999 rezultate për

konsiderohen

ALARMUESE/ Mbi 500 mijë të punësuar konsiderohen të varfër Gjysmë milioni qytetarë të vendit, ndonëse të punësuar, konsiderohen të varfër. Këtë informacion alarmues për Alsat
Këto 6 vajza po konsiderohen si "babagjyshet" më s*ksi të internetit (FOTO LAJM) Festat e fundvitit sjellin një atmosferë mjaftë të ngrohte edhe pse temperaturat në shumë vende të botës janë të ulta.
Ç'janë qukat e syve dhe a konsiderohen një rrezik Nishanet mund të jenë në çdo vend të trupit, përfshi këtu edhe zonën e syve. Nuk është çudi nëse brenda syrit tuaj do t
Studimi për jetëgjatësinë: Pas moshës 105 vjeç ulet rreziku nga vdekja Jetëgjatësia e njerëzve mund të rritet me kohën. Një studim i fundit pretendon se, pas moshës 105-vjeçare, rreziku i vde
Pas Britanisë, shqiptarët konsiderohen “kokat e kokainës” në një tjetër shtet Shqiptarët tashmë fatkeqsisht kudo në botë kanë marrë damkën e zezë të të qënurit trafikant, hajdut apo gangster. Edh
Probleme me kafeinën? Ja sa kafe konsiderohen të dëmshme për shëndetin Është kthyer gati në zakon konsumimi i kafesë në mëngjes ose në momente kur ndihemi të lodhur, me idenë që mund të na nd
Kapen 80 refugjatë ilegalë në Maqedoni 80 refugjatë janë evidentuar nga policia duke tentuar të kalojnë legalisht kufirin mes Greqisë dhe Maqedonisë. 39 nga
"Shqipëria, vend i sigurt për të udhëtuar" Pas ngjarjeve që tronditën Turqinë kur nga një sulm terrorist në aeroportin ndërkombëtar Ataturk humbën jetën 45 persona
Këto 5 lojtarë konsiderohen të pashitshëm tek Interi (FOTO LAJM) Interi nuk ka mundur dot të sigurojë kualifikimin në Ligën e Kampionëve dhe edicionin e ardhshëm do të bëjë gara në Euro
1998, Kur Vuçiç kërcënonte NATO-n nga Prishtina (VIDEO) Kryeministri aktual i Serbisë, Aleksandar Vuçiç kishte kërcënuar NATO-n dhe Amerikën, gjatë luftës së Kosovës, se do të
Opozita po përgatitet për rrëzimin e qeverisë "Mustafa" Tri partitë opozitare, Vetëvendosje, AAK dhe NISMA për Kosovën, edhe pse nuk kanë arritur ta krijojnë një front opozitar
Indonezi, aplikacion antikorrupsion për smartphone-t Një aplikacion antikorrupsion për smartphonat, duke ofruar imazhe dhe lojëra, u publikua në Indonezi për të përgatitur p
Nëse i keni këto 10 cilësi, atëherë konsideroheni "PSIKOPAT"! Shoqata Amerikane e Psikiatrisë, në një stusim të publikuar një vit më parë (2013), pati sqaruar se një person i cili ka
Anullohet koncerti i Miley Cyrus, performancat konsiderohen vulgare (FOTO LAJM) Një tjetër koncert i Miley Cyrus është anulluar, kjo për shkak të sjelljes dhe performancave në skenë. Prej kohësh, vepr
A punon shërbimi sekret serb në rekrutimin e luftëtarëve që shkojnë në Siri? Shpesh është folur, por ka patur dhe prova se Serbia financon grupe të caktuara radikale islame si dhe nxit frymën e urr
OKB: Izraeli mund të ketë bërë krime lufte Shefja e OKB-së për të Drejtat e Njeriut, Navi Pillay, ka kritikuar ashpër Izraelin dhe Hamasin. Ajo tha në Gjenevë
6 "të paprekshmit" e Barçës (FOTO LAJM) Pas eleminimit në çerekfinalet e Champions League dhe pas dështimit në Kupën e Mbretit përballë Real Madrid Barcelona po
Motorola tani edhe me orë inteligjente Motorola i shtohet listës së kompanive të cilat prodhojnë orë inteligjente. Motorola ka njoftuar se po punon për një sër
"Brazil 2014", fallxhorja braziliane: Fiton Gjermania Deri tani asnjë ekip evropian nuk ka fituar ndonjë Kupë Bote në Amerikën e Jugut. Prandaj si favoritë për titullin konsi
Femrat me tatuazhe konsiderohen të "lehta" nga meshkujt Tatuazhi ka një konceptim jo fort të mirë nëse shihet në trupin e një femre. Të paktën në syt e meshkujve, përçon një me