999 rezultate për

konsensual

Robinjo mohon akuzat për përdhunimin e një shqiptareje: Pendohem vetëm që tradhëtova gruan Çështja e përdhunimit të Robinjos është rikthyer sërish në skenë pas plot shtatë viteve. Kjo ngjarje është ende në pr
Partitë Shqiptare të vendosura, kërkojnë barazi dhe vendimmarrje konsensuale Partitë shqiptare në Maqedonin e Veriut në zgjedhjet e 15 korrikut janë fokusuar më tepër në cështje ekonomike. Të gj
VV publikon ofertën për LDK, propozohen 14 ministri dhe formulim konsensual për Preidentin Nënkryetari i parë i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi ka publikuar propozimin e Vetëvendosjes për arritjen e koalic
Ali Ahmeti uron Vitin e Ri, nuk mungojnë thirrjet për bashkim Pak orë na ndajnë nga ndërrimi i viteve, dhe pikërisht me këtë rast lideri i BDI-së, Ali Ahmeti ka uruar 2020-tën. Ah
Ahmeti: BDI ka 150 000 votues që do ta mbështesin Pendarovskin Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti tha se BDI ka midis 100 dhe 150.000 votues dhe se është e sigurt që të gjithë e kuptuan iden
Blerim Reka i "tradhëton" votuesit e tij, i rikthehet idesë së konsensualitetit Ashtu siç u publikua në një shkrim të mëparshëm nga InfoShqip ku kandidati për president të Maqedonisë së Veriut Blerim
LSDM arrin marrëveshje për president konsensual Partia e LSDM-së e cila është në pushtet dhe partnerët e koalicionit arritën marrëveshje në takimin e sontëm për një kan
Akuzat për përdhunim, Avokati i Ronaldos bën deklaratën e fortë Cristiano Ronaldo nuk po kalon një moment aspak të mirë pas akuzave për përdhunim. 33 vjeçari akuzohet se ka përdhunuar
Suedi/ Mardhëniet intime jokonsensuale do të quhen përdhunim Suedia ka miratuar një ligj të ri duke thënë se seksi pa pëlqim është përdhunim, edhe kur nuk ka kërcënime apo forca të
Rama i përvishet keq Metës: LSI është një vrimë në ujë, thirri mendjes! Gjatë mbledhjes me 74 deputetët e rinj, kryeministri Edi Rama i ka dhënë një mesazh shumë të fortë ish-aleatit, sot pres
LSDM, BDI dhe "BESA" nuk kanë ende një emër konsensual për kryetar të Kuvendit Javën e ardhshme pritet zgjedhja e kreut të Parlamentit të Maqedonisë, ndërkohë që forcat politike që janë rreshtuar për
Grubi: Ka ardhur koha për një president konsensual Shefi i kabinetit të liderit të BDI-së, duke folur për situatën politike në Maqedoni, ka thënë se ka ardhur koha për një
Ilir Meta: Presidenti të jetë konsensual Kreu i Kuvendit, Ilir Meta i ftuar sonte në Zonë e Lirë mes tjerash ka folur edhe për thashethemet që qarkullojnë se ai
Qytetarët mbështesin propozimin e BDI-së për vendosje konsensuale në ekonomi Sipas disa analizave lidhur me premtimin e BDI-së gjatë kësaj fushate për vendimarrjen konsensuale për të gjitha çështje
Konferenca e BDI-së / Vendosja konsensuale mbron interesat ekonomike të shqiptarëve "Konsensusi gjatë vendimmarrjes në Qeveri, para së gjithash zbatimi i politikave ekonomike, do të sigurojë mbrojtje të i
Veseli: Integrimi evropian, vizion konsensual i shoqërisë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është shprehur sot se, roli i Kuvendit në përshpejtimin e proceseve integr
Shqipëria, Kombëtarja që "vret" trajnerët kundërshtarë (FOTO LAJM) Shqipëria është bërë një "vrasëse trajnerësh". Pasi "shkarkoi" Benton e Portugalisë dhe Advocaat të Serbisë, "kurbani" i
Kosova në zgjedhje të jashtëzakonshme? Kriza politike aktuale mund të tejkalohet vetëm përmes zgjedhjeve të reja. Analistët politikë mendojnë se zgjedhja më
Haradinaj: Unë jam kryeministri konsensual Pas takimit me Atifete Jahjagën, ka folur kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj. Ai ka theksuar se shpreson që formimi i in
Isa Mustafa kundër kryeministrit konsensual Atifete Jahjaga ka ftuar të besedojë krerët e partive politike në vend. Pasi takoi zyrtarët e lartë të PDK-së, Jahjag