999 rezultate për

konsensusin

Andi Bejtja bashkon gruan dhe ish-gruan (FOTO LAJM) Në një kohë kur flitet për krizë politike, mungesë tolerance dhe konsensusi, një shembull europian vjen nga një gazetar
Turqia prish konsensusin me BE-në/ Lajm i mirë për Shqipërinë Këshilli i Çështjeve të Përgjithshme të BE-së, në një situatë të pandodhur më parë, ka vendosur të mos ketë konkluzione,
Berisha: Negociatat nuk u hapën sepse Rama varrosi konsensusin! (VIDEO) "Negociatat nuk u hapën, pasi Rama varrosi konsensusin". Kjo ishte deklarata e ish kryeministrit Berisha dhënë sot në Ku
Berisha-Ramës: Do t’i thyej turinjtë (VIDEO) Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha mori fjalën ditën e sotme në seancën e jashtëzakonshme parlamentare për “Vetting
Nuland i telefonon Bashës: Me konsensusin treguat lidership dhe patriotizëm Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi një bisedë telefonike me Ndihmës-sekretaren amerikane te Shtetit,
Meta-Kukan: Konsensusi është vendimtar për suksesin Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta zhvilloi një bisedë telefonike me eurodeputetët, Eduard Kukan dhe Knut Fleckenstein. G
Fleckenstein: Shumë i lumtur për konsensusin, populli shqiptar e meriton këtë! Pas reagimeve të shumta të ardhura nga ndërkombëtarët për arritjen e konsensusit për Reformën në Drejtësi, ka ardhur edh
Kukan: Përgëzime liderëve politikë për konsensusin! Eurodeputeti Eduard Kukan, në rrjetin social Twitter, ka përgëzuar liderët e politikës shqiptare për arritjen e konsensu
Meta përshëndet konsensusin për reformën Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, përshëndet vendimin e Partisë Demokratike. Duke e cilësuar konsensusin si një arritj
Nishani përgëzon politikanët për konsensusin e Reformës në Drejtësi Presidenti Bujar Nishani ka reaguar sot pas arritjes së konsensusit. Përmes një deklarate, Nishani përgëzon palët e anga
Ultimatumi i Bashës: Rama prishi marrëveshjen, do ta shpartalloj me Metën në Bruksel Duke folur jashtë ambienteve të "Rogner", pas takimit me kryeparlamentarin Meta, kreu i PD Lulzim Basha ka bërë të ditur
Ndoka: Reforma në Drejtësi të miratohet me konsensus në Kuvend Kryetari i PDK, Nard Ndoka, me anë të një statusi në Facebook ka komentuar takimin e sotëm të Partisë Demokratike me ale
Peleshi: Reforma në drejtësi, premtim i PS-së Zwvwndws kryeministri Niko Peleshi, deklaroi nga Korça se reforma në drejtësi është një premtim i Partisë Socialiste dhe
Basha: Rama nuk e do konsensusin për reformën në drejtësi Kryetari i PD-së Lulzim Basha ndodhet në Vjenë ku po organizohet një takim nga ana e Partive Popullore Evropiane dhe se
Tahiri: 13 vërejtjet janë të pashpjegueshme, drafti u bë me konsensusin e PD-së Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri i ftuar në emisionin “Top Story” të Sokol Ballës, ka cilësuar si diversione të PD­së
Basha: Rama hoqi maskën, zhbëri konsensusin për të çimentuar kapjen e drejtësisë Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke folur për reformën në drejtësi tha se ekspertët demokratë bënë propozimet
Meta: Kënaqësi për konsensusin për dekriminalizimin Në mbledhjen e Këshillit Drejtues Kombëtar, kreu i LSI-së Ilir Meta, ka shprehur kënaqësinë e tij për arritjen e konsens
Braho: Arritëm konsensusin për dekriminalizimin Spartak Braho është shprehur se kanë arritur konsensusin për ligjin për dekriminalizimin me PD. "Konsensusi u arrit për
Pse po e vonon Mazzarri "Ok"-in për Osvaldon? Pablo Daniel Osvaldo, me shumë mundësi, do të jetë sulmuesi më i ri i Interit. Për momentin, zikaltrit janë në "pole" pë
Rama i përgjigjet Blushit: Nuk kam kohë për fishkëllima “Nuk u fishkëllej njerëzve dhe nuk kam asnjë sekondë të merrem me fishkëllima”. Kjo ka qenë përgjigjia e kryeministrit E