999 rezultate për

konkursin

Policia e Kosovës hap konkursin, kriteret për tu bërë polic Është hapur konkursi për pranimin e zyrtarëve policor. Policia e Kosovës ka bërë të ditur lajmin për hapjen e konkurs
Ruan lopët dhe lëron tokat, 18-vjeçarja magjeps në konkursin e bukurisë (FOTO LAJM) Vajza e një fermeri ka zbuluar transformimin e saj e pabesueshëm nga ngasja e një traktori në miss në Angli Millie E
Policia nuk gjen prova për ryshfet në konkursin për infermierë në SHSKUK Konkursi i fundit për staf të mesëm në Shërbimin Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, shkaktoi shumë pakënqësi dhe dy
Zgjidhet si finaliste në konkursin e bukurisë, modelja i shokon të gjithë: "Unë jam djalë" (FOTO LAJM) Një finaliste joshëse në një konkurs kombëtar të bukurisë në Kazakistan ka rrëfyer në mënyrë dramatike se ai është një m
Shkarkohen 11 drejtorë të OSHEE-së, Çela hap konkursin për punë Kreu i OSHEE, Adrian Çela ka lajmëruar se janë shkarkuar 11 drejtorët rajonalë, dhe se është hapur gara për 11 drejtorë
Kuvendi shpall konkursin për prokuror publik të Maqedonisë Sot pasdite, në seancën e seancës 12-të, Kuvendi i Republikës së Maqedonisë mori vendimin për shpallje të konkursit për
Irani mbajti konkursin karikaturave me objekt presidentin Trump Të hënën në Iran ëhtë mbajtur një konkurs për karikatura që si tematikë kanë pasur presidentin amerikan, Donald Trump.
Samsung organizon konkursin për dizajnin e aksesorëve të televizorëve QLED Samsung Electronics njoftoi për herë të parë konkursin e parë global të dizajnit të aksesorëve televizivë në bashkëpunim
Norvegjezët fitojnë garën për snajperat më të mirë në botë Snajperët më të mirë në botë janë norvegjezët. Ata triumfuan mbi përfaqësuesit e 10 vendeve të tjera që morën pjesë në k
Peshku 4 ditësh rrëmben vendin e parë në konkursin "Nikon" Prej 42 vitesh Nikon shpërblen shkrepjet më të bukura që vijnë nga e gjithë bota për konkursin e fotografisë “Nikon Smal
Skandal në Maqedoni, asnjë shqiptar në Antikorrupsion Një skandal tjetër po e tronditë Maqedoninë. Këtë herë në konkursin e komisionit shtetëror për antikorrupcion, po bëhet
Talenti nga Kumanova fiton vendin e parë në konkursin ndërkombëtar (VIDEO) Talenti 16 vjeçar, Ismet Vejseli, ka fituar çmimin e parë në garën ndërkombëtare të mbajtur në Arangjelovac të Serbisë.
Vetëm 2 shqiptarë pranohen në konkursin për 52 inspektorë policie Vetëm një ose dy shqiptarë, janw pranuar në konkursin e MPB-së për 52 inspektorë policorë. "Deri në momentin e fundit
Do të publikohet lista e ushtarëve profesionistë të pranuar në ARM Ministria e Mbrojtjes do të publikojë këto ditë emrat e kandidatëve të cilët janë përzgjedhur në konkursin e fundit për
Miss Sqetulla! Njihuni me konkursin më të shpifur në botë Një nga konkurset më të çuditshme në botë vjen nga Italia, vend ku është organizuar konkursi “Miss Sqetulla e çmendur”.
Studentët e Universitetit Bedër përfaqësojnë Shqipërinë në Gjykatën Ndërkombëtare të Krimeve në Hagë Departamenti i Drejtësisë në Universitetin Hëna e Plotë Bedër do të përfaqësojë vendin tonë për të 2-tin vit radhazi në
Bie përfaqësimi i shqiptarëve në gjykata Gjykata Themelore Shkupi 2, ashtu si shumë gjykata të tjera në vend, vazhdon të mos e respektojë Marrëveshjen e Ohrit. N
BE shpall konkursin për gazetarinë investigative në rajon Sot është hapur konkursi për çmimin e Bashkimit Evropian për gazetari investigative në rajon i cili do të qëndroj i hapu
Rama shpall konkursin: Zgjidhe vetë foton e vitit FOTO-LAJM) Kryeministri Edi Rama është mjaft aktiv në rrjetet sociale. Gjatë vitit që po lëmë pas, kreu i qeverisë përvec komenteve
Një martesë plot lumturi, Nora dhe Roberti dhurojnë puthje (FOTO LAJM) Nora Istrefi është më e dashuruar se kurrë më parë dhe këtë gjë ajo ka vendosur ta ndajë me të gjithë miqtë dhe ndjekësi