatë të një banese në rrugën “Ali Pashë Tepelena”, në Pej
Vettingu, çfarë u konstatua për gjyqtarin e administratives Ditën e sotme është rikthyer procesi i Vetingut, ndërsa përpara Komisionit të Pavarur të Kualifikimit është paraqitur gj
Ohri i mbingarkuar me ndërtesa jo të ligjshme Komuna e Ohrit ka konstatuar se në qytet ka mbi një mijë mbindërtime, ku inspektorati ka konstatuar shkelje. Sipas ko
Aksident i rëndë në Zvicër, vdes shqiptari Një shqiptar 46-vjeçar me banim në Kantonin St. Gallen në Zvicër ka humbur jetën në një aksident rrugor. Ngjarja ka n
Vdes tragjikisht e 17 vjeçarja, ra në kontakt me rrymën Një vajzë 17 vjeçe nga fshati Capar i Gjilanit ka vdekur nga kontakti me rrymën që ka pasur. Familjarët kanë thirrë
Gjendet një person pa jetë brenda makinës n♪ Shkup Në SPB Tetovë është denoncuar se, në rrugën regjionale Zhelinë-Siriçinë në afërsi të një objekti hotelerik, është vërejt
Barbari në burgun grek të mbushur me shqiptarë: Të dënuarit me kancer lihen të vdesin si qen (VIDEO) KUJDES! PAMJE TË RËNDA NË GALERI! Greqia është vendi me sistemin më të keq të burgjeve në Bashkimin Europian,
Kryetarja e Gjykatës në Lushnjë del e pastër para vetingut Kryetarja e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lushnjë, Esmeralda Çeka u përball pa probleme të martën me procesin e vettingut
Gjendet një person i vdekur në Pejë Sot në mëngjes në fshatin Vitomiricë të Pejës është gjetur një person pa shenja jete në mes të rrugës. Policia bën me
U zhduk 3 muaj më parë, kujt i përket trupi në Pukë Trupi i dekompozuar i gjetur në Pukë i përket një 45 vjeçari i cili ishte zhdukur rreth tre muaj më parë. Ai është g
Shfaqet mish i prishur në Kosovë Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar tre persona nën dyshimin për prodhim dhe vënie në qarkullim të artiku
Humb jetën në punë një zjarrfikës në Maqedoni Zjarrfikësi nga Shtipi, Gjorgji Xhanov ndërroi jetë në moshën 57-vjeçare duke bërë intervenim në një oxhak të ndezur. P
Edhe 178 milionë euro për autostradën Kërçovë – Ohër Autostrada Kërçovë – Ohër e gjatë 57 kilometra do të kushtojë 598 milionë euro. Qeveria sot e miratoi aneksin e tretë të
Gjendet një kufomë në skaj të hekurudhës Në Leposaviq, është raportuar për një vdekje të dyshimtë. Policia e Kosovës thotë se ka marrë informata nga një person,