999 rezultate për

konkurrencen

''Illyrian Guard, kompania shtetërore që dhunon konkurrencën e lirë'' Në fillim të muajit prill 2019 qeveria krijoi një strukturë të re policore, Illyrian Guard, e cila do të operonte në tre
"Shqipëria performon shumë dobët në konkurrencën rajonale" Intervista e Presidentit të Dhomës Amerikane të Tregëtisë Enio Jaço për Zërin e Amerikës, mbi investimet e huaja në Shqi
"Zero tolerancë", Rama vijon të publikojë foto nga subjektet e mbyllura nga Tatimet (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka vijuar edhe sot me publikimit e të tjera fotove nga subjektet e mbyllura për shkak të e fshehje
Netflix më shumë se kurrë në konkurrencën e artit të shtatë Netfilx vazhdimisht po mundohet të bëhet pjesë e gjigantëve të kinemasë amerikane, të cilët së shpejti duhet të rishikoj
Harruan konkurrencën, Ermali dhe Luana “kapen” në komente (FOTO LAJM) Moderatorja e njohur Luana Vjollca është një ndër personazhet që komentohet më shumë në mediat rozë. Jeta e saj private
Shqiptarët pushtojnë Eurovizionin, Eleni flet për konkurrencën mes tyre Më në fund këngëtarja Eleni Fouriera prezantoi klipin që fansat e saj të zjarrtë e prisnin me padurim. Me kërcime seksi
AKEP reagon ndaj akuzave: Po sigurojmë konkurrencën në tregun mobile AKEP ka reaguar ndaj akuzave që i janë hedhur ditët e fundit sipas të cilave institucioni ishte duke mbështetur operator
Milan nuk ndihet i detyruar të shesë, fillon negociatat për blerjen e parë Pëlqehet nga shumë klube, mes tyre edhe Milanit. Emri i Nikolo Barelës, mesfushorit të Kaljarit, ka përfunduar në listën
GAP kundër udhëzimit të ri për homologim automjetesh Instituti GAP përmes një kumtese ka kundërshtuar udhëzimin e ri administrativ për homologim të auto mjeteve dhe ka kërku
Atletiko mendon ta gjejë tek United zëvendësuesin e kapitenit Gabi Sipas gazetës spanjolle AS, spanjollët e Atleticos po planifikojnë një transferim gjatë afatit kalimtar veror për Herrer
Gigi Hadid rrëfen konkurrencën me motrën e saj, Bellën Këtë muaj tetor Bella Hadid ka shkëlqyer si imazh i revistës “Harper’ Bazaar Arabia”. Ndër të tjera Bella aty ka fo
Unitedi ia rrëmben nga duart lojtarin Chelsea-t Zhvillime të papritura rreth të ardhmes së mesfushorit të Monacos, Tiemoue Bakayoko. “DailyMial” shkruan se skuadra e
Arsenali mposht Juven në merkato në duelin për një mbrojtës Pasi humbi finalen e Championsit, Juventus humbet dhe një duel në merkato. Arsenali ka zyrtarizuar transferimin e mbrojt
Rama për arsimin: Ligji garanton konkurrencën Kryeministri Rama sot ka mbrojtur ligjin e arsimit të lartë, ndërsa ka nënvizuar se ligji garanton konkurrencën dhe nuk
Xavi kërkon Championsin, pasuesi do te jetë ... “Legjenda” e Barcelonës, Xavi Hernandez, pranoi se do ta ketë të vështirë t’i përmbaj lotët nëse katalanasit fitojnë nda
Sterling çmend Juventusin, ja super-oferta Del në skenë një tjetër emër për merkaton e Juventusin. Sipas asaj që shkruan sot britanikja "The Sun", kampionët e Ital
Milani kërkon Shkodran Mustafin U thirr nga Joachim Low për të qënë pjesë e Gjermanisë për Botërorin "Brazil 2014" vetëm pas dëmtimit të Marco Reus, por
E kryer! Ivan Rakitiç te Barcelona Sipas asaj që shkruan "Sport.es", Barcelona bën një tjetër goditje në merkato: bëhet fjalë për Ivan Rakitiç, mesfushorin
Inter pranë Hernandez, pëlqehet edhe Shaqiri Inter vazhdon të mendojë për të ardhmen dhe shikon ende në shtëpinë e Manchester United, që sapo kaluan në çerekfinalet
Wenger nis sulmin për Balotellin, gjendet "aleati" Merkatoja dimërore e futbollit është mbyllur tashmë, por për klubet e mëdha europiane po vijon puna për merkaton e ardhs