999 rezultate për

konservator

Konservatorët europianë shuplakë Ramës: Ndryshimet kushtetuese kundër standarteve të BE-së Partia e Konservatorëve dhe Reformistëve Europianë – ECR, ka reaguar ashpër mbi votimin në parlament të ndryshimeve kush
Kush do të jetë kryeministri i ri britanik? Votuesit britanikë zgjedhin të enjten qeverinë e re – për herë të dytë qëkur Mbretëria e Bashkuar votoi për Brexit-in, a
Silvana me "ballkon të rrezikshëm" drejt martesës?! Fotografohet me fustan të bardhë (FOTO LAJM) Silvana Bushati, zv/presidentja e Partisë Konservatore është shfaqur krejt ndryshe në rrjetet sociale. Me fustan të b
Boris Johnson do të jetë Kryministri i Britanisë Boris Johnson, politikani që ka premtuar se do të largojë Britaninë e Madhe nga Bashkimi Evropian me apo pa marrëveshje
Si asnjëherë, Kujtim Gjuzi flet për çështjet e zemrës Kujtim Gjuzi është një nga deputetët i cili u shndërrua brenda pak javësh ndër më të komentuarit për shkak të deklaratav
Tsipras në vështirësi të mëdha, konservatorët korrin fitore të thellë në zgjedhje Kandidatët e Demokracisë së Re në Greqi fituan në 6 nga 7 rajonet ku u zhvilluan zgjedhjet. Konservatorët korrën suks
Dënohet me burg agjentja seksi e Putinit në SHBA (FOTO LAJM) Një gjykatë në Uashington dënoi me 18 muaj Maria Butinën, aktivisten ruse për të drejtat e armëmbajtjes, e cila ishte pë
May u dërgon letër deputetëve, të dalim me marrëveshje nga BE Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May, ka kërkuar edhe një herë tjetër nga deputetët e Partisë Konsvervatore,
Tusk merret në pyetje me dyshimet për skemat piramidale Shefi i Këshillit Evropian, Donald Tusk, është marrë në pyetje të hënën në vendlindjen e tij Poloni, në kuadër të hetime
Deputetët zvogëlojnë rrogat e tyre Parlamenti polak votoi dje një reduktim prej 20% të pagave të deputetëve për të ndaluar avancimin e skandalit të shkaktu
Politikani i ri gjerman i cili mund të rrëzojë Angela Merkel dhe Martin Schulz Njihuni Kevin Kühnert, kryetar i Forumit Rinor të Partisë Socialdemokrate SPD-së në Gjermani i cili mund të marrë jo vet
Arrihet marrëveshja, Gjermania bëhet me qeveri Unioni Demokristian i kancelares Angela Merkel dhe Partia Socialdemokratike e kryesuar nga Martin Schulz, kanë arritur p
Zgjedhjet në Austri, konservatori austriak bëhet udhëheqësi më i ri në botë Partia Konservatore e Popullit, e udhëhequr nga 31 vjeçari Sebastian Kurz do të jetë fituesja e zgjedhjeve të përgjithsm
SONDAZHET / Merkel humb vendin e parë Socialdemokratët gjermanë për herë të parë që prej tetorit të vitit 2006, kanë parakaluar në sondazhe konservatorët e Ka
Kroaci/ Konservatorët fitojnë zgjedhjet e parakohshme Konservatorët në Kroaci kanë fituar zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbajtura të dielën. Sipas rezultateve fin
The Guardian / "Të rinj, të moshuar, konservatorë, liberalë": Turqia në shok, arrestohen gazetarët Mediat turke përjetuan një gjendje shoku këtë fundjavë, pasi vetëm ditët e fundit qeveria arrestoi 17 gazetarë, duke i a
Kroaci, opozita fiton zgjedhjet Konservatorët e opozitës në Kroaci shpallën fitoren në zgjedhjet parlamentare të vendit, por pa shumicën e nevojshme par
Angli, qëllohet me vezë politikani konservator (VIDEO) Një politikan i konservatorëve në parlamentin anglez është qëlluar me vezë nga një turmë protestuesish. Politikani ka
Zgjedhjet në Britani, Cameroon drejt fitores Exit Pollet e para në Britaninë e Madhe parashikojnë një fitore të konservatorëve në zgjedhje. Sipas sondazheve, kons
Ja çfarë do të ndodhë në botë gjatë vitit 2015 Në vazhdim, ju sjellim datat kryesore të ngjarjeve të parashikuara që do të shënojnë vitin 2015, e po ashtu të përvjetor