999 rezultate për

konstante

Temperatura deri në 39ºC, si do jetë sot moti Vendi ditën e sotme do të shoqërohet me kushte të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese
Ky është parashikimi i motit për nesër: Sërish rritje temperaturash Territori shqiptar do të mbetet në kushte të qëndrueshme atmosferike ditën e nesërme, duke bërë që kthjellimet të jenë m
Reshje shiu dhe temperatura konstante, si do të jetë moti sot Moti këtë të premte do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare të pasuara nga rreshje shiu lokale. E
Keni plane për sot? Si do të jetë moti Masat ajrore të qëndrueshme do të diktojnë kushtet e motit në vendin tonë. Për pasojë kthjellimet dhe vranësirat dom
Nuk po merret vesh, moti sjell surprizën ditën e sotme Masat ajrore të qëndrueshme do të vijojnë të diktojnë kushtet atmosferike në vendin tonë. Për pasojë orët e para të d
Temperaturat si në pranverë, por çfarë ndodh me motin sot pasdite Alternime kthjellimesh dhe vranësira kanë dominuar në pjesën më të madhe të territorit deri në mesditë. Pasditja sje
Shi e borë në të gjithë vendin, cilat janë zonat më problematike Pjesa e parë e ditës do të dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësira. Më të dendura do të jenë në Veri dhe
Keni plane për sot? Si do të jetë moti Mbetemi në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kontinentale duke ndikuar mot të kthjellët në Shqipëri. Mesdita dh
I ftohti nuk ikën nga Shqipëria, si do të jetë moti sot Kthjellime dhe vranësira kalimtare mbeten deri në mesditë në të gjithë Shqipërinë. Pasditja dhe nata sjellin shtim të vr
Moti sjell surpriza, çfarë ndodh me temperaturat sot Vijon ndikimi i masave ajrore me origjinë verilindore duke bërë që pjesa më e madhe e territorit të dominohet nga moti i
Dimri ulet këmbëkryq në Shqipëri, temperaturat bien ndjeshëm Si pasojë e ardhjes së masave ajrore më të ftohta, i gjithë territori i Shqipërisë do të kushtëzohet nga mot i qëndruesh
Rikthehet furishëm shiu në Shqipëri, ja çfarë pritet të ndodhë sot Sipas Meteoalb, Shqipëria do të paraqitet me mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare. Më të theksuara do të jenë gja
Vranësira e shi, ky është moti për sot Ultësira Perëndimore vijon në kushtet e motit të kthjellët gjatë gjithë ditës. Ndërsa vranësira kalimtare do të ketë
Kujdes kur të dilni jashtë, vapa zhuritëse sundon Shqipërinë Paraditja do të jetë e kthjellët në gjithë territorin përjashtuar vranësira kalimtare në zonat Juglindore. Pas mesdit
Rikthehet shiu, ky është moti për sot Gjatë gjithë ditës moti mbetet me kthjellime dhe alternime vranësirash të cilat gjenerojnë shira të dobët në zonat Lindo
Ky është moti për ditën e sotme Ultësira Perëndimore vijon në kushtet e motit të kthjellët gjatë gjithë ditës. Ndërsa vranësira kalimtare do të ketë
Keni plan të dilni? Mësoni fillimisht se si do të jetë moti sot Kthjellime dhe alternime vranësirash do të ketë në të gjithë territorin shqiptar. Pasditja i bën vranësirat më të du
Diell apo shi? Mësoni si do të jetë moti sot Pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime në zonat Perëndimore por vranësira kalimtare do ketë në zonat Lindore të ve
Nga sot na mbysin shirat, priten ditë të vështira dimri Sot në territorin e Shqipërisë intensiteti i reshjeve do të rritet dhe do të arrijë nivelin mesatar në veri të vendit.
Mot i kthjellët por kohë acari, ky është parashikimi për ditën e sotme Vijon dominimi i motit të kthjellët në Jug dhe zonat Qendrore por kthjellime dhe vranësira të shpeshta do të ketë në zon