999 rezultate për

konomi

Jetonte në katin e parë, historia e gruas që shpëtoi në Thumanë (VIDEO) Kjo grua e moshuar, banore e Thumanës, është e vetmja që u largua nga pallati pas tërmetit të 21 shatorit. Ajo braktisi
Rama "u mburr" se i kishte strehuar, banorja: Kam 12 ditë pa u larë... Në Facebookun e kryeministrit u transmetuan këto pamje nga Manza. Familje të sistemuara në disa kontenierë. Por 10 metra
"Nuk bëri punë" si ministër i Ekonomisë, Ahmetajt i japin në dorë menaxhimin e parave për tërmetin Qeveria do të ndryshojë projektbuxhetin e vitit të ardhshëm për financuar programin e rindërtimit nga dëmet që la pas të
Qeveria i jep 3 mijë lekë shpërblim pensionistëve Qeveria do të japë 3 mijë lekë të rinj në formë shpërblimi për të gjithë pensionistët, personat me ndihmë ekonomike dhe
Te psikiatri shkojnë më shumë ekonomistët, mjekët, mësuesit, arkitektët dhe gazetarët Jetojmë në një kohë kur stresi është i pranishëm në jetën e pothuaj të gjithëve ne. Psikiatrët thonë se, personat që pun
"Kam dashur dikë, por s’mund të jetonim bashkë!", Rrëfehet Mariza Ikonomi (FOTO LAJM) Mariza Ikonomi njihet për një jetë private mjaft hermetike por së fundi ka folur për një dashuri të pamundur. Këngëta
Bregu: Integrimi rajonal nuk mund të bëjë përpara pa integrimin e BE-së E pranishme në takimin e liderëve të BB-së sot në Gjenevë, RCC-ja nënshkruan Memorandumin e Mirëkuptimit me Forumin Ekon
Babai dha vajzat u gjetën të kapur për dore, 8 persona vetëvriten sijanur në Turqi Dy familje i kanë dhënë fund jetes në mënyrë të frikshme në Turqi gjatë ditëve të fundit duke rikthyer në vend frikën e
Sherri te ekonomiku, çfarë po ndodh sot me studentët Dy ditë më parë tre studentë të fakultetit të ekonomikut përfunduan në spital pasi u përplasën me disa të panjohur duke
Flet nga spitali prokurori: Pse kisha në makinën time dosjen e gjyqtarit Konomi Prokurori Arjan Ndoj pohon se nuk është ndjerë në asnjë çast i kërcënuar me jetë, deri në momentin që emri i tij është l
Plas sherri te Ekonomiku, 3 studentë përfundojnë në spital Tre studentë janë plagosur te Universiteti Ekonomik i Tiranës dhe janë dërguar në spital pas një sherri masiv që besohet
Rrumi vrau gjyqtarin Konomi? Artan Hoxha: Ishte i dyshuari kryesor Gazetari Artan Hoxha ka zbardhur detaje të reja në lidhje me të shkuarën e Landi Muharremit të njohur ndryshe si “Rrumi”
"Dentistit" i sekuestrohen 750 mijë euro pasuri Në hetimin për pastrim parash startuar 18 muaj më parë finalizohet operacioni për identifikimin, gjetjen dhe sekuestrimi
“Kërkoj falje publike”, Mariza Ikonomi merr vendimin drastik (FOTO LAJM) Mariza Ikonomi mbetet padyshim një nga këngëtaret më të dashura për publikun, por edhe shumë e komentuar në media. Së fu
Bukuroshja me 6 gjuhë të huaja, lë punën si ekonomiste në bankë për Instagramin (FOTO LAJM) Ksenia Çoumi është një nga modelet më të njohura në botë, por shumë pak e dinë se ajo gjithashtu është edhe ekonomiste.
Ftesa ruse: Zaev i përgjigjet prerë Putin, Rama ende në heshtje Bashkimi Ekonomik Euroazian (EAEU) u ka bërë një ftesë anëtarësimi Shqipërisë dhe Maqedonisë, pasi dy shtetet morën përg
DETAJET/ Putin e dinte që negociatat për Shqipërinë nuk do të hapeshin? Një muaj përpara se Bashkimi Europian të mbyllte derën për negociatat, në zyrat e Ministrisë se Jashmte erdhi një ofertë
Rusia fton Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut t'i bashkohen "Bashkimit Euroazian" Bashkimi Ekonomik Eurasian (EEU) ka ftuar Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore që t’i bashkohen këtij grupimi. Thirrja ësht
16-vjeçari i dha fund jetës, debati me prindërit dy javë më parë që shkaktoi tragjedinë Të gjithë shokët dhe shoqet e njihnin si person të qeshur dhe të shoqërueshëm. Gjergji më 17 dhjetor do të mbushte 16 vj
Në gjendje të mjerueshme ekonomike, 16 vjeçari i jep fund jetës Ditën e sotme një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Fier. Një 16 vjeçar ka ndërruar jetë pasi dyshohet se është vetëvarur di