999 rezultate për

konspirative

"COVID-19 është gënjeshtër", njerëzit të gatshëm për të besuar teoritë konspirative Pretendimet se pandemia është një gënjeshtër apo se është nisur qëllimisht, po mbledhin miliona mbështetës në të gjithë
Teoritë konspirative: Kim Jong vrau xhaxhain e tij dhe i nxorri kokën në publik Presidenti amerikan pretendohet të ketë thënë se Kim Jong Un ka ekzekutuar me skuadër pushkatimi xhaxhain e tij, gjenera
Edvin apo Edi Rama? Teoritë konspirative që fshihen pas ndryshimit të emrit të kryeministrit Kryeministri Edi Rama pranoi për herë të parë se e kishte ndryshuar emrin në vitin 2016 kur plotësoi formularin e dekrim
Edvin apo Edi Rama? Teoritë konspirative që fshihen pas ndryshimit të emrit të kryeministrit Kryeministri Edi Rama pranoi për herë të parë se e kishte ndryshuar emrin në vitin 2016 kur plotësoi formularin e dekrim
U shoqërua me teori konspirative, sot 58 vite nga vdekja e Marilyn Monroe (FOTO LAJM) Si çdo 5 gusht (megjithëse Wikipedia thotë se 4-ta), edhe këtë të mërkurë varri i Marilyn Monroe pritet të mbushet me lu
A ekziston vërtet COVID-19? Bill Gates i përgjigjet teorive konspirative "New York Times”, ka analizuar publikimet në Facebook dhe konstatoi se ka rreth 16 mijë postime që lidhen me teori konsp
Raporti sekret nxjerr historinë konspirative: Ushtarët u kthyen në gur nga alienët Një raport top sekret i CIA –s deklaron se një trupë ushtarësh rusë shkatërruan një UFO e më pas “u kthyen në gurë nga a
Teoria që po qarkullon në Gjermani: Pandemia synon kontrollin e popullit, çfarë fshihet pas? Disa politikanë gjermanë kanë shprehur shqetësimin, se teoritë konspirative mbi pandeminë e Coronës kanë mbërritur ndërk
Covid-19 një përgjegjësi njerëzore? Nuk ndalen teoritë konspirative Akoma nuk është harruar teoria konspirative se Covid është një përgjegjësi njerëzore. “Para dy vjetesh zhvilloheshin
Mjeku: Në Shqipëri mund të jenë mbi 1 mijë të infektuar Mjeku Ariet Gega mendon se në Shqipëri mund të jenë deri në 2 mijë të infektuar. Gjatë debatit në emisionin “360 gradë”
Ballkani - midis diplomacive konspirative, publike dhe ambige Prof. Lisen Bashkurti Ka me shume se nje vit qe procesi i bisedimeve per normalizimin e marredhenieve Kosove-Serbi p
Teoria konspirative mbërthen Britaninë: Princi Philip ka vdekur, po mbahet e fshehtë Në kohëra të vështira ehde teoritë konspirative nuk kanë fund. Këtë herë teoria më e re është ajo se Princi Philip ka
Lakuriqi i natës në logon e Valencias dhe kulmi i epidemisë në Bergamo, ja teoritë konspirative (FOTO LAJM) “Ushqim” për konspirativët… “Ekipi i futbollit të Valencias është klubi sportiv më i goditur në Europë nga koronavirusi.
"Meghan Markle është robot", teoritë më të frikshme konspirative Fiksimi me familjen mbretërore sa vjen e bëhet gjithnjë e më i madh. Thashethemet e pafundme tani kanë kaluar në një tje
8 teori konspirative që sot, do t'ju lënë pa gjumë! Njësoj si me filmat horror, që ndonëse i kemi frikë sërish zgjedhim t’i shohim, edhe me teoritë konspirative ndodh e një
8 teoritë konspirative mbi super grabitjen në Rinas (FOTO LAJM) Grabitja e bujshme tre ditë më parë në Rinas bëri bujë në mediat ndërkombëtare duke e paraqitur Shqipërinë si një vend t
Teoria më mizore konspirative: Në Mars janë dërguar fëmijë-skllevër NASA u detyrua edhe njëherë tjetër që të dalë me një deklaratë për të mohuar njërën nga teoritë konspirative, ndoshta më
Teoria e frikshme konspirative: Pak muaj na ndajnë nga fundi i botës! David Meade është një emër i njohur në forumet konspiracioniste, i cili aq herë sa ka parashikuar fundin e botës, po aq
Dokumentari nxjerr sekretet, nisin teoritë konspirative për familjen mbretërore Kur sapo menduam ta linim për pak kohë mënjanë familjen mbretërore, na ra në sy një detaj që s’mund të rrinim dot po ju
Një tjetër teori konspirative: Në trekëndëshin e Bermudës ka një bazë alienësh Trekëndëshi i Bermudës është një nga vendet më misterioze në botë për shkak të ngjarjeve misterioze që i atribuohen vend